Autor Wątek: Ile waży Twój Poziom (dwukołowy)  (Przeczytany 7721 razy)

LowRider

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Motorem postępu jest lenistwo.
Ile waży Twój Poziom (dwukołowy)
« dnia: Listopad 28, 2017, 10:00:17 pm »
Myślę, że to Ciekawe, jaka jest rozpiętość ciężaru naszych pojazdów. Nie chodzi mi o szczegółowe opisy, ale o zwykłą ciekawość ciężaru.

Zaczynamy?

live_evil

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1240
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: Ile waży Twój Poziom (dwukołowy)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2017, 09:20:32 am »
15kg bez kufra i stopki.

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Ile waży Twój Poziom (dwukołowy)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2017, 09:31:08 am »
Mój flevo był bardzo ciężki, generalnie powyżej 16 kilo bodajże - dokładnie nie pamiętam, jak wybuduję w końcu nową jego wersję to zapewne będzie jeszcze więcej :)
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

aligatorpoczta

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 422
Odp: Ile waży Twój Poziom (dwukołowy)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2017, 09:46:24 am »
Czarny KANCIAK 23 ale po strzale w samochód zero uszkodzeń auto uszkodzone(KANCIAK 1:0 Auto)  ;D zielony 17-18kg z wszystkim sakwy elektronika narzędzia itd. Produkuje się następca KANCIAKA ale ile wyjdzie to nie wiem na pewno mniej
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2017, 10:23:12 am wysłana przez aligatorpoczta »
Czarne Swb  ful 26x26, Zielona żaba swb 20x26

Ijateż

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 89
  • vel marudaXL
Odp: Ile waży Twój Poziom (dwukołowy)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2017, 08:17:46 pm »
25. Budując obiecałem sobie, że jak przekroczy 20 oddam na licytację WOŚP, ale nie jestem konsekwentny i już 7 lat nabijam kondycję  ;)

LowRider

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Motorem postępu jest lenistwo.
Odp: Ile waży Twój Poziom (dwukołowy)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2017, 08:33:02 pm »
Mój obecnie 17kg, niewiele już zostało i mam nadzieję że nie przekroczy 20kg. Łańcuch kolo 1 kg, manetki + aluminiowa kierownica + linki koło 600, 700g. 2 rolki prowadzące i napinacz może ze 400g. Chyba wszystko. Jeszcze skrócę boom więc może odpadnie ze 300g, zetnę trochę miejsce przy wahaczu, bo nie ma potrzeby, żeby tyle tego żelastwa tam było, więc też jakieś 400g odpadnie. Więc +/- 19kG wagi końcowej.

woojtek1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 533
  • M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
Odp: Ile waży Twój Poziom (dwukołowy)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2017, 12:05:12 am »
Mój Batavus  ważył koło 20kg., m5 katalogowo 14,2,kg.,  ale teraz na pewno więcej. Dołożyłem 1. amortyzator z przodu, 2.kufer,  3. na co dzień jeżdżę z solidnym kilowym łańcuchem, więc parę kilo mu przybyło..

fdx

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 695
Odp: Ile waży Twój Poziom (dwukołowy)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:10:48 am »
15 bez silnika i baterii.
z silnikiem i bateria wazy jakies 5 chyba ze pradu zabraknie wtedy 50. w kiepski dzien nawet wiecej ale sa dni ze waga spada do 10-12.  na krotkich dystansach kiedy z przodu pojawia sie grupka kolarzystow malowanych szosowych załącza sie uklad antygrawitacyjny i rower sam sie rwie do przodu.  niestety kierowanie pojazdem w podprzestrzeni wymaga ogromnej energii ze strony kierujacego i mozliwe jest tylko na krotkich odcinkach... wystarcza na wyprzedzenie i zmiane kursu (żeby nie było)...

tak więc waga pojazdu to pojęcie względne...
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: Ile waży Twój Poziom (dwukołowy)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:15:34 am »
Mój pierwszy ważył 16,5kg. SWB USS full 20x26", masa już ze wszystkim - błotniki, bagażnik, oświetlenie, tylko bez sakw. Części nie były jakieś lightowane, za to dość lekka wyszła mi sama rama (która potem kilka razy pękała w różnych miejscach ;-).

Drugi rower ważyłem zaraz po złożeniu i było 19,5kg. Też SWB USS full 20x26", ale tym razem rama kupna (Velogic). Części są lżejsze, ale dużo cięższa jest rama (za to jest sztywniejsza) i część osprzętu USS (np drążek kierowniczy nie jest alu, a stalowy i waży niemal kilogram, nóżka wazyła 0,8kg). Nóżke już wywaliłem, bo się nit rozwalił i nie chciałem naprawiac grzmota. A gdybym parę części (tych przyciężkich, robionych z zapasem wytrzymałości na TIRa) wymienił, zszedłbym pewnie z powrotem do 16,5 kg. Ale praktyka jest taka, że te dodatkowe 3kg nie przeszkadza WCALE, bo rama jest sztywniejsza niż w starym i i tak jeździ mi się lepiej.

Bart07

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 72
Odp: Ile waży Twój Poziom (dwukołowy)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2018, 12:01:31 pm »
Hurricane Chalenge - rama stal, widelec tył stal, bom alu - równe 20 kg.
Bartosz.

trajk-o-ciklista

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1163
  • To recline is devine!
    • Rowerki, przyczepki, sakwy i bagażniki
Odp: Ile waży Twój Poziom (dwukołowy)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2018, 05:48:20 pm »
11.5kg jak na zdjęciu. A ciężkie ma koła, aż 3.2kg.  Czyli mniej niż 10kg można z kołami 1.5kg.

Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)

VeloMotion recumbents
Igorova Ciklo Garaża

------------------

Antonowitch

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 768
    • Sklep na odpowiednim poziomie.
Odp: Ile waży Twój Poziom (dwukołowy)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2018, 11:10:22 am »
Waga samej ramy poziomki SWB z reguły jest niewielka (chyba że jest z profili 2,5mm lub  jest to jakiś LWB )najwięcej wazy sam osprzęt.
Przed porównaniem warto też zauważyć czy poziom SWB jest stick (bez amortyzacji, sztywniak) czy na fulu (pełna amortyzacja przodu i tyłu).
Stiki będą dużo lżejsze niż w pełni amortyzowane ale po nierównościach już przyjemnie nimi nie pojeździsz.

Ja jako wyznacznik optymalnej wagi przyjmuję często wagi podawane przez producentów takich jak: Optima, HP VElotechnik, Toxy, Nasca.
Te stare marki latami wypracowywały optymalną wagę i mieści się ona w granicach 17-20kg. - Z amortyzacją z tyłu.
Stiki tak od 9 do 15kg. Wg mnie nie ma co się stresować z wagą. Jak ze wszystkim (bez kufra czy sakwy) zmieścisz się poniże 20kg. to sukces.
Jak masz grupo powyżej 25kg lub dobijasz do 30kg to warto się zastanowić, np. nad dobrymi hamulcami ;)))

Przykłady: jeden SWBk, rama z profili eliptycznych stalowych, full, oponki gr.1,7cala, fotel szkło, waga całkowita 17kg. drugi SWB rama laminat szklany, full, oponki 2cala fotel węglowy, kufer. waga całkowita 23kg. Ale za to jak zapierd...a ;)))




« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2018, 11:14:08 am wysłana przez Antonowitch »
Poziomo pozdrawiam,
Anton
Głównie fotele do rowerów poziomych: http://www.czescidopozioma.pl

Mociumpel

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 510
Odp: Ile waży Twój Poziom (dwukołowy)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2018, 03:42:13 pm »
18 kilo - full zawieszenie przód tył, Nexus 8 w tylnym kole, dwie korby na przodzie, pancerne koła i 20x2,15 calowe Big Beny obecnie na kołach (model Velogic Koda).
Najwięcej wazy fotelik (jakieś 3,5 kg) i koło tylne z Nexusem (ok. 2,6 kg) - dla porównania przednie z opona to ok 950 gramów.
Gotowy do rekreacyjnego niedzielnego wyjazdu na 60-100 km z serwisem i butelką 1,5 litra w sakwie - ok. 19,5 kg.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2018, 04:18:22 pm wysłana przez Mociumpel »

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Ile waży Twój Poziom (dwukołowy)
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 08, 2018, 04:26:19 pm »
dokładnie, waga nie ma znaczenia , chyba że podjazdy, mój cruz ważył jakie ś23-25kg bez załadunku, spokojnie 30km/h osiagał i to na przełożeniach dużej stalowej korby i 6 biegowego wolnobiegu ;D SWB jest lżejszy o jakieś 5kg, ale za to nie potrafię się do tylu rozpędzić :)

tatar

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 184
Odp: Ile waży Twój Poziom (dwukołowy)
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 08, 2018, 09:35:46 pm »
Nawet na podjazdach to nie ma dużego znaczenia - chyba, że pod super lekkim jeźcem. Głównie chodzi o noszenie takiego roweru.