Autor Wątek: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)  (Przeczytany 11424 razy)

merbel

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Raz Tu Raz Tam Blog
Hej, jakiś czas temu wrzucałem posta o tym, że poszukuje trajek na dłuższą trasę. Przemyślałem sprawę i wolałbym kupić 2 rowery poziome. W sumie wiele czynników o tym zadecydowało, ale przede wszystkim możliwość jazdy po mniej uczęszczanych trasach i transport. Mamy wykupiony bilet w jedną stronę do Chile z Barcelony na październik i zabranie poziomki do samolotu wydaje sie prostsze niż trajki. Również łatwiej będzie ją naprawić.
Moją uwagę przykuły w szczególności: Azub Six (dla dziewczyny 175 cm wzrostu), Azub Max dla mnie (188 cm), albo ewentualnie HP Velotechnik StreetMachine GTE. Nie mam jakichś wielkich wymagań, zależy mi na wytrzymałej konstrukcji, tylnym amortyzatorze, możliwości zaczepienia sakw (przynajmniej 4), dolnej kierownicy i kołach 26'' dla mnie i 26'' + 20'' dla mojej dziewczyny. Jeżeli macie też coś innego na oku co kosztuje mniej niż miliony monet za taki sprzęt to dajcie znać. Jeżeli natomiast jesteście posiadaczami takich poziomek i mielibyście chwile dla potencjalnego poziomkarza to również dajcie znać. Chcielibyśmy z dziewczyną trochę pojeździć na poziomkach zanim zdecydujemy się na zakup, a nie chciałbym też wydawać pieniądze w ciemno kupując coś online bez przejażdżki. Ubolewam strasznie nad faktem jak mało popularne są poziomki w Polsce. Wszyscy dealerzy zagranicznych marek sprzedają swoje produkty na zachodzie.

Pozdrawiam
Marcin
Miłośnicy 2 kółek w każdej formie.
Zapraszam na bloga
http://razturaztam.pl/

merbel

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Raz Tu Raz Tam Blog
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2018, 05:09:34 pm »
Chyba, że polecacie jakieś inne poziomki przy których zamocuje po 4 sakwy i się nie rozlecą po tygodniu :)
Miłośnicy 2 kółek w każdej formie.
Zapraszam na bloga
http://razturaztam.pl/

Mociumpel

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 510
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2018, 06:00:46 pm »
Jest w Polsce kilka osób, które bez opamiętania nawijają tysiące kilometrów w roku na poziomach (sam po mieście i okolicy nawijam jakieś 4-5 tys rocznie), nie relacjonując tego szerszej publiczności - dokonania są zazwyczaj "opowiadane" gdzieś przy kiełbasie ogniskowej na zlotach jako ciekawostki z przejazdów tu i tam.
W praktyce jak nie ma czegoś w internecie to wg niektórych nie istnieje - niestety świat poza internetem nie dociera do świadomości pewnych grup ludzi (np. świętojebliwych wyznawców prędkości wg UCI, wydarzeń z cyklu co dzisiaj zrobił w nocnik Kwiatkowski i inni wielcy itd.) stąd świat równoległy ludzi mknących szybciej, wygodniej i szczęśliwiej (bo nie boli) NIE DOCIERA do nich, chyba że sami w wieku najczęściej 40-50 zaczną szukać czegoś co "nie boli" - poziom nie jest lekarstwem na wszystko ale dobrze celowany jest dobrym rozwiązaniem np. na niewygody.
Jest wiele innych czynników w tym głównie brak wsparcia medialnego i mody na inność które mocno spychają na margines sens posiadania poziomala nawet jako rowerka rekreacyjnego.
Nie wskaże Ci rozwiązań gotowych bo każde fabryczne to drogie jest - najlepszym moim zdaniem byłoby pogadać z @fdx-em aby jako forumowy górnik i poszukiwacz poziomek "zagramanicznych" za niewielkie piniondze wskazał Wam dwa takie same pojazdy za kwotę do 2000 zł które będą w stanie po przeróbkach za drugie tyle i doprowadzeniu ich do użyteczności spisywać się równie dobrze (a może i lepiej bo będą zindywidualizowane) jak nówki gwarancyjne.
Wiele osób z forum kupowało wynalazki wskazywane przez @fdx-a i chwalą sobie (po przeróbkach - oczywiście prostych w sensie bez spawania czy druciarstwa ale po wymianie zużytego na nowe i podokręcanie rzeczy odkręconych) "ten pierwszy raz" jako co najmniej poprawny.
Celowałbym w koła 2x20" dla kompatybilności wszystkich kół lub lepiej 20-26" - ze względu na łatwość doboru zebatek na tył (http://www.timcopejourneys.com/page/journeys/cycling-siberia/ czy http://www.nextstopwhere.com)

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2018, 08:35:48 pm »
Chyba, że polecacie jakieś inne poziomki przy których zamocuje po 4 sakwy i się nie rozlecą po tygodniu :)

Tu każdy zachwalić powinien swój własny rower, ale ludzie skromni.....

"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


merbel

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Raz Tu Raz Tam Blog
Miłośnicy 2 kółek w każdej formie.
Zapraszam na bloga
http://razturaztam.pl/

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2018, 08:43:13 am »
Co myślicie o:
https://www.olx.pl/oferta/rower-poziomy-optima-dragon-shimano-105-CID767-IDvhzfQ.html#38e27cd478
?

Aluminium, czy stalowy? Jak rozwiążesz mocowanie bagażnika pod 2+1 sakwy i jeszcze coś pod siedzenie.....
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


toudi333

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 236
  • PIŁA
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2018, 06:33:40 pm »
Na temat Dragona mogę trochę opowiedzieć miałem podobnego jeździłem nim ok 10 lat i zrobiłem nim ok 40-50 tys. km więc jestem kompetentny ;-). Największe przeróbki jakie wprowadziłem to zmiana kierownicy na nadsiodłową i przerobienie bagażnika pod montaż standardowych sakw (Crosso) a drobne to modyfikacje przy prowadzeniu łańcucha. Jest to rower bardzo uniwersalny  łatwo nogami dosięgnąć do ziemi jest bardzo zwrotny rozstaw osi ledwo przekracza 100cm, mimo to przy większych prędkościach zachowuje się przewidywalnie.  Ciągnięcie przyczepki z dzieckiem jazda w ruchu miejskim żaden problem ale jednak większość kilometrów zrobiłem na wycieczkach z sakwami lub bez po asfalcie. Stosując opony schwalbe marathon o szerokości 1.35 wielokrotnie robiłem trasy 100-200 kilometrowe bez większych problemów w tym byłem trzy razy w Alpach. Po zmianie opon na Black Jack 1.9 szło spokojnie jeździć po mniej utwardzony drogach a zimą nawet ciągnąć sanki z dzieckiem ;-). Jeśli chodzi o transport bagażu to też nie ma problemu standardowy bagażnik po małej przeróbce mieści dwie sakwy i worek to jest ok 80 litrów idzie dołożyć następne dwie sakwy co daje kolejne 30 litrów ale ja nigdy tyle miejsca nie potrzebowałem więc tego nie robiłem. To by było na tyle wrazie pytań służę pomocą.

fdx

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 695
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2018, 06:56:40 pm »
Rowery  optimy są mocne i dobrze zrobione.  Ja uzywam optimy condor 2x26.

Wybierajac rower tez pomysl czy zalezy ci na amortyzacji.  wtedy ktoras optima bedzie dobrym wyborem .
jesli niekoniecznie amortyzacja to moze rower na bazie ramy batavusa czy flevo basic.  zeta taka ze ma standardowy rowerowy bagaznik. 
dlugosc jest taka sama jak zwyklego pionowca 28 cali (az sam sie zdziwilem widzac moje flevo basic i żony pionowca na bagazniku samochodowym.)
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

Demon

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2018, 10:41:29 pm »
Hej, jakiś czas temu wrzucałem posta o tym, że poszukuje trajek na dłuższą trasę. Przemyślałem sprawę i wolałbym kupić 2 rowery poziome. W sumie wiele czynników o tym zadecydowało, ale przede wszystkim możliwość jazdy po mniej uczęszczanych trasach i transport. Mamy wykupiony bilet w jedną stronę do Chile z Barcelony na październik i zabranie poziomki do samolotu wydaje sie prostsze niż trajki. Również łatwiej będzie ją naprawić.
Moją uwagę przykuły w szczególności: Azub Six (dla dziewczyny 175 cm wzrostu), Azub Max dla mnie (188 cm), albo ewentualnie HP Velotechnik StreetMachine GTE. Nie mam jakichś wielkich wymagań, zależy mi na wytrzymałej konstrukcji, tylnym amortyzatorze, możliwości zaczepienia sakw (przynajmniej 4), dolnej kierownicy i kołach 26'' dla mnie i 26'' + 20'' dla mojej dziewczyny. Jeżeli macie też coś innego na oku co kosztuje mniej niż miliony monet za taki sprzęt to dajcie znać. Jeżeli natomiast jesteście posiadaczami takich poziomek i mielibyście chwile dla potencjalnego poziomkarza to również dajcie znać. Chcielibyśmy z dziewczyną trochę pojeździć na poziomkach zanim zdecydujemy się na zakup, a nie chciałbym też wydawać pieniądze w ciemno kupując coś online bez przejażdżki. Ubolewam strasznie nad faktem jak mało popularne są poziomki w Polsce. Wszyscy dealerzy zagranicznych marek sprzedają swoje produkty na zachodzie.

Pozdrawiam
Marcin
witam jesli szukasz poziomek napisz w jakich pieniadzach mam znajomego ktory ma do sprzedania dwa rowery od reki ja sie zdecydowalem na budowe troj kolki ale to ze wzgledu na rodzajjazdy fakt ze znajomy na swoich poziomych trzaska kilometrow od groma lata na mazury i kazimieza zwarszawy i nigdy go nie zawiodly pozdrawiam

klubowy

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 559
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2018, 11:05:16 am »
Demon, ......,,,,,'::!???""***----....,,,,___"*':
Wrzuciłem Ci trochę znaków, używaj do woli.  8)
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2332
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2018, 12:24:15 pm »
Demon: pomogę, bo Klubowy o kilku zapomniał zapomniał.
ąąąąąćććććęęęęęłłłłłńńńńńóóóóóśśśśśźźźźźźżżżżżż
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

tomo

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • SWB DIY
Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2018, 02:08:41 pm »
A dużą literkę uzyskasz używając magicznego klawisza "shift".

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 23, 2018, 02:18:04 pm »
Ja "rz" dorzucę.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


merbel

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Raz Tu Raz Tam Blog
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 23, 2018, 02:42:21 pm »
https://www.recyclebent.com/uploads/sUxcXoB-j1hN9bWZbjyV15lz4fZ62aCK.JPG
Tutaj widać, że da się zamontować 2 bagażniki.
@Demon - budżet mam elastyczny. Zależy mi na solidnej ramie, amortyzacji (idealnie na przód i tył) i możliwości zamontowania sakw (2 razy po dwie + jakiś worek na górę)
Miłośnicy 2 kółek w każdej formie.
Zapraszam na bloga
http://razturaztam.pl/

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 23, 2018, 02:57:57 pm »
https://www.recyclebent.com/uploads/sUxcXoB-j1hN9bWZbjyV15lz4fZ62aCK.JPG
Tutaj widać, że da się zamontować 2 bagażniki.

Do tych bagażników to 4sakwy i worek da się zamocować. Puste. Zawartość powygina tę górną konstrukcję.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp