Autor Wątek: Reakcje i pytania ludzi  (Przeczytany 179475 razy)

krystianpajak

• sympatyk na poziomie
  • **
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 26, 2010, 10:01:47 pm »
...z czego się bardzo ciesze kolego (kapitanie:) bo im nas więcej tym dyskusja ciekawsza(tematów przybywa) ,wiedza się poszerza itd. Sam się czasem zastanawiam (jaka reakcja była by z mojej strony gdybym się cofnął do czasu kiedy nawet nie wiedziałem że istnieje coś takiego jak poziomki) ...pewnie zadał bym to samo pytanie co 98%pytających (łał:),jak się tym jeździ?...jak szybko? gdzie to można dostać no i przede wszystkim pawiela taki statek ufo kosztuje?:)  Dla mnie to są normalne pytania... Co innego z ludźmi którzy się śmieją(ironicznie)-jest mi ich po prostu żal( i nie dlatego że świadczy to o ich poziomie myślenia-ale tego że może nigdy nie będzie im dane doświadczyć jaką wielką frajde daje jazda taką poziomką ,nie wspominając o wszystkich innych aspektach jakie z ów tą jazdą się wiążą:)

krystianpajak

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 26, 2010, 10:22:22 pm »
...nawiązując do tematu. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to na przełomie miesięcy lipiec/sierpień planuje wraz z moim przyjacielem,tygodniową eskapadę po nadmorskich miejscowościach(będziemy jechać na dwóch(trzykołowcach) przy czym do mojej będzie podczepiona przyczepka:) ...i już się nie mogę doczekać reakcji miejscowych tubylców na taki zestaw:) -oby były pozytywne!!!( po dostać ziemniakiem w gębe to raczej nikt nie chce:) oczywiście jeśli do niej dojdzie to swoimi spostrzeżeniami podzielę się na forum:) 

sławek

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 27, 2010, 04:35:56 pm »
Sam się czasem zastanawiam (jaka reakcja była by z mojej strony gdybym się cofnął do czasu kiedy nawet nie wiedziałem że istnieje coś takiego jak poziomki) ...pewnie zadał bym to samo pytanie co 98%pytających (łał:),jak się tym jeździ?...jak szybko? gdzie to można dostać no i przede wszystkim pawiela taki statek ufo kosztuje?:)  Dla mnie to są normalne pytania...

Ja się nie muszę zastanawiać. W Opolu krąży już tak do 6 poziomych rowerzystów, więc nieraz jakiś kolega mnie zaskoczy wyjeżdżając zza winkla i pierwsza moja reakcja to...zdziwienie. A cóż to? A to kolega Zulus na nowej konstrukcji.
  Jak jedzie przez miasto miejscowy entuzjasta starych samochodów to też się dziwie, gapię się, śmieję się. Nie, z niego ale... z radości, że coś mnie zachwyciło zaskoczyło niczym puenta dobrego kawału.
  I gapiłem się i śmiałem
  .... jak słoń szedł przez Krapkowice...
  ....albo jak zobaczyłem niedźwiedzia na trawniku przed dworcem PKP Zamość*.
  Jak Arab patrzy na kobietę i pyta się ile trzeba za nią dać wielbłądów, to przecież świadczy o jego wielkim zainteresowaniu, i podziwie dla jej walorów.
  Jak za komuny ktoś niósł papier toaletowy, to wszyscy się go pytali "Gdzie pan to dostał?" ;D
  Jak lata temu zobaczyłem pierwszy raz "na żywo" gościa na poziomie to 2 kilometry go biegiem goniłem, w nadziei że zrobi sobie postój. I dopadłem go jak do piwnicy się pakował. I zgadnijcie o co go zapytałem? ;D
  Przecież poziomek od tyłu wygląda niesamowicie! Czy to dziecko? Jak dziecko to czemu tak zapi...la?!
  Chłopu nogi urwało? To ciekawe gdzie schował silnik?

* Pomysł jest nieziemski- wychodzę z dworca po nocnej jeździe, a tu patrzę krowa na trawniku. Myślę- Boże, co za miasto, żeby krowy paśli przed dworcem miasta!? (wtedy wojewódzkiego) Idę bliżej, i mówię do kumpla- Chyba ze mną coś nie dobrze, to nie krowa. Stary, ja niedźwiedzia widzę!
  Jest Ogród Zoologiczny ogrodzony murem. W murze jest dziura którą niedźwiedź wychodzi na wybieg "na zewnątrz" ogrodu. Wokół wybiegu ma rów, oraz niski murek z kolcami. Ale tego z daleka nie widać!
 Widać tylko niedźwiedzia, który "jak się zbudzi to nas zje"
  I po co tyle starań, z tym "dziwnym" wybiegiem? By nas zadziwić, jak się da to przestraszyć, i zostawić niezapomniane wrażenia. Naprawdę niezapomniane! Dwadzieścia lat z hakiem minęło i ciągle wspominam!

Trzeba wziąć poprawkę na to że większość ludzi widzi taki rower pierwszy raz w życiu.
  Sądząc po tym jak niektórzy potrafią się zagapić, to widzą taki rower pierwszy i ostatni raz w życiu ::)    Dotyczy to zwłaszcza dekarzy oraz inne osoby pracujące na drabinach, oraz obsługujących piły tarczowe i łańcuchowe  ;D.  Ale jak mówią "Jest wojna, straty muszą być"

To jeszcze "kawał na dziś"
  Panie Majster! Zenek spadł z rusztowania!
  To wyjmijcie mu ręce z kieszeni, żeby wyglądało na wypadek przy pracy"
Sławek

szydziu

• całkiem inny wariat
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 27, 2010, 05:29:18 pm »
Jeśli w ogóle zauważą - ze dwa lata wstecz śmigaliśmy z Zonkiem po Trójmieście - żjeżdżaliśmy z okolic molo w Sopocie ja w tłum ludzi na zwykłym rowerze a ona za mną się drze że ludzie po niej łażą bo jej nie widzą!!! Na to wszystko patrzymy a koło nas koleś na trajce. Chwilkę spędziliśmy na rozmowie ;) i wyprowadził nas z tego tłumu bocznymi alejkami.
Wiosła sprzedaje! Wiosła kajakowe całkiem nowe!  Wiosła sprzedaję! www.kajak.pro

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 27, 2010, 08:35:17 pm »
Na jednym forum rowerowym ktoś napisał, że rowery poziome są kiepskie, bo:  "...... Bo dla mnie rower to przede wszystkim środek komunikacyjny zarówno w mieście jak i na wyprawach. A jako środek komunikacyjny powinien być dostosowany do każdego rodzaju stroju a jak na poziomce jechać w garniturze i płaszczu lub w zwiewnej sukience?"

1. Myślę, że trzeba udowodnić, iż w każdym stroju da się jeździć.
2. Wyobraziłem sobie gościa na wyprawie np.górskiej w garniaku.
3. Zwiewna sukienka raczej nie potrzebna, gdyż jadąc na poziomce i tak wszystko się wentyluje. :D
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp

kaczor1

• całkiem inny wariat
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 27, 2010, 10:00:23 pm »
3. Zwiewna sukienka raczej nie potrzebna, gdyż jadąc na poziomce i tak wszystko się wentyluje. :D
ok
Ja udowodnię, że da się w garniaku.
A Ty że w sukience.
 :D

M63

• kolarz na poziomie
    • Moje Poziomki :)
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 28, 2010, 07:20:49 pm »
ok
Ja udowodnię, że da się w garniaku.
A Ty że w sukience.
 :D

znalezione w sieci :)
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/kujawsko-pomorskie/torun/news/rowerowa-rewia-mody-w-toruniu,1469534,3345

http://www.rmf24.pl/foto/tylko-w-rmf24/zdjecie,iId,172560,iSort,1,iTime,1

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2010, 07:24:11 pm wysłana przez M63 »
Nie wstanę ,
TAK będę leżał !!!

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 28, 2010, 08:12:49 pm »
Taka konkurencja na zlocie: Najciekawiej ubrany rowerzysta na poziomie. Sponsor pewnie się znajdzie.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp

M63

• kolarz na poziomie
    • Moje Poziomki :)
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 21, 2010, 09:28:54 pm »
   "Te  telewizor sobie jeszcze zamontuj "  :)

tego Maciej w ofercie nie przewiduje  :)
Nie wstanę ,
TAK będę leżał !!!

zulus

• kolarz na poziomie
    • rajder opole
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 07, 2010, 07:45:39 pm »
Czytam tak wszystkie te reakcje ludzi na wasze poziomki i nasuwa mi się wniosek, że mają wspólne cechy: zdziwienie, zaskoczenie, przerażenie, uśmiech na twarzy, w tym i śmiech drwiący (małolaty). Sam takie sytuacje za każdym razem widzę i słyszę. Kiedyś nawet "doprowadziłem" do kolizji dwóch samochodów, bo dojeżdżając do skrzyżowania kobita jadąc autem zagapiła się na mnie a raczej na mojego LWB i wjechała w d... stojącego przed nią gościa. A żeby nie robić sobie problemów czym prędzej oddaliłem się z miejsca. A że w Opolu nas parę luda już jeździ na poziomkach to widać po zadawanych pytaniach przez moich znajomych: czy ja wtedy a wtedy nie jechałem co jest miłe bo jesteśmy zauważalni jako poziomkowicze.

kapitanwasyl

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 07, 2010, 08:01:18 pm »
Ja jak na razie z drwinami spotkałem się  u ludzi mniej więcej równymi mojemu wiekowi.
 Dzieci , te są najlepsze. ;D
I tak w koło  Macieju ...

zulus

• kolarz na poziomie
    • rajder opole
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 07, 2010, 08:18:50 pm »
miałem na myśli niektórych małolatów w wieku gimnazjalnym. Dzieci z podstawówki faktycznie są wspaniałymi obserwatorami, reagują tak samo jak ludzie za czasów komuny gdy zobaczyli porsche na ulicy. Bardzo chcą przejechać się na takim rowerze co niekiedy spełniam takie prośby.

sławek

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 07, 2010, 08:53:08 pm »
miałem na myśli niektórych małolatów w wieku gimnazjalnym. Dzieci z podstawówki faktycznie są wspaniałymi obserwatorami, reagują tak samo jak ludzie za czasów komuny gdy zobaczyli porsche na ulicy. Bardzo chcą przejechać się na takim rowerze co niekiedy spełniam takie prośby.

Małolaty szukają zaczepki bo tak im każe instynkt - wprawiają się do przyszłej walki ze starymi samcami o zdobycie terytorium łowieckiego a co za tym idzie i samic  ;)    Czysta biologia
  Popisują się w ten sposób przed dziewczynami, przed kumplami - pokazują jacy ważni i odważni - najlepiej to robić z pewnej odległości pamiętając o "zasadzie kodeksu Bushido" - "uciekaj szybciej niż cię gonią".
  (to samo dzieje się na większości for internetowych- im kto ma mniej osiągnięć i więcej kompleksów tym bardziej krytykuje) ;D
  Fajną rzecz widziałem na TVN - turniej mocarzy, Pudzian i inni - konkurencja podnoszenie motocykla.
  Koleś podnosi, ma go na piersiach ale nie może go podrzucić- a z trybun coś młodziak głupio komentuje. Siłacz postawił motor i na całe gardło -"Q..a! chodź tu pokaż jakiś silny!" >:(
  Odpowiedziało mu tylko skomlenie  jak psiaka - "Mmmm...  mmm... "  :'(
  Łebek sobie w tej chwili uświadomił że co innego gadać tak do szklanego ekranu, a co innego na żywo. Mocarz pójdzie na trybuny głowę mu urwie jak kurczakowi i kto mocarza zatrzyma? Że siłacza posadzą? No tak, ale łeb mu najpierw urwie  :o   
   Zdecydowana większość reakcji na widok pozioma jest pozytywnych - zdziwienie, zaskoczenie że tak można, radość, wesołość że widzi się coś niezwykłego.
  A jak ostatnio mam kufer i owiewkę to często się zdarza że auto się ze mną zrównuje i koleś patrzy na swój licznik albo pasażer filmuje/ robi zdjęcia komórką.
  I dobrze! Niech ludzie mają trochę radości! ;)
Sławek

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 07, 2010, 09:14:55 pm »
  A jak ostatnio mam kufer i owiewkę to często się zdarza że auto się ze mną zrównuje i koleś patrzy na swój licznik albo pasażer filmuje/ robi zdjęcia komórką.

A właśnie, miałeś się pochwalić jak tam średnia wzrosła :).

Żeby nie było poza tematycznie: jakieś 2-3 tyg. temu wieczorkiem na dłuższym zjeździe słyszę z tyłu jakieś okrzyki. Pęd powietrza sprawił że nie słyszałem kto i co woła, więc założyłem że pewnie jakaś młodzież się cieszy że widzi rowerowe ufo ;). Po chwili dogania mnie auto z 4 szosami na dachu, wewnątrz grupa facetów ( bardziej w kategorii senior niż junior ;) ), zrównują się ze mną i rzucają z zachwytem ''zaj****te koło stary'' *( nie wiedzieć czemu na śląsku 'koło' to potoczne określenie roweru. ) Podziękowałem, potem dogoniłem ich na światłach i wytłumaczyłem ze ''koło'' to rower poziomy i więcej informacji można znaleźć w necie  (standardowa procedura poziomego uświadamiania ;) )

Inny ciekawy komentarz w postaci pytania dziecka do ojca:
-Tato a co to za rower?
-Nie wiem, ale w sklepie się chyba takiego nie kupi..
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)

kapitanwasyl

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 07, 2010, 09:22:34 pm »
  A jak ostatnio mam kufer i owiewkę
---Czekamy na  " fotorelację "
 ;) :D :D :D
I tak w koło  Macieju ...