Autor Wątek: sprzedawca oszust - proszę o pomoc  (Przeczytany 6244 razy)

kaczor1

• całkiem inny wariat
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: sprzedawca oszust - proszę o pomoc
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 12, 2016, 11:30:12 am »
@LechuŁysy - a nie można takiej sprawy o umorzeniu otworzyć ponownie? Odpisać im z zacytowaniem ich błędów + ponowne złożenie dokumentów = że nie mają pojęcia o czym piszą? Nie ma tam w Policji/prokuraturze żadnego organu nadrzędnego?

Jakby nie było ani 700 ani tym bardziej 1300 złotych piechotą nie chodzi i z nieba nie spada.

Przysługuje.  Zależnie od tego co zostało umorzone - czyli czy prokuratura umarza postępowanie, czy policja śledztwo.
Tak, często to się nie opłaca (w sensie finansowym) czyli więcej kosztów niż potencjalna kwota odzyskana.
Natomiast co do zasady, jak najbardziej, aby organy władzy były młócone za swoją opieszałość, aby sprawca nie oszukiwał kolejnych osób -
ty
narazie dupa zbita, za przeproszeniem... Policja przyjęła sprawę, ale wypytywali mnie takim tonem jakbym to ja był tym złodziejem... Podły kraj...

Dzieje się tak dlatego, bo oni prawdopodobnie wcale nie będą się ta sprawą zajmować (mają co innego prawdopodobnie nakazane) czyli w rezultacie spadnie im wykrywalność, więc starają się zniechęcić do wniesienia zawiadomienia.   
Niema zawiadomienia = niema sprawy i wszystko jest ok.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2016, 11:31:55 am wysłana przez kaczor1 »

amelinium2

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 17, 2016, 03:58:47 pm »
Jeju - ja z gościem korespondowałem - też chciałem kupić -wydzwaniał do mnie dlaczego sie rozmyśliłem, że mi cenę obniży i takie tam - to znaczy że mnie też chciał oszukać !!! qwa ale jaja :-)
no to miałem szczęście  szkoda tylko Ciebie

iwaszkop

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 18, 2017, 12:49:08 pm »
Wracając do sprawy... Postanowiłem nie odpuścić i sam zająłem się szukaniem złodziei. Policja niestety wypięła tyłek na 700 zł.. Sprawę przejęła prokuratura w Gorzowie Wielkopolskim i kiedy tam zadzwoniłem, pani prokurator powiedziała mi, że ona teraz prowadzi sprawę za pół miliona i że to jest priorytetowy temat.... Oczywiście musiała wysłuchać tego co o tym myślę...
Odnalazłem złodziei w holandii, odzyskałem pieniądze, ale i tak im nie odpuszczę...
pozdrowionka ;)

Optima Dragon20x26

DeVilio

• całkiem inny wariat
  • ROWER POWER! :D
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 19, 2017, 08:57:56 am »
Ja bym monitorował ich aukcje o ile masz takie namiary na usera i zgłaszał do właścicieli portalu każdą wystawioną aukcję
Bottecchia American FatBike.
Poziomy w planach.

iwaszkop

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 20, 2017, 11:28:56 am »
niestety nie wiem czy cokolwiek wystawiają,  pod jakim nickiem oszukują. Odnalazłem ich przez moich znajomych, internet, dotarłem do ich rodzin :D i dostałem kontakt bezpośrednio do złodziejki moich pieniędzy. Była bardzo zaskoczona.... BTW sprawa dla mnie już jest zamknięta, dla policji nie. Dzięki mnie mają zdecydowanie ułatwione zadanie, o ile będzie im się chciało tym zająć.....
Optima Dragon20x26