Autor Wątek: wycieczka Gryfino - Penkun (zachodniopomorskie) - dużo fotek  (Przeczytany 1696 razy)

Stas

• sympatyk na poziomie
  • **
wycieczka Gryfino - Penkun (zachodniopomorskie) - dużo fotek
« dnia: Luty 26, 2017, 01:51:39 pm »
Cześć wszystkim,

Jakiś czas temu odgrażałem się ;-) że pokażę parę fotek ze swoich dłuższych tras na poziomce. Oto pierwsza z nich... Był to mój  drugi całodniowy wyjazd na poziomce, na pierwszej fotek nie robiłem...

Rzecz miała miejsce w niedzielę 18 września 2016. Celem było spotkanie z kolegą i wspólna trasa rowerowa. Celem naszych wyjazdów są zazwyczaj bliższe i dalsze okolice Gryfina, w tym niemieckie szlaki rowerowe. Najczęściej jeździliśmy na  trasie Gryfino - Mescherin  Gartz - Schwedt będącym częścią szlaku Odra-Nysa ale ponieważ byłby to któryś z kolei przejazd tą trasą, więc tym razem dla odmiany pojechaliśmy w inne miejsce. Za cel naszej wyprawy obraliśmy miasteczko Penkun, gdzie na rowerach jeszcze nigdy nie byliśmy, zaś na mapie wyglądało ciekawie otoczone przez kilka jezior...

Moja część trasy rozpoczęła się od jazdy pociągiem do Szczecina. Potem miałem godzinkę na poranne zwiedzanie miasta a następnie drugim pociągiem podjechałem do Gryfina, gdzie było nasze miejsce spotkania.

P.S. Rower miał wtedy tymczasowo założoną karimatę na foteliku dla uzyskania bardziej pionowej pozycji. Proszę o nie zwracanie na to uwagi :-)

W pociągu do Szczecina

Poranny Szczecin: Bulwar Piastowski, z prawej Odra

Statek szkolny Akademii Morskiej w Szczecinie

Na wprost - fragment Wałów Chrobrego,  biały budynek: Muzeum Morskie i Teatr Współczesny, czerwony: Urząd Wojewódzki
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wa%C5%82y_Chrobrego

W pociągu do Gryfina

...i w Gryfinie. Czekam na kolegę

Tędy do Szczecina

A tędy do Wrocławia :-)

Marina w Gryfinie

Pierwszy most przez Odrę, za nim jeszcze Polska. Tu spotykam się z kolegą i stąd zaczynamy wspólną jazdę.

Na drugim moście - to już Niemcy. Na brzegu wieża obserwacyjna na okolicę.
Przed nią spotykamy niemca (co za niespodzianka :-) ) , który na widok poziomki z zaskoczenia aż głośno jeknął  'Oooh' i więcej się nie odezwał. Chyba zaniemówił :-)

Jedziemy dalej przez skraj Mescherin do Tantow. Po drodze dołącza się kolega kolegi :-)

Gdzieś za Tantow

Gdzieś między Radekow a Storkow

Wjeżdżamy do Penkun, http://www.penkun.de/apotheke.htm

Kościół w Penkun

Pamięci ofiar II Wojny Światowej

W drodze na zamek

Jest tam jakieś muzeum ale ograniczyliśmy się tylko do obejrzenia zamku z zewnątrz.
Następnie zjechaliśmy ładną, parkową alejką nad jezioro, gdzie trochę odpoczęliśmy. Generalnie Penkun to malutkie, ładne i spokojne miasteczko warte odwiedzenia...

Widok na jedno z jezior po wyjeździe z Penkun.

Jedna z ferm wiatrowych, których jest mnóstwo na pograniczu polsko-niemieckim.

W drodze na Luckow

Luckow.
W mijanych wioskach, zazwyczaj prawie nie widać ludzi na ulicach czy podwórzach. Okolica bezludna :-) Jeśli już jacyś byli to jak się okazywało byli to Polacy, którzy się tam osiedlili.

Ku pamięci naszych poległych bohaterów Wojny Światowej 1914-1918

Gdzieś w drodze powrotnej do Mescherin

W Gryfinie zakończylismy wspólną jazdę. Kolega pojechał swoją drogą do domu, a ja swoją jeszcze 45 km do Stargardu (przez Kołbacz - Kobylankę).
Wszystkiego przejechałem 114 kilometrów.
Dziękuję za uwagę.

Bezpośredni link do fotek
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2017, 02:43:13 pm wysłana przez Stas »

nahtah

• wyczynowiec na poziomie
  • Obieżyświat w poziomie
Odp: wycieczka Gryfino - Penkun (zachodniopomorskie) - dużo fotek
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2017, 07:22:39 pm »
Super wycieczka, szkoda, że Cię nie ma na bikestats. Wycieczkowi zapaleńcy mile widziani.;)))