Autor Wątek: Zlot 28.06 - 2.07.2017 - Wilga  (Przeczytany 22800 razy)

Dziasiek

• kolarz na poziomie
Zlot 28.06 - 2.07.2017 - Wilga
« dnia: Listopad 21, 2016, 11:16:28 pm »
Kochani Koleżanki i Koledzy,  Bracia i Siostry w poziomie,

- zapraszam wszystkich chętnych na X Ogólnopolski Zlot Rowerów Poziomych do Wilgi.

Proponowany termin:  od soboty, 29 kwietnia, do środy, 3 maja 2017.

Termin zmieniony:  od środy, 28 czerwca do niedzieli, 02 lipca.

Wszystkie szczegóły i rejestracja na stronie www.zlotpoziomek.pl

Baza zlotu: Ośrodek Wypoczynkowy Politechniki Warszawskiej w Wildze.

Wstępny program:

SOBOTA, 29.04
- Dojazd do Ośrodka, zakwaterowanie w domkach. Po południu krótka wycieczka po najbliższej okolicy. Wieczorem oficjalne otwarcie zlotu - ognisko.

Dojazd możliwy rowerem,  samochodem lub pociągiem do stacji Garwolin( ok.20 km.od Wilgi) albo Pilawa ( 25 km.) i stamtąd na kołach.
Przewiduję również grupowy dojazd z Warszawy (ok.65 km) dla chętnych z jej okolic, oraz dla tych, którzy do stolicy dojadą pociągiem.

Zakwaterowanie całkowicie we własnym zakresie:
www.wilga.pw.edu.pl

NIEDZIELA, 30.04
- Wspólne wycieczki rowerowe, trasa długa - ok.120 km.i trasa krótka - ok. 50 km. Wieczorem ognisko lub grill.

PONIEDZIAŁEK, 1.05
 - jak wyżej.

WTOREK, 2.05
- wyścig szosowy, wyścig terenowy, konkursy sprawnościowe.
Zakończenie zlotu - ognisko.

ŚRODA, 3.05
- wykwaterowanie, odjazd w kierunku domów. Możliwy grupowy przejazd rowerami do Warszawy.

Wszystkie szczegóły i odpowiedzi na pytania przewiduję w tym wątku.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2017, 07:20:26 am wysłana przez Dziasiek »

aligatorpoczta

• wyczynowiec na poziomie
Odp: Zlot 2017 Wilga
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2016, 04:01:34 pm »
A jak szacuja sie ceny w tym ośrodku bo na stronce nic niema tylko tel. PRZEPRASZAM ZNALAZŁEM :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2016, 04:03:30 pm wysłana przez aligatorpoczta »
Czarne Swb  ful 26x26, Zielona żaba swb 20x26

Makenzen

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2016, 06:31:45 pm »
Ja zapewne nie będę mogła uczestniczyć w całym zlocie (chodzi o 1 maja), ostatnio w robocie ciągle się coś zmienia i nie mam pojęcia, co z tego wyrośnie w kwietniu/maju ;) ale większość czasu spędzimy razem :))
A w ogóle to, Dziasiek, nareszcie dałeś znak życia, bo już miałam dzwonić i pytać, co się z Tobą dzieje... Blog zmienił tematykę na rolniczą, bo leży odłogiem, na forum dotychczas cisza... Super, że jesteś :)
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

Drzimi

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2016, 08:26:01 pm »
Dzięki za info, zwłaszcza na FB :-P Bo przy tak wczesnym terminie, to miałbym wielką szansę nawet się nie dowiedzieć, że zlot się już odbył :D
Do zobaczenia!
Limit wpisów Drzimiego na forum na ten rok został wyczerpany - kolejny raz pewnie w styczniu będę mógł się wypowiedzieć :D
Ten co nie uznaje rowerów poniżej 3-ech metrów i 30-u kilogramów...

aligatorpoczta

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2016, 08:40:17 pm »
Koleżanka Małżonka dała pozwolenie na zlot ;) więc teraz tylko logistyka została :)

toudi333

• kolarz na poziomie
  • PIŁA
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2016, 09:38:47 pm »
Dziasiek byłeś lub dzwoniłeś do ośrodka uda się załatwić rabat dla grupy? lub chociaż zadbać o to abyśmy na tych 10 hektarach byli  w sąsiednich domkach a jest ich tam prawie 70 ;-)

aligatorpoczta

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2016, 09:45:17 pm »
Dziasiek byłeś lub dzwoniłeś do ośrodka uda się załatwić rabat dla grupy? lub chociaż zadbać o to abyśmy na tych 10 hektarach byli  w sąsiednich domkach a jest ich tam prawie 70 ;-)
i co z rowerami w ośrodku jest gdzie trzymać

woojtek1

• M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2016, 11:24:54 pm »
Będę :)

storm

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2016, 11:45:33 pm »
@aligatorpoczta - w majówkę tego roku byliśmy w tym ośrodku i nie było problemu z zostawieniem rowerów przy domkach na noc. Nic im się nie działo, mimo iż dookoła dużo było studentów :)

@toudi333 - między domkami jest w zależności do miejsca do 50 metrów, więc aż tak daleko nie jest ;)

@Makenzen - a nie dasz rady zdalnie?

@Dziasiek - a w piątek 28.04 nie da rady dojechać? Bo wiesz, zawsze zloty zaczynały się piątkowo ;)

bzaborow

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 23, 2016, 12:50:05 am »
Kochani Koleżanki i Koledzy,  Bracia i Siostry w poziomie,

- zapraszam wszystkich chętnych na X Ogólnopolski Zlot Rowerów Poziomych do Wilgi.

Proponowany termin:  od soboty, 29 kwietnia, do środy, 3 maja 2017.

Widzę, że ostatecznie ustaliłeś termin na majówkę. A może jednak jeszcze jest negocjowalny? Może któryś ze standardowych terminów z ostatnich lat (wrzesień/czerwiec)? Zwykły weekend niby zwykle pozostawiał lekki niedosyt, ale i tak zazwyczaj udawało się zrobić z tego 2 i pół dnia. A zawsze są do dyspozycji inne święta i nieco przedłużone weekendy - np. 15.06, nie tak długi jak majówka, ale wciąż 4-dniowy.

Mi się wydaje, że majówkowy termin drastycznie ograniczy frekwencję - ludzie z nieupoziomowanymi rodzinami czy znajomymi pojadą sobie na własne majówki, do Wilgi trafią pewnie tylko najbardziej zdesperowani...  No i jeszcze kwestie techniczne. Nie wątpię, że 2-3 dni wycieczkowe przy ładnej pogodzie będą fajne, szczególnie, że w MPK jest gdzie jeżdzić. Ale na początku maja może być nawet mroźnie i śnieżnie, co odstrasza od turystyki. W czerwcu czy wrześniu ryzyko pogodowe jest mniejsze.
gg: 6514058, jabber: bartek maupa bzaborow.org

AGA

• całkiem inny wariat
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 23, 2016, 07:01:18 am »
termin spoko ale jak stwierdzi bazaborow jednak to majówka i może się okazać ze ośrodek zapchany
zastanawiam się tez na d cennikiem czy nie dałoby się trochę koszty po negocjować dla grupy ,nie twierdze ze jest bardzo drogo ale zawsze może być taniej :-)

http://www.wilga.pw.edu.pl/Wilga/Cennik-2016

chciałbym podważyć punkt zakwaterowanie we własnym zakresie

wydaje mi sie ze jak jest to organizowany zlot, to organizator powinien coś organizować

ostatni zlot w Bełchatowie pod względem przygotowania był prawie doskonały :-)
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

kaczor1

• całkiem inny wariat
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: X Zlot Rowerów Poziomych Wilga 2017
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 23, 2016, 08:47:12 am »
@AGA taki model z tego co się orientuje mają Czesi (uczestników Czeskich zlotów proszę o sprostowanie, jeśli się mylę) i z tego co słyszałem, u ich się to sprawdza.
Każdy zlot był trochę inny i cały czas szukamy najlepszej formuły. Czy jakaś jest dobra czy nie, okazuje się oczywiście dopiero po zlocie.
 Np. w Gdyni pierwszy raz było nocowanie na wspólnie sali gimnastycznej oraz wyżywienie prawie we własnym zakresie. Temat z wyżywieniem został powielony w Bełchatowie, bo wcześnie się sprawdził.
Drugą kwestię jest słowo "organizator" i konsekwencje jakie mogą się z tym wiązać, gdy jest to osoba zupełnie prywatna, jak w Warszawie, Gdyni, Bełchatowie czy teraz w Wildze. Część wcześniejszych zlotów było organizowanych pod skrzydłami grup, które miały osobowość prawną.

@co do terminu z przykrością muszę poinformować, że z powodu imprezy rodzinnej w zbliżonym czasie, raczej nie będziemy mogli w tegorocznym zlocie uczestniczyć, więc zostanie nam oglądanie zdjęć.
Życzymy wszystkim świetnej zabawy - mamy nadzieje, że X zlot będzie równie udany jak poprzednie.

Franc

• całkiem inny wariat
  • Rowery Poziome Rule
    • Moje zdjęcia rowerów
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 23, 2016, 09:15:17 am »
Ja jeszcze nie wiem, czy będę (będziemy) ale 5dni w maju wolałbym przeznaczyć na żagle
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS)
Thyss 222
szary Modus z D4F
grafitowa Viki "C" Caravan z 19DTH zwana Czołgiem

Makenzen

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 23, 2016, 09:59:13 am »
@Makenzen - a nie dasz rady zdalnie?
Storm - ciekawe jak, pedałując? ;)
Poza tym to, co ja robię w tej robocie, odbywa się w specyficznej formie, co wyklucza robienie tego zdalnie.
Jeden dzień ewentualnej nieobecności to nie tragedia :) Tak że luzik ;)
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

Dziasiek

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 23, 2016, 05:17:18 pm »
Najpierw najważniejsze - termin zlotu.

@bzaborow,  byłem na trzech zlotach w Polsce i na dwóch w Czechach. Nasze zloty są zawsze "super!  - szkoda, że tak krótko".
Postanowiłem zrobić Zlot po czesku - od środy do niedzieli, tym bardziej, że to Zlot Jubileuszowy.  I kalendarz sam podsunął mi termin majowy. W sumie każdy termin komuś z nas nie będzie pasował.
Ja też nie byłem w Sieradzu, bo musiałem być za instruktora na Mazurach.

Argumenty za termiem zaproponowanym przeze mnie to:

1. Długi wolny weekend - oszczędność urlopów.
2. Poza sezonem - tańsze domki ( termin alternatywny 15 - 18.06 jest już w sezonie), luźniej w sklepach, barach i na szosach.
3. Brak suszy pozwoli na ognisko. Generalnie w sezonie w Wildze jest zakaz palenia otwartego ognia.
4. Brak komarów i mrówek.
5. Termin nie koliduje z innymi lubianymi imprezami jak brevety, maratony i co tam jeszcze...Acha, inne zloty.
No i po 6. - zaakceptowali go już @aligatorpoczta, @ storm, @ woojtek1@Drzimi, @Aga, @Makenzen, @toudi333 chyba też - nie możemy im tego zrobić i teraz zmieniać...

Ale "Vox populi -vox dei",  jeśli ten termin nie będzie pasował większosci, to zmieniamy. Proszę o wypowiedzi w tej sprawie przez około 1 tydzień, potem przyklepane.