Autor Wątek: Reakcje i pytania ludzi  (Przeczytany 417474 razy)

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2326
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2010, 07:50:51 pm »
I ja również pozdrawiam. Wczoraj spieszyłem się strasznie do Ciechanowa na bardzo smutną imprezę rodzinną, więc nie mogłem za bardzo rozmawiać.
A co do owiewki: pierwszy szkielet zdemontowany i leży na strychu. Ciągle nie mogę skończyć projektu drugiego szkieletu, jednocześnie się rozglądam za rowerem na 20" kołach o geometrii składaka/damki, żeby Juniorowi zrobić normalny rower, bo już wyrósł ze starego rowerka pionowego. Doba jest za krótka.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

recutibi

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 45
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2010, 03:45:16 pm »
Ja też miałem różne reakcje, zaczęło się od: "Popatrz, on jest tak leniwy że nawet nie chce SIEDZIEĆ na rowerze!". Później kiedyś dogonił mnie na stacji przy kompresorze sympatyczny starszy pan w Skodzie 1000 MB i westchnął: "Ach jak miło widzieć że nic panu nie jest, myślałem że pan jest inwalidą!"

Ale ja sam jestem winien wywołania niezłego zamieszania w pewnej małej wsi na Opolszczyźnie (przepraszam Cię, Sławku!)

A było to w maju ub.roku, podczas bardzo udanej wycieczki Katowice-Moszna-Katowice. Całość jest opisana w linku - po Węgiersku  ;)

http://ambringa.blogspot.com/2009/05/hosszutavkapalo-maganyossaga.html

Rano jak wyjechałem, było dość chłodno, więc ubrałem się w długie spodnie. Jechało mi się fajnie, przez boczne dróżki, małe wsie i zielone pola. Miałem nagłośnienie: mp3 z głosnikiem, zasilanym z panela słonecznego przymocowanego do sakwy (patrz zdjęcia w artykule). Słuchałem węgierskiej muzyki rokckowej (może starsi jeszcze pamiętają zespół Locomotiv GT). Koło 11-tej (jechałem koło "Annaberg") słońce świeciło na tyle mocno, że zdecydowałem się rozebrać. Do tego wybrałem budkę-przystanek, w środku spokojnej, małej wioski. Wszedłem, i ściągałem nogawki (na zamek). Zdążyłem sciągnąć jedną, kiedy na zewnątrz zadzwoniła moja komórka. Wyszedłem więc w jednej nogawce, aby odebrać. Dzwonił mój syn, pytał jak tam wycieczka. Oczywiście gadaliśmy po Węgiersku. Muzyka grała na "full", słońce iskrzyło w odbiciu z fotokomórek, proporczyk powiewał wesoło i w tym momencie zza rogu wyszła spora grupa (...pół wsi), podążająca do kościoła na Pierwszą Komunię. Nagle stanęli, bo na ten widok chyba nie byli przygotowani: stoi UFO, obok jakiś palant na pół ubrany, gada w marsjańskim języku, dziwna muzyka gra, lustro ładowarki oślepia promieniami słonecznymi....
Wydaje mi się, że w tym dniu proboszcz rozpoczął nabożeństwo modlitwą "egzorcystyczną".......

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2010, 06:43:37 pm »
  Przeczytaj najpierw kolego/żanko  wiadomość powyżej od recutibi

Pięknie to musiało wyglądać!
 Aż żal że reżyser Stanisław Bareja nie żyje, bo na pewno umieścił by to wydarzenie w swojej komedii.
 Miał on z 4 przecudnej urody sceny węgierskie w komedii "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz"

 A propos egzorcyzmów to pozwolę sobie opowiedzieć, choć to nie temat rowerowy.
 Na Festiwal Piosenki Religijnej jakoś przemknął się zespół punkrockowy który brawurowo zaśmiewał jeden z psalmów.
  Postaram się odmalować tą pieśń przepiękną
 Oczy podnoszę ku górzeeeeeee!  Patrzę skąd pomoc nadejdzieeeeeeee!
 Pomoc nadejdzie od Jahweee  eee !  Co stworzył niebo i ziemię ę ę ę

  I z punkowymi  podskokami
 Niech nas!!!  ogarnie!!!!!!! łaska Twoja Panieeeeeeeeeeeee!!!!
 Niech nas!!!!!! ogarnie!!!!!!! łaska Twoja Panieeeeeeeeeeeee!!!!!
 Niech nas!!!!, ogarnie  je  je  jeeeeeeeeeeeeeeee

 Po koncercie wyszedł ksiądz
 "Dziękujemy zespołowi za występ, który dostarczył nam wrażeń estetycznych, muzycznych i.... Daj Boże!  religijnych..........  ;D
Sławek

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 24, 2010, 09:33:30 pm »
Dziś wyskoczyłem pokręcić nowym poziomem do parku Chorzowskiego, mam na sumieniu gleby trzech małolatów (każdy z osobna ) którzy tak się zagapili na pozioma że zapomnieli że sami jadą na rowerze :) (Gleby były zaliczane przy spacerowych prędkościach, na oko żaden nielat szkody nie doznał, za to rodzice byli z miejsca nagabywani "ja chcę taki rower!!" :D ). Może tu jest miejsce na promocję poziomek? Uprzedzeń nie ma, zainteresowanie jest - może niedługo poziomy będą na komunię dawać ? :)

trajk-o-ciklista

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1163
  • To recline is devine!
    • Rowerki, przyczepki, sakwy i bagażniki
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 27, 2010, 03:55:00 pm »
No :D beda sprzedawac wiecej poziomek niz quadach za 1000Zl (taaak ;) )
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)

VeloMotion recumbents
Igorova Ciklo Garaża

------------------

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 25, 2010, 08:20:53 pm »
Wyprawa w 3 poziomy nad rzekę (Warta). Podchodzi 2 miejscowych i próbują zagadnąć, że u nich na wsi takich rowerów nie ma. :o Ja mówię, że u mnie na wsi też takich nie ma, bo wszystkie 3 są moje ::). Oglądają, oglądają.... Jeden mówi: na takim rowerze to się na pewno nie da jeździć.... po pijaku.....
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


kapitanwasyl

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 368
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 26, 2010, 08:08:44 pm »
No   , dzisiaj przyjechała do mnie  siostra cioteczna ,młodsza o rok i jak mnie zobaczyła na moim poziomym - powiedziała z jednoznaczną miną :-\ że to jakoś trochę śmiesznie wygląda ....Normalnie drwi sobie !!!
 Mówię -- no i co śmiesznie to wygląda twój rower ,mój jest normalny , a przynajmniej normalnie nic mnie po kilkunastu km jazdy nań nie boli .
 Po chwili pyta , aaaaa jak kupie sobie rogi to nadgarstki nie będą mnie bolały ? ( przyjechała góralem )

 Normalnie mnie zdenerwowała , bo że co niby jak mam 34 na karku to co ? Na piwo pod sklep  -to byłoby normalne.

Wkur....ją mnie ludzie na wsi...
I tak w koło  Macieju ...

Jadziek_78

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 45
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 26, 2010, 08:09:02 pm »
Ja mam non stop pytania jak stanę trajką co to jest ?? ;-) albo pytania dzieci do rodziców- mamo co to jest?? a mama chyba rower bo ma łańcuch ;-) pozdrawiam

kapitanwasyl

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 368
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 26, 2010, 08:29:59 pm »
I patrzą się jak na ufo , cholera , cholera mnie bierze co za naród .
I tak w koło  Macieju ...

krystianpajak

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 31
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:17:31 pm »
...tu kolega pisze( że w....denerwują go ludzie na wsi i coś w stylu co za naród!) Powiem Ci z własnego doświadczenia że to nie od narodu zależy to czy będą zadawać pytania(co to jest-za ile-jak się tym jeździ)nie zależy tez to czy się będą śmiać.drwić itd. Powiem więcej to gdzie mieszkasz też nie jest ważne-bo wszelakie sytuacje mogą zdarzyć się   wszędzie(i zdarzają) Tak naprawdę to zależy od Ciebie jaki będziesz miał do tego stosunek(jeśli Ci to przeszkadza to daj sobie lepiej spokój z jazdą poziomką (... po co robić coś co nie sprawia przyjemności:) Pozdrawiam .

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:29:50 pm »
Trzeba wziąć poprawkę na to że większość ludzi widzi taki rower pierwszy raz w życiu. To trochę jak jaskiniowiec widzący f-117 ;). Ciekawa jest też zależność intelekt/reakcja, wspominałem o tym wcześniej :).
Btw zauważyłem że reakcje dzieci są w 99% pozytywne. Wynika to pewnie z braku uprzedzeń i schematycznego myślenia..

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1591
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:38:30 pm »
Dużo zależy też od tego jak my (użyszkodnicy) będziemy reagowali na "zaczepki". Jeżeli w dowcipny sposób odpowiemy na pierwsze pytanie to późniejsza rozmowa już ma inny charakter - mniej "denerwujący". Jak podjeżdżam z Moją na dwa poziome i ktoś mówi do mnie że o jaa ale dziwny rower to ja się wtedy dziwie jeszcze mocniej że przecież ona ma taki sam rower i nie ma się co dziwić ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2010, 09:40:40 pm wysłana przez szydziu »

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:41:08 pm »
Btw zauważyłem że reakcje dzieci są w 99% pozytywne. Wynika to pewnie z braku uprzedzeń i schematycznego myślenia..

Czy można coś jeszcze dodać?
Z dnia wczorajszego. Serock. Maraton MTB i dzieci.
AAALLEEE FAAJNY  tato tato. KUPISZ MI TAKI??
 ;D ;D ;D

kapitanwasyl

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 368
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:41:56 pm »
Kolego krystianpajak gdyby nie robiło mi przyjemności to siedział bym pewnie na forum TT, a tak jestem też i tu , bo lubie jeździć , czytać i "brać udział" w  forum.poziome.pl  :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2010, 09:57:06 pm wysłana przez kapitanwasyl »
I tak w koło  Macieju ...

kapitanwasyl

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 368
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:47:20 pm »
 Przejeżdżałem obok znajomego - i mówi : Ty się dobrze czujesz , ja na to --tak jak widzisz ,wspaniale !
I tak w koło  Macieju ...