Autor Wątek: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)  (Przeczytany 2593 razy)

Franc

• całkiem inny wariat
  • 25 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 23, 2018, 03:46:12 pm »
Optimy miały bagażniki gwarantowane 50kg, chyba, ze był stalowy wtedy więcej.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14 (SWB ASS) Under construction
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

toudi333

• wyczynowiec na poziomie
  • PIŁA
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 23, 2018, 03:51:29 pm »
Kiepski bagażnik nie dyskwalifikuje poziomki  ;) bagażnik można zrobić pod własne potrzeby wzorów jest mnóstwo w internecie, Ja do każdej poziomki robiłem lub przerabiałem istniejący bagażnik tak aby mi pasował.

toudi333

• PIŁA
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 23, 2018, 09:07:42 pm »
Bardzo ładne rowerki wybrałeś ;) idealne pod turystykę Ja bym rozpatrywał dwie pierwsze propozycje rowerki podobne ale w cenie jest spora różnica trzeba by sprzedających podpytać z czego wynika ta różnica lub odrazu kupić droższy  ;).

lechulysy

« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 24, 2018, 12:38:06 am »
Jeśli masz w planach drogi inne niż utwardzone (asfalty, gładkie szutry) to koło 20" jest OK. Jeśli nie to szukaj wyłącznie 2x26 (o dziewczynę się nie bój: moja Wiesia ma 170cm i normalnie jeździ na Optima Orca 2x26). I wg mnie przód przy 26" nie musi mieć amortyzacji. A jeśli koło 20" to wyłącznie z hamulcem tarczowym - pęknięta obręcz na wyjeździe to nic miłego - sensowne koła 20 w warunkach wyjazdowych są gorzej dostępne niż 26.

Kierownica podsiodłowa jest najlepsza dopóki nie musisz prowadzić roweru, a jak jeszcze będzie to piach, koło 20" i sakwy na dodatek to zupełnie robi się porażka - mam kilka takich doświadczeń i m.in. dlatego obecnie do podróżowania raczej używam 2x26 chyba, że ma być tylko asfalt to chętnie pojadę na 2x20. Z moich doświadczeń wynika też, że w spodziewanych różnych warunkach drogowych U-bar jest najbardziej poręczny, ewentualnie chomik bez łamanej kierownicy. Przy zjazdach z wybojami też mam wrażenie, że Ubar pozwala na najlepszą kontrolę jazdy.

Tak więc z tego co jest dostępne gdy pieniądze nie są kluczowe raczej celowałbym w Azuba, który niestety tani nie jest :(, chyba że na wiosnę pojawią się jakieś ciekawe oferty na marktplaats.nl to kolega @fdx na pewno pomoże w zakupie i sprowadzeniu do Polski

Jeśli chcesz przetestować Ubara 2x26 i podsiodłową 2x20 (pełna amortyzacja) to zapraszam do Warszawy na obu rowerach byłem na kilku wyjazdach .
Leszek

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 24, 2018, 07:39:40 am »

Kierownica podsiodłowa jest najlepsza dopóki nie musisz prowadzić roweru, a jak jeszcze będzie to piach, koło 20" i sakwy na dodatek to zupełnie robi się porażka - mam kilka takich doświadczeń i m.in. dlatego obecnie do podróżowania raczej używam 2x26 chyba, że ma być tylko asfalt to chętnie pojadę na 2x20. Z moich doświadczeń wynika też, że w spodziewanych różnych warunkach drogowych U-bar jest najbardziej poręczny, ewentualnie chomik bez łamanej kierownicy.

Wiedziałem, że coś mi optycznie nie pasuje podsiodłówka + sakwy.

Moje łamane homiki da się pchać po piachu z sakwami.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp

lechulysy

« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 24, 2018, 08:07:57 am »
Moje łamane homiki da się pchać po piachu z sakwami.
potwierdzam: przy pchaniu jest OK, natomiast czasem mi się zdarzyło, że stojąc/prowadząc taki rower (nasza druga Orca) i próbując ostro skręcić/zawrócić ciężkie sakwy wyważały tył, kierownica się składała, a rower lądował na boku - takie moje spostrzeżenie
Leszek

toudi333

• PIŁA
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 24, 2018, 08:50:52 am »
No to masz sporo informacji i opinii od wieloletnich użytkowników ale podsumowując- kierownica nadsiodłowa obowiązkowa umożliwi Ci pchanie, prowadzenie roweru po piachach, pasach ,peronach pokonanie krawężników itp. Jeśli chodzi wielkość koł to optymalnym rozwiązaniem jest 20x26 nisko umieszczony fotelik zapewnia łatwiejszy kontakt z ziemią oczywiście stopami  ;) a poza tym jest ich największy wybór na rynku,  jeśli chodzi o poziomki z kołami  26x26 to też byłby dobry wybór pod warunkiem że znajdziesz taki model który będzie odpowiadał Ci wielkością tak żebyś na nim czuł się komfortowo i pewnie, na pewno zauważyłeś że jest ich zdecydowanie mniej w sprzedaży więc trudniej dobrać coś odpowiedniego.

merbel

• sympatyk
  • *
    • Raz Tu Raz Tam Blog
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 02, 2019, 03:54:22 pm »
Super dzięki za opinie. Co sądzicie o Nazca Fuego?
https://www.olx.pl/oferta/rower-poziomy-nazca-fuego-dual-drive-CID767-IDvCyLr.html

Może dałoby się zmodyfikować bagażnik pod 4 sakwy albo wrzucić je bliżej kierowcy?
Miłośnicy 2 kółek w każdej formie.
Zapraszam na bloga
http://razturaztam.pl/

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 02, 2019, 09:20:13 pm »
Super dzięki za opinie. Co sądzicie o Nazca Fuego?
https://www.olx.pl/oferta/rower-poziomy-nazca-fuego-dual-drive-CID767-IDvCyLr.html

Może dałoby się zmodyfikować bagażnik pod 4 sakwy albo wrzucić je bliżej kierowcy?

Na moje oko to typowa wyścigówka. Lekka rama słabo się nadaje pod sakwy. Korby wyżej dupy + dodatkowe obciążeni  kiepsko spisuje się na podjazdach. 56 blat to prrędkości pow. 40km/h.

Ale ja się nie znam.......
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp

live_evil

• całkiem inny wariat
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 02, 2019, 09:53:19 pm »
Tam jest piasta Sram (Sachs) dual drive, która ma 3 biegi wewnętrzne + kasetę.

Biegiem 1:1 jest bieg środkowy, bieg wolniejszy ma przełożenie 0,73:1, czyli z blatu 56t robi się 41t.
Bieg szybszy ma przełożenie 1,36:1, czyli wychodzi równoważnik 76t na blacie, jest to zajebiście dużo, na prędkości +65km/h

toudi333

• PIŁA
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 02, 2019, 10:14:20 pm »
Jeśli chodzi o blat to można założyć taki jaki się potrzebuje zazwyczaj wystarcza jeden klucz  ;).
A teraz poważniej rower bardzo fajny na szybsze lub wolniejsze wycieczki na wyjazd weekendowy itp. ale na wielką wyprawę tak jak hansglopke radzi kupił bym coś z siedzeniem trochę wyżej tak jak np. w Dragonie zdecydowanie lepsza widoczność łatwiej i pewniej można się podeprzeć stopami tym bardziej że rower będzie zapakowany na maxa, no i trochę łatwiej rozmieścić 4 sakwy.
Poza tym myślę że po kupnie poziomki z zamiarem tak intensywnego użytkowania będziesz musiał sporo części zmienić pod swoje potrzeby, dostosować przełożenia, opony itp.

Demon

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 02, 2019, 10:35:51 pm »
Witaj jesli szukasz rowerow poziomych do jazdy w dalekie trasy napisz do mnie na priw mysle ze pomoge nawet jesli bedzie trzeba dopasuje sie rowery do zwrostu pozdrawiam

Demon

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 02, 2019, 10:43:54 pm »
Moge podeslac foto na priw co do rodzaju pisowni dzieki za dobre rady pisze z telefonu wiec prosze darowac se te kasliwe uwagi jesli chodzi o to czy na rower da sie zalorzyc po dwie sakfy da sie i gwarantuje rower sie nie rozleci pisz na priv badzi podaj nr telefonu mysle ze bedziesz zadowolony z ceny i jakosci pozdrawiam