Autor Wątek: FORUM UMIERA...  (Przeczytany 19066 razy)

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2183
  • Zduńska Wola
Odp: FORUM UMIERA...
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 30, 2018, 09:49:59 pm »
Czemu nie śpią?
Bo robią poziomki :)

Zbierają poziomki.
po piwnicach
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


pawelzap

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: FORUM UMIERA...
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 31, 2018, 01:45:35 pm »

przywitam się  ;)   po Zimie

Jak dla mnie "dzisiejsze czasy" to mało czasu na pisanie.(poza nocami)

ale mega miło oglądać innych i czytać o nich .
W moim przypadku zaczynam drugi rok z poziomką .;) dzięki wam zostałem zarażony ;).

A przezimowałem sezon w YT   oglądając  https://www.youtube.com/watch?v=xg1Wzsz00dM

I nadal mam nadzieję  że to forum ma  w sobie moc  do istnienia,  bo poza integracją jest też  pomoc gdzie niestety w internecie już brak. (każdy ją wycenia :)

ja pytam szukam pomagam jak wiem.
sezon u mnie  otwarty ;) 

PS

AZUB ECO  (black)


Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: FORUM UMIERA...
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 31, 2018, 04:18:41 pm »
Witaj na forum :)

AZUB ECO  (black)

Bardzo mi się podobał eco swego czasu ( lubię poziome patyczaki :) ) jak Ci się jeździ bez amortyzacji?

cyqlop

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Czułów
Odp: FORUM UMIERA...
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 27, 2018, 10:32:23 pm »
ja też czasem tu zaglądnę
Moja mała firemka
https://cnc-warsztat.pl (frezuje aluminium, drewno, tworzywa sztuczne)  ZAPRASZAM, DOBRE CENY

Druga strona
https://sites.google.com/site/cyqlopproject

Mociumpel

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 510
Odp: FORUM UMIERA...
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 27, 2018, 11:05:07 pm »

robson97991

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 131
Odp: FORUM UMIERA...
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 28, 2018, 05:46:22 pm »
E tam zaraz umiera. Wróciłem po czterech latach nieobecności z nowym rowerkiem, i jest co czytać.
Robert

Leopold

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: FORUM UMIERA...
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 28, 2018, 08:00:41 pm »
Już gdzieś mówiłem, że nie jestem pisarzem. Ale, gdzie jak gdzie, tu zaglądam prawie co dnia  (na inne fora rowerowe też). Osobiście wolę spotkania oko w oko. Na ostatnim zlocie w Żyrardowie widziałem się co najmniej z pięcioma osobami z tego forum. I to lubię. A tak nawiasem swojego "dziwaka" kombinuję już drugi rok z okładem, nie skończony, ale pokażę go po dokonanych zmianach w Żyrardowie. Czekam na krytyczne spojrzenie. Forum nie umiera - forum dopinguje!
Leopold

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: FORUM UMIERA...
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 07, 2018, 01:49:49 pm »
Umiera to forum Warszawskiej WMK. Ani jednego posta od tygodni. Tutaj jest piękny, codzienny, intensywny ruch.

Oczywiście generalny trend jest taki, że fora w necie umierają. Bo Facebook, bo Twitter. Ale z tym nie wygramy - tam wrzuca się fotki, czy wideo jednym kliknięciem i miejsce jest nieograniczone. Tu nigdy tak nie będzie, zawsze trzeba będzie się wysilić na te 3 kliki więcej. Więc będziemy przegrywać.

Aby to zminimalizować, warto zrobić kilka rzeczy:
-wersja forum na urządzenia mobilne. Dziś wielu ludzi przegląda net na telefonie, a większość silników forum sobie z tym kompletnie nie radzi. To wyzwanie.
-dobry system "utrzymania" usera zalogowanego na kilku urządzeniach naraz. To siła FB - by coś napisać, nie musisz się logować, no chyba, że nadajesz gdzieś z obcego kompa :-)
-ładne instrukcje jak na forum prosto zamieścić filmik/zdjęcie. Komunikacja obrazkowa zyskuje, nie każdy wie jak. Równie łatwo co na FB nie będzie, ale może być łatwiej.
-zmniejszenia bariery wejścia - łatwa rejestracja.
-personalizacja forum, łatwe dodawanie awatarków, zmiany skórki itp - tak jak łatwo możesz sobie spersonalizować FB.
-szybkie działanie nie wyżerające gigabajtów transferu - tu w zasadzie nietrudno wygrać z FB które jest konkretnie zamulone :D
-a przede wszystkim solidna MERYTORYKA i dobra MODERACJA forum. Bo tym można wygrać z tonami gówna na FB bez trudu ;)

Antonowitch

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 768
    • Sklep na odpowiednim poziomie.
Odp: FORUM UMIERA...
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 17, 2018, 09:11:30 pm »
Raffi, założenia projektowe sam napisałeś, tak więc odpalaj np. Javę i jedziesz z kodem.
Gwarantuję że zarobisz miliony PLNów ;)



Umiera to forum Warszawskiej WMK. Ani jednego posta od tygodni. Tutaj jest piękny, codzienny, intensywny ruch.

Oczywiście generalny trend jest taki, że fora w necie umierają. Bo Facebook, bo Twitter. Ale z tym nie wygramy - tam wrzuca się fotki, czy wideo jednym kliknięciem i miejsce jest nieograniczone. Tu nigdy tak nie będzie, zawsze trzeba będzie się wysilić na te 3 kliki więcej. Więc będziemy przegrywać.

Aby to zminimalizować, warto zrobić kilka rzeczy:
-wersja forum na urządzenia mobilne. Dziś wielu ludzi przegląda net na telefonie, a większość silników forum sobie z tym kompletnie nie radzi. To wyzwanie.
-dobry system "utrzymania" usera zalogowanego na kilku urządzeniach naraz. To siła FB - by coś napisać, nie musisz się logować, no chyba, że nadajesz gdzieś z obcego kompa :-)
-ładne instrukcje jak na forum prosto zamieścić filmik/zdjęcie. Komunikacja obrazkowa zyskuje, nie każdy wie jak. Równie łatwo co na FB nie będzie, ale może być łatwiej.
-zmniejszenia bariery wejścia - łatwa rejestracja.
-personalizacja forum, łatwe dodawanie awatarków, zmiany skórki itp - tak jak łatwo możesz sobie spersonalizować FB.
-szybkie działanie nie wyżerające gigabajtów transferu - tu w zasadzie nietrudno wygrać z FB które jest konkretnie zamulone :D
-a przede wszystkim solidna MERYTORYKA i dobra MODERACJA forum. Bo tym można wygrać z tonami gówna na FB bez trudu ;)
Poziomo pozdrawiam,
Anton
Głównie fotele do rowerów poziomych: http://www.czescidopozioma.pl

kenneth

  • Gość
Odp: FORUM UMIERA...
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 18, 2018, 10:54:18 am »
@Raffi...
Tutaj się już nic z tym nie zrobi. Zobacz kto jest właścicielem tego forum, jak często wchodzi na to forum, jak reaguje, jakie banany i za co daje. W jaki sposób traktuje (niby swoich) Użytkowników. Jak preferuje i wynosi nad piedestały jakiegoś kwaczmarka. Jakie treści (obrażające innych przez człowieka co ma podobno >60 lat...) tu są zamieszczane za milczącą zgodą moderatora. Zresztą co to za moderator, który nie zagląda codziennie po kilka razy na forum? Żaden.

Czas na przesiadkę na FaceBooka. Możemy go nienawidzić, możemy przeklinać. Ale jest niestety dużym krokiem naprzód w porównaniu do małego zaściankowego Polaczkowa jakie tu tworzą właściciel z jakimśtam kwaczmarkiem.

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: FORUM UMIERA...
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 18, 2018, 12:38:09 pm »
Raffi, założenia projektowe sam napisałeś, tak więc odpalaj np. Javę i jedziesz z kodem.
Gwarantuję że zarobisz miliony PLNów ;)

Nie jestem programistą. Nie każdy, kto siedzi przy komputerze to programista. Mało tego, nie każdy programista, zna Javę ;-) To tak na początek, kątem wyjaśnienia, dlaczego nie możesz na mnie liczyć w tej kwestii.

Po drugie: Może wystarczy coś istniejącego jednak? Jest kilka dość intensywnie rozwijanych silników for. Darmowych. Simple Mashines z 2011 roku nawet już nie jest wspierane, nie ma łatek bezpieczeństwa ani poprawek do znanych błedów. Pozdrawiamy z 2018 roku! Sporo się przez ten czas zmieniło.

Trzy: Tak, wiem, migracja to wyzwanie. Ale do tego też są narzędzia. Nie, nie podejmę się wykonać Ci migracji. Jakbym chciał być adminem forum, to bym nim był. Nigdy mnie to nie bawiło.


@Raffi...
Tutaj się już nic z tym nie zrobi. Zobacz kto jest właścicielem tego forum, jak często wchodzi na to forum, jak reaguje, jakie banany i za co daje.

Mylisz administrację z moderacją.  Admin to funkcja od utrzymania działania silnika forum. Moderator zajmuje się treścią. Na dobrych forach te funkcje są wyraźnie rozdzielone. A moderatorów jest więcej, by mogli się kłócić między sobą i reprezentować różne punkty widzenia.

Jeżeli już jednak wyciągnąłeś ten temat, to się wypowiem. Jak dla mnie, to cały ten konflikt z Kaczmarkiem jest żałosny. Ośmiesza OBIE STRONY. SŁABO się człowiekowi robi jak się to czyta. I to nie wina forum - przeniesiemy się na FB i tam będzie to samo, bo przecież uczestnicy dyskusji się nie zmienią. Patrząc sobie z boku, wygląda to tak: Niby dorośli faceci siedzą po obu stronach, a zachowują się jak dzieci - koniecznie musza pokazać, kto jest "górą", kto ma dłuższego, czyja racja jest bardziej itp. Nikt nie umie odpuścić, nawet temat niepoziomkowy (o forum) od razu przekierowałeś na Kaczmarka, jakby nie dało się dyskutować bez Niego.

Prywatnie to można go lubić, albo nie. Ma swoją specyficzną osobowość, którą chyba wszyscy czytelnicy już poznali i powinni wiedzieć jak się z nią obchodzić. To nie takie trudne, zachowań społecznych człowiek uczy się tak w okolicach 2-4 roku życia, więc każdy z Was ma już odpowiednie know-how ;-). A na wypadek, gdyby nie: Wystarczy nie prowokować konfliktów, nie wywoływać Maćka do tablicy przy każdej okazji, pisać merytorycznie (na temat), a nie ad personam. Konfliktów od razu będzie o 99% mniej. 

Gdy Maćka poniesie, co mu się zdarza, grzecznie napisać do moderatora, by go upomniał (po to jest mod, userzy nie są od tego by przejmować tą rolę). Nie eskalując konfliktu, nie odpisywać, zignorować, dalej dyskutować metorycznie. Czytelnik tego forum jest inteligentny, potrafi sobie wyrobić zdanie sam, nie musi to się odbywac na zasadzie "kto napisze więcej postów o drugiej stronie i wrzuci więcej inwektyw, psztyczków i przytyków, ten ma większą rację".

klubowy

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 561
Odp: FORUM UMIERA...
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 18, 2018, 12:58:21 pm »
kenneth, mamy - jako brać pozioma - niebywały komfort całkowicie prywatnego forum. Bez reklam, spamu i nieustającego nadzoru. Admin chyba robi wszystko nieodpłatnie i w ramach wolnego czasu, prawda? I dlaczego ma zaglądać codziennie skoro forum świetnie działa?
Co do koneksji es-jarka i m.kaczmarka to średnio, w moim odczuciu, je widać. Swoją drogą, Maciej świetnie trolluje, a co do karmienia trolli, to kiedyś już tu pisałem - zresztą Raffi świetnie to już wyjaśnił. Szkoda że tak późno raczyłeś się tu na forum odezwać, byłbym ciekawy co by wyszło z połączenia postów Twoich, storma i Macieja K. Bo chyba to nie jest czyjeś multikonto? 8)
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

kenneth

  • Gość
Odp: FORUM UMIERA...
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 18, 2018, 01:08:21 pm »
@Raffi...
Ale nasz szanowny właściciel forum i jednocześnie moderator absolutnie nie reaguje na jakiekolwiek próby skontaktowania się z nim. Możesz sobie do niego pisać PW, a on ma to w głęboko pojetej części ciała i nie odpisze, nie odpowie, nie zareauje. Bo na Forum wpada raz na ruski rok. Raz czy dwa na tydzień. jesli w ogóle. Zwróćiłeś uwagę, ile próśb o zatwierdzenie rejestracji się pojawia tutaj wysyłanych z kont kolegów i znajomych? Właśnie dlatego.

O ile widziałem, a wiem że Storm wchodzi na Forum często bo to widać na dole głównej strony - to on starał się jak tylko mógł kwaczmarka ignorować. Mimo przypierdzielania się do wyglądu, do twarzy, do otyłości itepe. [do czego NIKT normalny nic nie powie, tylko dzieci malutkie się takimi rzeczami wyzywają!!!]
Niestety kwaczmarek nie zauważył, że zaczyna przeginać pałę, jareczek nie zainterweniował w swoim czasie i doszło do tego do czego doszło. Skoro moderatorek nie reaguje - czas na wolną amerykankę. Jest przyzwolenie moda! Hulaj dusza, piekła nie ma! I tak oto kwaczmarek dalej leciał ze swoimi gównianymi, dziecięcymi tekstami owijanymi w zabytkową polszczyznę z średniowiecza rodem, na co Storm mu odpowiadał, próbująć w jakikolwiek sposób bronić siebie. Do czego ma prawo - i nikt nie ma prawa mu tego odbierać.

Wywoływanie konfliktów? Raffi? O czym Ty piszesz? Storm napisał krótko o Spezi, a w następnym poście kwaczmarek wykorzystał jego post, aby mu w sposób chamski udowodnić swoją protekcjonalną wyższość wobec niego. I o dziwo NIKT nie zareagował. Bo przecież kwaczmarek musi się wykazać... Niczym. Bredniami i swoją szczęnięcą postawą największego z piaskownicy. Może ma problem z długością lub średnicą i koniecznie musi się wykazać? Tylko dlaczego na tym Forum? Ano powód jest jasny - tutaj nic mu nie grozi! jareczek skrzywi się, pokazuje posty innych użytkowników i ich zbanuje, i troszeczkę potnie posty kwaczmarka, ale tylko troszeczkę, żeby kwaczmarek nie narzekał za bardzo na jareczka.

@Klubowy - to forum nie jest prywatne, cała zawartość jest dostępna dla całego świata podpiętego do internetu.
Admin - albo się za coś bierze, albo... Niech odda to Forum w ręce kogoś, kto będzie umiał nim zarządzać. A tu niestety:
- silnik forum nieaktualizowany od 7 siedmiu lat (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) (w świecie IT to Forum to zabytek klasy 0!)
- moderator = administrator - olewa swoje forum, wkracza na nie... raz w tygodniu albo rzadziej. Albo wcale. No chyba, ze dostanie telefon od kwaczmarka, że temu się dzieje krzywda... Bo ktoś mu napisał prawdę.
To tak jak z samochodem. Poza laniem paliwa, robisz mu przeglądy, reagujesz na wszelkie dziwne dźwięki - i dzięki temu ten samochód jedzie. A nie nagle staje w dzikim polu, a kierowca zdziwiony: "ale jak to?!".

Moja propozycja dla jarka: skasuj albo oddaj to Forum zanim jakiś script-kiddie znajdzie jakiś ciekawy skrypt w sieci i je rozpieprzy w drobny mak.

klubowy

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 561
Odp: FORUM UMIERA...
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 18, 2018, 01:28:50 pm »
kenneth, nie zrozumiałeś mnie jeśli chodzi o prywatność forum! Chodziło mi raczej o to że jest niezależne - nie ma reklam, spamu i odpłatności. To że jest widoczne dla całego świata to wiem doskonale- jakoś tu przecież trafiłem.
Co do wycieczek osobistych, to najlepiej na nie nie reagować. Też do szczupłych nie należę, więc jeśli ktoś mi mówi że jestem gruby to okej, przecież ma rację 8)
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: FORUM UMIERA...
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 18, 2018, 02:55:08 pm »
kenneth, jak już piszesz jako inna osoba, to nie udzielaj się w innym temacie jako storm - ot taka mała sugestia, bait dobry ale nie wyszło :)

a czy forum umiera? Nie powiedziałbym technika poszła do góry to co jest na forum to jest a po wałkowac enty raz ten sam temat? Pojawiła sie napęd fwd w trajce, kolega zrobił cruza z koszykiem dla dziecka, pojawia się co raz więcej trajek, Tomek70 chyba opatentował prawie wszystkie możliwoci amortyzacji cruza z przodu - Poprzeczka jest teraz wysoko. O ile na pionowym forum producenci wprowadzają co raz to nowsze technologie do siebie tak w poziomym temacie, producentami są użytkownicy z nie da się ukryć małym zasobem gotówkowym na propozycje, ale kto wie może doczekamy się dyferencjału z prawdziwego zdarzenia i powstanie coś 4x4. Z kolei jesli chodzi o dodawanie postów, są rodziny jest praca, jest też i jazda. Zamiast pisać zę forum umiera i wstawiać fotki na fb. Wstaw to samo do tematu Galeria :)