Autor Wątek: Szalone pomysły, napęd hydrauliczny...  (Przeczytany 1625 razy)

toudi333

• kolarz na poziomie
  • PIŁA
Odp: Szalone pomysły, napęd hydrauliczny...
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 18, 2018, 05:39:15 pm »
Był poruszany temat napędu wałkiem oto rozwiązanie prawie idealne https://youtu.be/rgo-yEaXDzA

klubowy

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 18, 2018, 07:04:29 pm »
Niby idealne, ale jak tylko zbierze trochę syfu z drogi... Wałek myślę że miałby sens gdyby był cały zabudowany. Może ci z filmiku też to planują, a odkryte jest żeby pokazać o co chodzi.
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

Antonowitch

• całkiem inny wariat
    • Sklep na odpowiednim poziomie.
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 21, 2018, 08:13:24 pm »
Fajny temat, w końcu ktoś z inicjatywą. Nie ważne czy to będzie wydajne, nie ważne czy się uda. Ważne aby zaprojektować, wykonać i aby działało lub sprawiało takie wrażenie.
Tutaj droga do celu jest celem, jak z budową poziomki ;)

A więc, napęd hydrauliczny można rozwiązać montując tłoki odbierające z pedałów/korby i podające płyn przewodami do odbiornika przy piaście o takiej samej budowie czyli tłoki. Zamiana ruchu posuwisto zwrotnego na kołowy nie powinna być problemem.

Wał giętki, wato przetestować przewody spiralne do prowadzenia drutu w migomatach. Jest w tak zwanej wędce.
Można też kombinować z spiralą do odgówniania lub wałem giętkim od wiertarki. Generalnie każda solidna spirala da radę.
Można też zrobić kardana z przegubami od wkrętaków.

Wydaje mi się że bardziej szalonym pomysłem jest wykonanie konia do jazdy na poziomo.
Czyli napęd Theo Jansen
Poziomo pozdrawiam,
Anton
Głównie fotele do rowerów poziomych: http://www.czescidopozioma.pl

DeVilio

• całkiem inny wariat
  • ROWER POWER! :D
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 24, 2018, 09:06:55 am »
Jakiś pomysł to jest z tymi wciskanymi pedałami zamiast klasycznymi kręconymi zastanawiam się tylko czy nie da to mocniejszych obciążeń na stawy, w końcu z jakiegoś powodu pedały się obraca a nie jedynie wciska. Ale spróbować zawsze można, nie wiem tylko jak ciśnienie się przełoży i czy cały napęd nie będzie miał niższej sprawności niż zwykły łańcuchowy. Sam takiego czegoś na pewno nie wykonam a to przez to że nie mam nawet najmniejszego garażu do majsterkowania a mieszkanie M2 z czego jedno to pokój z kuchnią, a drugie - pokój młodej więc lipa z majsterkowaniem.
Bottecchia American FatBike.
Flevo Racer
...i to nie koniec... ]:->

3x3

« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 28, 2018, 08:09:07 am »
Generalnie każda solidna spirala da radę.

Robiłem kiedyś próby - nie da rady.

raffi

« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 28, 2018, 10:13:51 am »
Jakiś pomysł to jest z tymi wciskanymi pedałami zamiast klasycznymi kręconymi zastanawiam się tylko czy nie da to mocniejszych obciążeń na stawy

Oczywiście że da. Niższa kadencja=większe obciążenie by wygenerować tą samą moc niezbędną do jazdy. Fizyka. W tych wszystkich steperach, orbitrekach, rowerach wiosłowych i innych gdzie nie kręcisz normalnie masz dużo niższą kadencję. Ze sportu wytrzymałościowego robi się sport siłowy. A to dowala stawom. Choć tam akurat o to chodzi by było siłowo. To są sprzęty na siłownię, stamtąd wyjechały na drogi.

Tak samo jak dowala stawom wielka tarcza z przodu. Niektórzy twierdzą, że także owalne tarcze (zwłaszcza te źle policzone) mają negatywny wpływ na stawy.

Generalnie jak chcesz oszczędzać stawy, to najlepsze co możesz zrobić dla siebie, to zmniejszyć bieg o 3 w dół względem tego co jeździsz obecnie ;-)
Albo z przodu na tarcze 42 wrzucić. Będzie "chomiczek", ale "chomiczek" jest dla stawów bezpieczny.