forum.poziome.pl

Rowery poziome - forum dyskusyjne => Sprzedam, kupię => Wątek zaczęty przez: paaj w Maj 02, 2018, 12:48:59 pm

Tytuł: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: paaj w Maj 02, 2018, 12:48:59 pm
Po prawie trzech latach złudzeń już wiem że zdrowie nie pozwoli mi jeździć na moim poziomie.
Tak więc decyzja o jego sprzedaży by cieszył kogoś innego.
Większość z forumowiczów ze zlotów zna ten rower, ale dla przypomnienia jest cały opis na stronce.

https://www.olx.pl/oferta/rower-poziomy-swb-CID767-IDu0W7J.html (https://www.olx.pl/oferta/rower-poziomy-swb-CID767-IDu0W7J.html)

Oczywiście dla forumowiczów zniżka. Polecam i pozdrawiam
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: roberts w Maj 02, 2018, 01:16:42 pm
Na jaki wzrost i czy możliwa wysyłka?
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: paaj w Maj 02, 2018, 02:43:43 pm
Mam 172 cm wzrostu. Rower był budowany na uniwersalnego jeźdźca. Ma wysuwany bom, regulowany fotel do przodu i tyłu po ramie, kąt pochylenia i wysuwany zagłówek.Trzeba oczywiście wydłużyć lub skrócić łańcuch i ewentualnie wymienić fotel jeżeli okazał by się niewygodny.
Jeżeli chodzi o wysyłkę to niestety muszę odmówić. Ale rower w całości mieści się do pociągu, bo jechał już do Szczecina na zlot jeżeli to coś by pomogło. Poza tym moim zdaniem lepiej sobie popróbować na miejscu.
Jestem jednak w stanie go dostarczyć swoim samochodem w Łodzi i okolicach w granicach rozsądku, jeżeli byś na 100% na niego się zdecydował.
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: LowRider w Maj 03, 2018, 09:22:07 am
A co się stało ze zdrowiem, że jazda stała się niemożliwa?
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: Yin w Maj 03, 2018, 03:07:05 pm
A co się stało ze zdrowiem, że jazda stała się niemożliwa?

To samo przeszło mi przez myśl - jeśli kolana lub serducho to pomyśl może o elektryfikacji. Jeśli błędnik - może trajka? Szkoda przestać jeździć.
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: storm w Maj 03, 2018, 04:25:58 pm
"Nie znam się ale wypowiem się" - jeśli kolana - da się je zaleczyć i warto to zrobić.
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: paaj w Maj 03, 2018, 06:22:00 pm
Miło że pytacie. Sprawa nie jest nowa i Storm ma rację kolano a raczej dwa. Jedno już miało wizytę na stole chirurgicznym i nie wiele to dało. Teraz już tylko endoproteza. Yin może w przyszłości będę się elektryfikował ale na czymś bardziej pionowym niestety.
Tak czy siak tego sprzedaję :(
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: storm w Maj 03, 2018, 08:34:01 pm
@Paaj - też to przechodziłem, nie tak dawno w grudniu brałem 2 zastrzyki z kwasu hialuronowego w lewe kolano i obecnie poganiam całkiem normalnie na rowerze. Polecam Ci spróbowanie. Te iniekcje dostawowe nie są specjalnie drogie a kolano po nich zachowuje się zupełnie przyzwoicie. Wiem coś o tym bo od listopada miałem problemy po treningach na siłowni na trenażerze i kwasek mi pomógł :) (po zastrzykach nie należy trenować przez zdaje się 2-3 tygodnie).

P.S. O ile się nie mylę i coś wiem to właśnie rower jest z tych sportów, które nie niszczą kolan, także pozbywanie się jego może być mniejszym pożytkiem niż się wydaje :(
Po drugie - organ nieużywany zanika. I kolana pracujące to kolana, które same dostarczają sobie odpowiednich budulców i "smarowania". Przestaniesz jeździć bo boli - będzie bardziej bolało. Niestety, taka uroda stawów.
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: paaj w Maj 03, 2018, 08:56:25 pm
Storm wszystko co piszesz to prawda ale zastrzyki  to dla mnie norma już od dawna a ostatni około miesiąca temu po prostu pozwala mi chodzić. nie zapominaj że to nie jedyne moje schorzenie jeżeli chodzi o nogi a i ważę o wiele więcej od Ciebie. Dlatego na Zlocie w Bełchatowie byłem ale nie jeździłem. Ale to nie forum zdrowotne więc nie ma co biadolić. Tego pozioma sprzedam a dalej zobaczymy :)
Dzięki za dobre słowo.
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: roberts w Maj 03, 2018, 09:39:31 pm
Pytanie może głupie - ale pytam się bo się nie znam! Czy dałoby się przerobić na 2 x 26, najlepiej amortyzowane? Jeżeli tak to czy ktoś podjąłby się takiej usługi, bo ja sam chyba się nie porywam. Do pomykania po płaskim mam parę wynalazków, poszukuje czegoś ciut bardziej terenowego z racji tego że mieszkam blisko (400m) od Puszczy Białowieskiej i lubiłem sobie tam pojeździć w pięknym plenerze za czasów jak mi kręgosłup pozwalał pionowym jeździć. Niestety na dzień dzisiejszy plecy zaczynają mnie boleć tuż po wejściu na piona, i bolą przez całą jazdę. Do śmigania po szosie mam SWB , ale po wjechaniu w teren 20 calowe kółeczka łapią każdą dziurę i to męczarnia nie jazda. Myślałem że 26 będzie się lepiej sprawowało. Nie jest to żaden ostry teren, drogi leśne, poprzednie sezony trochę jeździłem trajką, niestety harvestery i TIR wywożące drewno z Puszczy rozryły na maksa drogi i na upartego może na jedno koło by się gdzieś wyszukało przejazd ale na 3 ciężej.
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: paaj w Maj 03, 2018, 10:02:08 pm
Pytanie wcale nie głupie. Myślę że wystarczy tylko wyjąc amortyzowany widelec i w jego miejsce włożyć sztywny widelec na koło26 cali i suport nie pójdzie za wiele do góry. A może i amortyzowany?. Nie pamiętam tylko czy widelce na 26 cali maja stery na ahead 1 cal bo już dawno z rowerami się nie bawiłem. Niestety sam tej przeróbki bym Ci nie zrobił, może ktoś z Forumowiczów lub sprytny sąsiad z Twojej okolicy.
Myślę że konstruktorzy z forum mogą coś więcej powiedzieć.
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: Makenzen w Maj 04, 2018, 12:13:14 am
Paajku, może nie możesz jeździć, ale na zlocie się pokaż, jesteś równy gość i szkoda by było już nigdy nigdzie Cię nie spotkać... A ta elektryfikacja to wcale nie taki głupi pomysł :)
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: paaj w Maj 04, 2018, 08:46:36 am
Makenzen, jaki równy, jaki równy bardziej wypukły chyba :) ale dzięki. Normalnie już się zaczerwieniłem. No i kto powiedział że nigdy, coś wymyślę może częściowo zasilę elektrycznie ale coś bardziej pionowego, może w stylu poziomki gajowego.
A na razie się podleczę. Co do zlotów to wiesz że nawet jak nie jeżdżę to chętnie się z Wami widzę. Niestety w pracy poprzesuwali nam terminy urlopów i od dwóch lat mam dopiero wolne od drugiego tygodnia lipca. Ale kto wie może chociaż na jeden dzień uda mi się wyrwać. Jeszcze raz dzięki za dobre słowa i do zobaczenia :)
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: Makenzen w Maj 04, 2018, 12:08:19 pm
:D :D

kto powiedział że nigdy

No w sumie... Widzę szybką reakcję, okazja do spotkania nadarzy się już jutro :D

coś wymyślę może częściowo zasilę elektrycznie ale coś bardziej pionowego, może w stylu poziomki gajowego.

Dobry kierunek rozumowania. Wizyta w Żyrardowie może czymś zaowocować... :D

Do zobaczenia!
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: tomo w Maj 04, 2018, 02:12:02 pm
Paweł, tak z medycznego punktu widzenia- " Jak mnie bolał ząb, to wyrwałem"  :P
A poważnie już- kufa, szkoda, że kolanek Ci nie narychtowali jak trzeba  :'(... no nic, najwyżej handbika sobie zrób.
A jak się zdecydujesz na endoprotezoplastykę, to poproś, żeby kalamitki wstawili na zewnątrz kolana, bo od środka, to będzie jedna o drugą przy chodzeniu zawadzać ;D
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: paaj w Maj 04, 2018, 04:37:26 pm
I takie podejście najbardziej mi odpowiada:), ale muszę Cię rozczarować. Kalamitek nie będzie he he, bo części zapasowe mam obiecane  prosto od Terminatora - hamerykanskie. Ale ty nie boj, troszku się prundem doładuję i będziesz tylko za mną piaseczek z ząbków wypluwał :). Tak więc trenuj wytrwale i do zobaczyska :).
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: gajowy w Maj 04, 2018, 07:07:16 pm
Paaj- przede wszystkim dużo zdrowia, sam miewam kłopoty z kolanami, tak było właśnie w Bełchatowie o ile pamiętasz. Moja Optima Hopper byłaby dla Ciebie idealna, bardziej pionowa pozycja itd.. I teraz o co mi chodzi, pod koniec maja chyba będę się zamieniał na SWB, niby jestem dogadany z gościem. Jeżeli nie dojdzie do zamiany, a Ty nie sprzedasz do tego czasu i chciałbyś się zamienić na Optimę to ja jestem za. Twój rower znam z Bełchatowa, jeździłem na nim i mi bardzo odpowiada. ;) :)
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: paaj w Maj 04, 2018, 09:55:39 pm
Dzięki za życzenia a co do Twojej optimy to jest to jakiś pomysł. Nie wiem tylko czy hamulce tarczowe nie przeszkadzają w przednim kole z silnikiem elektrycznym. I samo koło wymienił bym raczej na 20 cali. Ale zobaczymy, na dzień dzisiejszy nie mówię nie :), czas pokaże.
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: gajowy w Maj 04, 2018, 09:59:34 pm
Dzięki za życzenia a co do Twojej optimy to jest to jakiś pomysł. Nie wiem tylko czy hamulce tarczowe nie przeszkadzają w przednim kole z silnikiem elektrycznym. I samo koło wymienił bym raczej na 20 cali. Ale zobaczymy, na dzień dzisiejszy nie mówię nie :), czas pokaże.

Wymiana koła na 20" już zrobiona, :D obecnie rowerek wygląda tak:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=431881323923036&set=pb.100013035159199.-2207520000.1525463837.&type=3&theater

Oryginalny fotel nadal posiadam.
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Maj 05, 2018, 10:10:21 pm
@paaj - po Trzciance kula się jeden LWB - pionowata pozycja i możliwość  zelektryfikowania ;)
Pożegnam się tak jak tirówka wysiadająca od swojego klienta: Dużo zdrówka życzę ;)
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: paaj w Maj 06, 2018, 01:24:27 pm
szydziu zgrywusie :). Wszystkie obcje będę rozważał, nawet wałęsające się poziomki ale to dopiero przyszłość. Zdrówka :)
 
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: Danielasty w Maj 18, 2018, 04:09:54 pm
jak zwykle jak jest oferta to jak zwykle kasy brak ;/ i nawet nie ma jak odłożyć do sierpnia ;c
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: paaj w Maj 19, 2018, 10:11:16 pm
Brak kasy na pozioma to nie problem, może jeszcze na Ciebie poczeka. Miałem kilka ofert ale handlarzom nie oddam  :P , zbyt wiele mam z nim super wspomnień by oddać byle komu. Czekam więc na kogoś kto zapadł już na horyzontalną chorobę, lub ma zamiar się z nią zmierzyć  ;)
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: kenneth w Maj 19, 2018, 10:36:28 pm
@Paaj - gdybym nie posiadał ZOX FWD i Hurricane'a - brałbym w ciemno ;)
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: Danielasty w Maj 19, 2018, 11:54:39 pm
Kenneth, ten rower jest za duży dla Ciebie , do pedałów nie dosięgniesz :) paaj- jak masz oferte to sprzedawaj :) Nie czekaj :)
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: kenneth w Maj 19, 2018, 11:56:55 pm
@Danielasty... Znowu się wpieprzasz między wódkę a zakąskę. I w dodatku robisz to źle. Nie było cię w Szczecinie? Nie było. A ja ten rower tam w 2012 roku objeżdżałem.
Nie wiesz? To morda w kubełek i nie bulgotaj :D
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: Danielasty w Maj 20, 2018, 12:51:38 am
serio dosięgłeś? tzn Storm dał radę pojechać? Kurczę, jak wsiadałem na rower storma to pedały przy udzie miałem... Myślałem że jednak nie dał rady :)
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Maj 20, 2018, 11:23:33 pm
Czekam więc na kogoś kto zapadł już na horyzontalną chorobę, lub ma zamiar się z nią zmierzyć  ;)
2 maja na zakupach moją zaczepił jej kolega z pracy szukający "takiego roweru co jak masz chory kręgosłup - no wiesz takiego jak Twój" :-) Gdyby wtedy mój najmłodszy nie wpadł na pomysł pobiegania po markecie to wziąłbym od niego numer. Zanim spacyfikowałem młodego tamten koleś był już za kasą...
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: paaj w Maj 21, 2018, 08:56:49 pm
Odezwał się do mnie Marcin. Nie wiem czy to kolega z pracy Twojej żony ? Jeżeli nie to zawsze możesz mu przez małżonkę podać mój nr telefonu lub odesłać na stronę z ogłoszeniem. Dla znajomych moich znajomych też będzie rabacik w granicach rozsądku :)
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Maj 21, 2018, 10:55:23 pm
Z Trzcianki?
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: paaj w Maj 22, 2018, 03:38:44 pm
Sam nie powiedział skąd jest a ja nie pytałem. Wiem tylko że ma daleko :) Spytam przy następnej okazji.
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: paaj w Czerwiec 06, 2018, 12:00:36 pm
Proszę o zamknięcie wątku. Poziom sprzedany :(.
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Czerwiec 06, 2018, 08:30:03 pm
A wiesz gdzie może "wypłynąć" ? Czy może tajemnica?
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: paaj w Czerwiec 07, 2018, 12:04:25 am
Myślę że kupujący nie będzie miał mi za złe, jeżeli zdradzę że Poziom pojechał do Sochaczewa do nowego poziomego kolegi, który śledzi nasze forum ale się jeszcze na nim nie objawił. Ma już swojej roboty LWB ale zapragnął pojeździć na SWB.
Obiecał że to szybko nadrobi i co więcej pojawi się na zlocie. Nie wiem tylko czy zdąży się zapisać, bo dopiero teraz się za to zabiera.
Po zakupie przed południem i zajechaniu do siebie samochodem, oddzwonił wieczorem zdać relację z pierwszego 20 kilometrowego wypadu. Dzięki temu że był nadal zadowolony z zakupu ( mam nadzieję że mu tak zostanie), to uśmierzył tym samym ból  ;) po rozstaniu.
Tak więc wychodzi, ze jeden wybywa, drugi przybywa :) naturalna zmiana.
Planuję wpaść w sobotę na zlot na browarka i pogaduchy i mam tylko nadzieję że mnie nie wygonicie.
 Do zobaczyska.


Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: Tehen w Czerwiec 07, 2018, 06:26:29 pm
Fajnie że trafił w dobre ręce.

Ze zlotu wygonimy jak nie zabierzesz instrumentów ;D
Wpadaj śmiało 8)
Tytuł: Odp: Sprzedam swój SWB
Wiadomość wysłana przez: szydziu w Czerwiec 08, 2018, 11:02:08 pm
I o to chłodziło ;)