Autor Wątek: sprzedawca oszust - proszę o pomoc  (Przeczytany 15740 razy)

iwaszkop

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 88
sprzedawca oszust - proszę o pomoc
« dnia: Lipiec 17, 2016, 06:36:19 pm »
Witam,
prawdopodobnie zostałem oszukany przez niejakiego gościa o imieniu Emil ( niestety nie znam nazwiska ) z okolic Gorzowa Wielkopolskiego.. i  jego dziewczyny Karoliny Kowalewskiej. Może ktoś z Was, spotkał się jakieś 1,5 miesiąca temu (8-9.06.2016 ) na OLX z rowerem Nazca Fiero i kontaktował się gościem o imieniu Emil ?? Umówiłem się z nim telefonicznie, na wysyłkę roweru, zapłaciłem 09.06.2016 zaliczkę 700 zł na konto jego dziewczyny. Do tej pory nie otrzymałem, ani roweru, ani zwrotu zaliczki. Mam całą korespondencję, gdzie kilka razy mnie zapewniał że rower zostanie wysłany, a dokładnie 23.06 napisał mi esemesa, że jego ojciec rower wysłał.
Od tamtej pory kontakt się urwał... Czy ktoś może wie coś o tym gościu ?
Proszę darować sobie komentarze typu że jestem naiwny itp.
Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.
pozdrawiam
Piotrek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2016, 07:33:17 pm wysłana przez iwaszkop »
Optima Dragon20x26

storm

  • Gość
Odp: sprzedawca oszust - proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2016, 07:56:54 pm »
@Iwaszkop...:

1. Nie ten dział. Vide "Sprzedam / Kupię" jest znacznie lepszy. Bo to nie jest wiadomość o całym Forum, o rowerach poziomych tylko o twojej naiwnej wpadce z kupnem roweru.

2. Wspominałem, że naiwnej? Tak, ta wpadka jest przykładem naiwności. Kompletnie nie znasz człowieka, nie masz żadnych namiarów i wysyłasz pieniądze??? To może i mi wyślesz kilka stówek? :P
Skąd wiesz, że to jego dziewczyna? Bo tak się przedstawiła? On ją tak przedstawił?

3. Byłeś na Policji? Forum Poziome to nie jest ani Policja, ani CSI Wykop. A już nawet CSi Wykopu byłoby znacznie lepsze w tej materii niż to Forum.

4. Osobiście zawsze odbierałem rowery zakupione osobiście. Kasę przelewałem tylko wtedy kiedy miałem pewność, że to Porządna Firma i w jajo mnie nie zrobi. A jak już odbierałem rower kupiony na Alledrogo (w tym roku - szosę) to specjalnie pojechałem, obejrzałem, dotknąłem, pomacałem. I dopiero wtedy dałem znajomemu sprzedawcy kasę.

Także - nie urażaj się ciężkimi słowami i zasuwaj na Policję a i może poinformuj jakieś "abuse" OLXa o oszuście.


@Administratora/@Moderatora proszę o przesunięcie tematu do właściwego działu.

fdx

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 695
Odp: sprzedawca oszust - proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 17, 2016, 08:43:01 pm »
Nie ma co tak naskakiwać od razu na kolegę z problemem...
Zaufał - tak bywa... ja sam sprowadzilem juz kilkanascie rowerow z holandii dla ludzi na tym forum i tez oni ufali mi a ja ufalem sprzedajacemu.
Warto ufac majac jednak swiadomosc ryzyka.

Dobrze ze to byla zaliczka nie calosc zaplaty. Skontaktuj sie z administracja olx i idz na policje. nic wiecej tutaj forum nie pomoże.
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

woojtek1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 533
  • M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
Odp: sprzedawca oszust - proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2016, 09:42:45 pm »
No cóż, zdarza się niestety. Sam się raz naciąłem na przyczepkę.............. straciłem sto parę złotych, lecz wściek był duży. Idź na policję, ja byłem, protokół spisali, po jakimś czasie dali znać, że szukają gościa, a potem umorzyli...... Co nie znaczy, że nie warto próbować.
Jak kupowałem rower od fdx, to też nie wiedziałem, czy na pewno przyjdzie rower, czy kilka spakowanych cegieł, choć Fdx  był znany na naszym forum :)
I przyszedł rower :)

iwaszkop

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 88
Odp: sprzedawca oszust - proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 17, 2016, 09:54:01 pm »
@Iwaszkop...:



4. Osobiście zawsze odbierałem rowery zakupione osobiście. Kasę przelewałem tylko wtedy kiedy miałem pewność, że to Porządna Firma i w jajo mnie nie zrobi. A jak już odbierałem rower kupiony na Alledrogo (w tym roku - szosę) to specjalnie pojechałem, obejrzałem, dotknąłem, pomacałem. I dopiero wtedy dałem znajomemu sprzedawcy kasę.

Jakoś nie chciało mi się jechać z Rzeszowa do Gorzowa Wielkopolskiego. Niepotrzebnie stracony czas, tym bardziej że rower jest mi dobrze znany i miałem okazję na takim jeździć. Jakbym po każdą kupioną rzecz przez internet, jeździł osobiście, to jaki sens mają tego typu zakupy ??? W sklepie, banku, w autobusie, w twoim rodzinnym mieście też cię mogą okraść...
Na tą sytuację złozyło się kilka historii, brak czasu, wyjazd na wyprawę, szybkie załatwienie sprawy i inne.

Także - nie urażaj się ciężkimi słowami i zasuwaj na Policję a i może poinformuj jakieś "abuse" OLXa o oszuście.

Nie urażam się "ciężkimi słowami", o to sie nie martw. Pisałem o darowaniu sobie tego typu komentarzy, szkoda waszego czasu i prądu. Wiem co mam robić i co juz zrobiłem. Chciałem tylko zapytać, czy może ktoś ma na gościa namiar, bo może oglądał lub dzwonił do typa.





@Administratora/@Moderatora proszę o przesunięcie tematu do właściwego działu.
Optima Dragon20x26

fdx

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 695
Odp: sprzedawca oszust - proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 17, 2016, 10:33:22 pm »
Jak kupowałem rower od fdx, to też nie wiedziałem, czy na pewno przyjdzie rower, czy kilka spakowanych cegieł,

tez nie wiedzialem... ja sam tego roweru nie widzialem na zywo...   ;D

Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

woojtek1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 533
  • M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
Odp: sprzedawca oszust - proszę o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2016, 03:27:21 pm »


tez nie wiedzialem... ja sam tego roweru nie widzialem na zywo...   ;D

:) :)

iwaszkop

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 88
Odp: sprzedawca oszust - proszę o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:23:43 pm »
na serio nikt nie oglądał tej Nazca'ki Fiero, na OLX za 1299.00 zł ? i nikt nie zadzwonił do gościa ? Ja niestety nie zapisałem nazwiska jegomościa :(
Optima Dragon20x26

AGA

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 781
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
Odp: sprzedawca oszust - proszę o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2016, 06:58:26 am »
masz numer konta gdzie wpłaciłeś jedyne rozwiązanie to zgłosić na policje im szybciej tym lepiej ,jeżeli wpłaciłeś 7oo to sprawa juz jest poważna i nie bardzo można ja umorzyć
Policja musi przeprowadzić pełne dochodzenie
odszukaj na olx to ogłoszenie skopiuj adres a najlepiej cała stronke
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

fdx

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 695
Odp: sprzedawca oszust - proszę o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2016, 08:53:48 am »
na olx szybko ogłoszenia sa usuwane i nie mozna ich normalnie zobaczyc. Google nadal znajduje wiec trzeba napisac do administracji olx o kopie ogłoszenia z ich archiwum (na pewno przechowują jakiś czas)

olx.pl/oferta/okazja-nazca-fiero-rower-poziomy-CID767-IDfWfNh.html
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: sprzedawca oszust - proszę o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2016, 08:55:10 am »
Da się na google odszukać kopię strony, google zapisuje takie rzeczy tylko trza wiedzieć jak...
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

fdx

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 695
Odp: sprzedawca oszust - proszę o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2016, 10:06:58 am »
chetnie sie dowiem
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...


iwaszkop

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 88
Odp: sprzedawca oszust - proszę o pomoc
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 20, 2016, 11:17:57 am »
Pisałem do OLX i mają w archiwum to ogłoszenie. Zablokowali tez użytkownika, o ile jeszcze będzie próbował coś wystawiac pod danym adresem i telefonem. Mam przelew i adres mailowy do jego towarzyszki życia :), więc i w banku jakdopytywałem, będzie można dochodzic reklamacji i zwrotu.  Na razie jeszcze na policję nie idę. napisałem maila, że jeśli nie otrzymam zwrotu pieniędzy lub roweru, to sprawa cała wyląduje na policji.
Optima Dragon20x26

iwaszkop

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 88
Odp: sprzedawca oszust - proszę o pomoc
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 20, 2016, 11:22:58 am »
Dzięki bardzo za ten odnośnik !!!
Optima Dragon20x26