Autor Wątek: Alligt Modern  (Przeczytany 3946 razy)

Mociumpel

• wyczynowiec na poziomie
Odp: Alligt Modern
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2018, 04:44:40 pm »
Może 8 Premium (ok. 400 zł) zamiast 7 (ok. 300 zł)? nieco większy zakres, fakt że nieco inaczej zestopniowane ale z 2 zębatkami daje radę.

klubowy

« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2018, 06:00:08 pm »
Nuvinci ma zakres 360% to trochę mało jak dla mnie(chociaż kusi bardzo żeby ją wypróbować). Mam w trajce Sachsa Elana (340%) i na prostych brakuje przełożeń. Nexus 7(245%) w Batavusie jest na styk pod górki i też brakuje mu na prostych. Nexus 8(305%) nie wypada dużo lepiej. Obstawiałbym przy Alfine 11(410%) zwłaszcza że można używkę kupić za około 800pln i odpada kombinowanie z dwoma blatami z przodu.

aligatorpoczta

« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2018, 08:30:19 pm »
Miałem nexusa 7 i trzy blaty z przodu wszystko pięknie kultura pracy super ale waga koła z nexusem i hamulcem rolkowym troszkę mnie przygniotła, (fakt że awaryjność była zerowa i takie było założenie jak montowałem ten zestaw)  Nexus leży w piwnicy a rower ma normalne przerzutki
Czarne Swb  ful 26x26, Zielona żaba swb 20x26

Mociumpel

« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2018, 10:56:32 pm »
Ja tam nie narzekam - istota jest wygoda zmiany biegów, ich zmiana na postoju i bezawaryjność.
Jedyna upierdliwość ale już pokonana to wymiana dętki po trzecim przebiciu tego samego dnia (pech chciał że jeździłem po żwirze  ze szkłem) - nie jest to łatwe.
Po wymianie opon na inne "mniej rajdowe" przebijalność opon spadła do zera na ostatnich 1500km? - jakoś tak.
A że jest nieco ciężej - kogo to przecież i tak swoje przejadę i będę szczęśliwy choćbym na pysk padał ;)

woojtek1

• M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 27, 2018, 11:13:12 pm »
Jedyna upierdliwość ale już pokonana to wymiana dętki po trzecim przebiciu tego samego dnia (pech chciał że jeździłem po żwirze  ze szkłem) - nie jest to łatwe.

Hmm.... chyba trochę demonizujecie te dętki. Przecież można ją wysunąć bez zdejmowania, na ucho złapać miejsce przebicia i już ;)

Mociumpel

« Odpowiedź #20 dnia: Luty 27, 2018, 11:53:25 pm »
Nie posądzasz mnie chyba że wiozłem 3 dętki ze sobą? ;) Trzeci raz to było za wiele na i tak już umęczoną łatami (miała kilka dodatkowych wcześniejszych). Dziura w dętce to nie problem - tak jak mówisz da się to zgrabnie podkleić bez wyciągania koła, ale ich nadmiar niepokoi ;)

woojtek1

• M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 28, 2018, 09:23:59 am »
Nie posądzasz mnie chyba że wiozłem 3 dętki ze sobą? ;) Trzeci raz to było za wiele na i tak już umęczoną łatami (miała kilka dodatkowych wcześniejszych). Dziura w dętce to nie problem - tak jak mówisz da się to zgrabnie podkleić bez wyciągania koła, ale ich nadmiar niepokoi ;)
aaaa....... takie buty. No ale w tym przypadku nexus nie ma żadnego znaczenia ;)

live_evil

• całkiem inny wariat
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana

fdx

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 28, 2018, 12:45:47 pm »
dobry motyw z tą dętką. ciekawe czy dałoby się chałupniczo ze zwykłej zrobić (żeby się nie rozkleiła za chwilę)
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

Mociumpel

« Odpowiedź #24 dnia: Luty 28, 2018, 04:39:23 pm »
Zszywaczem ? ...  8)

klubowy

« Odpowiedź #25 dnia: Luty 28, 2018, 07:47:59 pm »
Można też większą dętkę przeciąć, końcówki przesmarować klejem i zgrabnie zawiązać. Myślę jednak że w 99% mleczko uszczelniające będzie lepsze.
Udało mi się kupić prawie nowe alfine za 1000zł, razem z manetką, zaplecione w 28 obręcz i zaoponowane :) W piątek powinno już byc.

klubowy

« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 02, 2018, 06:31:35 pm »
Miało być i jest:

Łańcuch górny idzie idealnie w lini prostej, bez żadnych zagięć. Rurki za siedzeniem jest kawałek żeby nie było tarcia o ramę. Z dołu, z racji małego skrętu łańcuch puściłem przez widelec - nie będzie wymagany napinacz.
Muszę jeszcze zrobić prowadzenie linki - potrzebny mały otworek w tylnym widelcu. Myślę że na pierwszy dzień wiosny będzie gotowy 8)
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2018, 11:15:27 am wysłana przez klubowy »

Mociumpel

« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 02, 2018, 06:38:24 pm »
Linia łańcucha .. wzorzec  - jak ostre koło ;)

3x3

« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 03, 2018, 01:52:57 pm »
Ciekawe po ilu kilometrach zwiśnie...