Autor Wątek: Sprzedam swój SWB  (Przeczytany 9805 razy)

paaj

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 399
Sprzedam swój SWB
« dnia: Maj 02, 2018, 11:48:59 am »
Po prawie trzech latach złudzeń już wiem że zdrowie nie pozwoli mi jeździć na moim poziomie.
Tak więc decyzja o jego sprzedaży by cieszył kogoś innego.
Większość z forumowiczów ze zlotów zna ten rower, ale dla przypomnienia jest cały opis na stronce.

https://www.olx.pl/oferta/rower-poziomy-swb-CID767-IDu0W7J.html

Oczywiście dla forumowiczów zniżka. Polecam i pozdrawiam

roberts

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Sprzedam swój SWB
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2018, 12:16:42 pm »
Na jaki wzrost i czy możliwa wysyłka?

paaj

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 399
Odp: Sprzedam swój SWB
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2018, 01:43:43 pm »
Mam 172 cm wzrostu. Rower był budowany na uniwersalnego jeźdźca. Ma wysuwany bom, regulowany fotel do przodu i tyłu po ramie, kąt pochylenia i wysuwany zagłówek.Trzeba oczywiście wydłużyć lub skrócić łańcuch i ewentualnie wymienić fotel jeżeli okazał by się niewygodny.
Jeżeli chodzi o wysyłkę to niestety muszę odmówić. Ale rower w całości mieści się do pociągu, bo jechał już do Szczecina na zlot jeżeli to coś by pomogło. Poza tym moim zdaniem lepiej sobie popróbować na miejscu.
Jestem jednak w stanie go dostarczyć swoim samochodem w Łodzi i okolicach w granicach rozsądku, jeżeli byś na 100% na niego się zdecydował.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2018, 02:09:45 pm wysłana przez paaj »

LowRider

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Motorem postępu jest lenistwo.
Odp: Sprzedam swój SWB
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2018, 08:22:07 am »
A co się stało ze zdrowiem, że jazda stała się niemożliwa?

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Sprzedam swój SWB
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2018, 02:07:05 pm »
A co się stało ze zdrowiem, że jazda stała się niemożliwa?

To samo przeszło mi przez myśl - jeśli kolana lub serducho to pomyśl może o elektryfikacji. Jeśli błędnik - może trajka? Szkoda przestać jeździć.

storm

  • Gość
Odp: Sprzedam swój SWB
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2018, 03:25:58 pm »
"Nie znam się ale wypowiem się" - jeśli kolana - da się je zaleczyć i warto to zrobić.

paaj

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 399
Odp: Sprzedam swój SWB
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2018, 05:22:00 pm »
Miło że pytacie. Sprawa nie jest nowa i Storm ma rację kolano a raczej dwa. Jedno już miało wizytę na stole chirurgicznym i nie wiele to dało. Teraz już tylko endoproteza. Yin może w przyszłości będę się elektryfikował ale na czymś bardziej pionowym niestety.
Tak czy siak tego sprzedaję :(

storm

  • Gość
Odp: Sprzedam swój SWB
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2018, 07:34:01 pm »
@Paaj - też to przechodziłem, nie tak dawno w grudniu brałem 2 zastrzyki z kwasu hialuronowego w lewe kolano i obecnie poganiam całkiem normalnie na rowerze. Polecam Ci spróbowanie. Te iniekcje dostawowe nie są specjalnie drogie a kolano po nich zachowuje się zupełnie przyzwoicie. Wiem coś o tym bo od listopada miałem problemy po treningach na siłowni na trenażerze i kwasek mi pomógł :) (po zastrzykach nie należy trenować przez zdaje się 2-3 tygodnie).

P.S. O ile się nie mylę i coś wiem to właśnie rower jest z tych sportów, które nie niszczą kolan, także pozbywanie się jego może być mniejszym pożytkiem niż się wydaje :(
Po drugie - organ nieużywany zanika. I kolana pracujące to kolana, które same dostarczają sobie odpowiednich budulców i "smarowania". Przestaniesz jeździć bo boli - będzie bardziej bolało. Niestety, taka uroda stawów.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2018, 07:35:46 pm wysłana przez storm »

paaj

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 399
Odp: Sprzedam swój SWB
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2018, 07:56:25 pm »
Storm wszystko co piszesz to prawda ale zastrzyki  to dla mnie norma już od dawna a ostatni około miesiąca temu po prostu pozwala mi chodzić. nie zapominaj że to nie jedyne moje schorzenie jeżeli chodzi o nogi a i ważę o wiele więcej od Ciebie. Dlatego na Zlocie w Bełchatowie byłem ale nie jeździłem. Ale to nie forum zdrowotne więc nie ma co biadolić. Tego pozioma sprzedam a dalej zobaczymy :)
Dzięki za dobre słowo.

roberts

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Sprzedam swój SWB
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2018, 08:39:31 pm »
Pytanie może głupie - ale pytam się bo się nie znam! Czy dałoby się przerobić na 2 x 26, najlepiej amortyzowane? Jeżeli tak to czy ktoś podjąłby się takiej usługi, bo ja sam chyba się nie porywam. Do pomykania po płaskim mam parę wynalazków, poszukuje czegoś ciut bardziej terenowego z racji tego że mieszkam blisko (400m) od Puszczy Białowieskiej i lubiłem sobie tam pojeździć w pięknym plenerze za czasów jak mi kręgosłup pozwalał pionowym jeździć. Niestety na dzień dzisiejszy plecy zaczynają mnie boleć tuż po wejściu na piona, i bolą przez całą jazdę. Do śmigania po szosie mam SWB , ale po wjechaniu w teren 20 calowe kółeczka łapią każdą dziurę i to męczarnia nie jazda. Myślałem że 26 będzie się lepiej sprawowało. Nie jest to żaden ostry teren, drogi leśne, poprzednie sezony trochę jeździłem trajką, niestety harvestery i TIR wywożące drewno z Puszczy rozryły na maksa drogi i na upartego może na jedno koło by się gdzieś wyszukało przejazd ale na 3 ciężej.

paaj

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 399
Odp: Sprzedam swój SWB
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2018, 09:02:08 pm »
Pytanie wcale nie głupie. Myślę że wystarczy tylko wyjąc amortyzowany widelec i w jego miejsce włożyć sztywny widelec na koło26 cali i suport nie pójdzie za wiele do góry. A może i amortyzowany?. Nie pamiętam tylko czy widelce na 26 cali maja stery na ahead 1 cal bo już dawno z rowerami się nie bawiłem. Niestety sam tej przeróbki bym Ci nie zrobił, może ktoś z Forumowiczów lub sprytny sąsiad z Twojej okolicy.
Myślę że konstruktorzy z forum mogą coś więcej powiedzieć.

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Sprzedam swój SWB
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 03, 2018, 11:13:14 pm »
Paajku, może nie możesz jeździć, ale na zlocie się pokaż, jesteś równy gość i szkoda by było już nigdy nigdzie Cię nie spotkać... A ta elektryfikacja to wcale nie taki głupi pomysł :)
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

paaj

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 399
Odp: Sprzedam swój SWB
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2018, 07:46:36 am »
Makenzen, jaki równy, jaki równy bardziej wypukły chyba :) ale dzięki. Normalnie już się zaczerwieniłem. No i kto powiedział że nigdy, coś wymyślę może częściowo zasilę elektrycznie ale coś bardziej pionowego, może w stylu poziomki gajowego.
A na razie się podleczę. Co do zlotów to wiesz że nawet jak nie jeżdżę to chętnie się z Wami widzę. Niestety w pracy poprzesuwali nam terminy urlopów i od dwóch lat mam dopiero wolne od drugiego tygodnia lipca. Ale kto wie może chociaż na jeden dzień uda mi się wyrwać. Jeszcze raz dzięki za dobre słowa i do zobaczenia :)

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Sprzedam swój SWB
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2018, 11:08:19 am »
:D :D

kto powiedział że nigdy

No w sumie... Widzę szybką reakcję, okazja do spotkania nadarzy się już jutro :D

coś wymyślę może częściowo zasilę elektrycznie ale coś bardziej pionowego, może w stylu poziomki gajowego.

Dobry kierunek rozumowania. Wizyta w Żyrardowie może czymś zaowocować... :D

Do zobaczenia!
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

tomo

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • SWB DIY
Odp: Sprzedam swój SWB
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2018, 01:12:02 pm »
Paweł, tak z medycznego punktu widzenia- " Jak mnie bolał ząb, to wyrwałem"  :P
A poważnie już- kufa, szkoda, że kolanek Ci nie narychtowali jak trzeba  :'(... no nic, najwyżej handbika sobie zrób.
A jak się zdecydujesz na endoprotezoplastykę, to poproś, żeby kalamitki wstawili na zewnątrz kolana, bo od środka, to będzie jedna o drugą przy chodzeniu zawadzać ;D