Autor Wątek: Kupię trajkę, oczywiście poziomca :)  (Przeczytany 6189 razy)

egonszef

• sympatyk
  • *
Odp: Kupię trajkę, oczywiście poziomca :)
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:52:04 am »
Dzięki raffi za sensowną odpowiedź  8)

egonszef

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 27, 2018, 09:23:17 am »
Wczoraj na allegro zobaczyłem ten bolid https://allegro.pl/rower-poziomy-flevo-bike-super-i7530913210.html i posmsowałem ze sprzedającym chwilę.. jak już ustaliliśmy cenę namawiał mnie abym podesłał adres do wysyłki to rower wyśle mi kurierem.. ale ale napisałem, że zobaczę co mi się przyśni i w tygodniu się odezwę.. no i przyśniło mi się, ponieważ ostatnio pogrywam w dosyć brutalną grę przez multiplayer czyli z 7 innymi ludźmi ze świata to przyśniła mi się sytuacja z tej gry ale nawiązująca do mojego problemu, mianowicie biłem się z kimś w jakiejś jednostce wojskowej i oberwałem tasakiem po szyi, ostroo, o dziwo krew nie leciała bo to sen ale była jakby taka blizna rozciągająca się przez szyję i w dół do klatki piersiowej i każdy komu pokazałem kazał mi z tym iść do lekarza aby to zszyć, no i przez cały sen się ociągałem, a to jakieś drzwi zamknięte, a to inna mniej istotna sytuacja i w końcu się obudziłem. I dlatego tu jestem, chciałby zaciągnąć opinii o tym rowerze, sprzedający pomimo pytań nie napisał nic o jego stanie, skupiony był na sprzedaży. Jak się na tym jeździ w ogóle? Rower jest dobrej firmy ale chyba leciwy, cena przystępna ale nie wiem jak mocno są w nim zużyte podzespoły.. w każdym razie na szybko go nie kupię.. na olx stoi podobna konstrukcja do skończenia na podzespołach gianta chyba, aluminiowy w podobnej cenie i też sprzedawca ma z nim problem.

raffi

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 28, 2018, 08:17:32 am »
Jeździłem takim Flevo. Po pierwsze - to flevo, a nie klasyczny poziom, tym trzeba się nauczyć jeździć. Nie mówię, że to niemożliwe, czy trudne, ale koncepcja że rower skręca się w środku jest nieco inna od koncepcji, gdzie skręca się przednie koło - wymaga zmiany przyzwyczajeń. To nie jest tak, że wsiądziesz i od razu pojedziesz.

Po drugie - cena jest IMO dość atrakcyjna, więc pewnie rower nie jest pierwszej młodości. Ale nawet jak coś trzeba będzie wymienić, to i tak moim zdaniem finansowo nie wyjdziesz do tyłu. 1300zł za cały rower, markowy... nowa rama pozioma i to bez amortyzacji, kosztuje tak około 2,5-3 tysiące. Można powiedzieć, że tu rama jest używana, więc o połowę taniej, a resztę dorzucają Ci gratis ;-)

Co do snów: mnie dziś się śniło, że projektowałem łódź podwodną i inne statki dla Marynarki Wojennej. I miałem problem, bo się okazało, że nie ma w kraju know-how, że zrobić taniej, ale kluczowe systemy (radarowe, rakietowe, silniki i przeniesienie napędu) potem nie bardzo chcą pasować, a w dodatku i tak trzeba je kupić. Także szykujmy się na wojnę, skoro mamy takie sny że mordujemy i budujemy broń :D Choć nie wiem co to ma wspólnego z poziomami :P

Maciej K

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 28, 2018, 08:27:57 am »
Także szykujmy się na wojnę, skoro mamy takie sny że mordujemy i budujemy broń :D Choć nie wiem co to ma wspólnego z poziomami :P
[/quote]
Pewnie chodziło o to, że większość ludzi sypia w poziomie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 08:32:10 am wysłana przez Maciej K »

egonszef

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 28, 2018, 09:39:31 am »
Maciej K- prychłem mocno.. bardzo trafne spostrzeżenie  8)

raffi, dzięki za opinie.. na aaukcjach stoją dwa tego typu, jeden przerobiony z niby poziomki z napędem na przednie koło i elektrycznym na tylnym ale kierowanie odbywa się przez skręcanie jedynie nogami.. ten Flevo jest bardziej zielonka friendly, poza tym w oryginale, wygląda gorzej bo jakby robiony był z zestawu do ćwiczeń atlas, ale jednak jak mi nie podejdzie to odsprzedam i niewiele stracę a jednak pewnie jak już go posiądę to mi się spodoba wizualnie.

Odnośnie snów.. tego się trzeba nauczyć, metodologii uzyskiwania odpowiedzi na ważne pytania przez sny właśnie. W nocy mamy dwa typy snów, około godziny 1-2 śnią się nam marzenia senne, je omijamy w tej metodologii.. do nich warto nauczyć się świadomie śnić i wtedy jest supcio.. Interesują nas sny które się śnią nad ranem. Robi się to tak, że przed snem zadajesz pytanie do siebie po czym w tym śnie nad ranem śnią się jakieś sytuacje w których zawarta jest odpowiedź na pytania, trzeba się nauczyć to dekodować jakby, albo po lekkim przebudzeniu zapytać bardzo precyzyjnie. Dla przykładu miałem kłótnię z koleżanką, której zbytnio się narzucałem i nie rozumiałem jeszcze wtedy tego. Zapytałem się czy nadal utrzymywać z nią kontakt czy to ma sens, nad ranem śniły mi się jakieś sny ale nie umiałem tego zinterpretować, przebudziłem się na chwilę zdenerwowany brakiem konkretnej odpowiedzi i zapytałem konkretnie, czy do niej nadal pisać.. zasnąłem, po jakimś czasie przyśniło mi się że wkładam rękę w ognisko po czym obudziłem i w tym samym momencie miałem spazm ręki jakbym się oparzył.. już więcej do niej nie napisałem i na dobre mi to wyszło. Tak więc polecam.

Jeżeli nie wierzycie, to opcja proroczych snów w nas siedzi, proszę powtórzyć sobie Konopielkę, tam jest dużo scen snów w tym filmie.

Jeszcze odnośnie tego co nam się śni, sytuacje które nam się przytrafiają zależą od tego czym się interesujemy na co dzień, na co patrzymy.. jeszcze za komuny miały sens senniki ponieważ społeczeństwo było informatycznie zamknięte, w telewizji to samo więc i sny podobne. Obecnie każdy może sobie iść w jakąś stronę i spędzić w niej całe życie nie zgłębiając jej do końca.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 09:46:33 am wysłana przez egonszef »

raffi

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 30, 2018, 08:54:01 am »
wygląda gorzej bo jakby robiony był z zestawu do ćwiczeń atlas

Fakt, piękny nie jest. Ale to nie jest samodział, one takie wychodziły z fabryki na tych profilach prostokątnych.

Danielasty

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 30, 2018, 05:02:21 pm »
może pierw wydłub cruzbike? :) prostota konstrukcji :)

Maciej K

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 31, 2018, 08:45:03 am »
Odnośnie snów.. tego się trzeba nauczyć, metodologii uzyskiwania odpowiedzi na ważne pytania przez sny właśnie. W nocy mamy dwa typy snów, około godziny 1-2 śnią się nam marzenia senne, je omijamy w tej metodologii.. do nich warto nauczyć się świadomie śnić i wtedy jest supcio..

No właśnie...
A ja dziś śniłem, żem potrawa.
Węgorz w galarecie.
Budzę się, węgorz w ręku.
Resztę przemilczę...Wiecie.

Dodam...
Przedwczoraj także potrawą byłem.
Ale węgorzem w śmietanie.
Zbudziłem się mając go w łapach.
Śmietanę zaś... na piżamie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2018, 08:58:15 am wysłana przez Maciej K »

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 31, 2018, 06:37:08 pm »
Świadome śnienie to bardzo świetna sprawa, fajnie się projektuje rożne ustrojstwa :) Niestety wymaga treningu a i z nim nie jest to łatwe. No i człowiek się mniej regeneruje bo jednak umysł zamiast się restartować pracuje. :)

Jak by ktoś chciał szerzej zapoznać się z tematem:

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadomy_sen
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)

egonszef

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 02, 2018, 02:12:44 pm »
Zakupiłem tego klasycznego Flevobika, taki biały.. teraz uczenie się jazdy.. ogólnie kumam aby na początku się nie przejmować tylko budzić mięśnie z uśpienia, pierwsza godzina to były podjazdy może 6 metrowe, ale się umęczyłem i następnego dnia już było o wiele lepiej.. po 4 dniach prosto już mi wychodzi no ale zanim nauczę się płynnie jeździć to pewnie minie jeszcze z tydzień spokojnie, no i fajnie że takiego kupiłem, na początku takim się trudniej nauczyć ale na przyszłość z innymi będzie już łatwiej. Dobrze, że koleś na youtubie wrzucił filmik instruktażowy, będę się na nim szkolił bo jednak przy pomocy kogoś z doświadczeniem przyjdzie mi to łatwiej aniżeli miałbym sam do wszystkiego dochodzić metodą wywrotek.
Sam rower jest w dobrym stanie, na plus to że nie jest zrobiony z rabarbaru, śruby kwasówki, komponenty solidne i działające.. wymaga jedynie umycia, przesmarowania i regulacji.. ale pewnie i tak go rozłożę na części i ogarnę po swojemu w zimowym sezonie. Brakuje mi do niego stopki, dynama, bagażnika bo ten który był zamocowany był na trytytki i podczas jazdy pewnie by wleciał w szprychy, tak przez kogoś dodany aby łatwiej sprzedać, za to torby bardzo fajne, opony od nowości.. boczne paski odblaskowe odpadają ze starości :) W sumie jakaś manualka by się przydała do niego ale raczej nie mam co liczyć na takie coś.. w internecie jest jedno zdjęcie poglądowe ze strony z historią marki. Lubie takie bolidy z tamtych lat, mają swój niepowtarzalny klimat, ciekawy też jestm kiedy przestanie mi wystarczać i zacznę szukać czegoś szybszego  8)

osesku

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 03, 2018, 11:09:04 am »
Witam na Flevo.
Super w tego rodzaju konstrukcjach jest to, że zaraz po jako takim ogarnięciu jazdy, daje się ruszyć bez trzymania za kierownicę :).
Powodzenia! M.