Autor Wątek: StreetFox  (Przeczytany 15998 razy)

przenikanie

• kolarz na poziomie
Odp: StreetFox
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2015, 10:31:14 pm »
Zdecydowanie w normie jak na trajkę. Co prawda trajką jeździ się trochę ciężej (opory toczenia), ale nie tylko waga się liczy. Istotny jest dobór przełożeń i rozwiązania konstrukcyjne. Prosty przykład. Między innymi mam dwie porównywalne trajki w układzie delta. Jedna (Hase Kettwiesel) waży zaledwie 18 kg i reklamowany jest przez producenta jako rower sportowo-terenowy. 9 biegów, tiagra. I dobrze. Druga trajka to amerykański Sun EZ-3 USX HD. Waga 30 kg. Reklamowany jako rower spacerowy dla leniwych, otyłych Amerykanów (udźwig roweru to 400 funtów!) lubiących wolną, spokojną jazdę. Pytanie: którym lżej się jeździ na samych pedałach (nie włączając silnika)? Niewiarygodne, ale o wiele łatwiej jeździ się ciężkim Sunem niż lekkim Hase. Może ciężej go rozbujać (ale biegów jest dwukrotnie więcej), ale jak już się rozbuja - to już leci, i leci, i leci... Tak więc waga nie zawsze o wszystkim decyduje.
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW

szydziu

• całkiem inny wariat
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 09, 2015, 08:45:14 pm »
Może ciężej go rozbujać (ale biegów jest dwukrotnie więcej), ale jak już się rozbuja - to już leci, i leci, i leci... Tak więc waga nie zawsze o wszystkim decyduje.

Właśnie tak jeździło się Polonezem :)
No jak torpedą ;0)
Wiosła sprzedaje! Wiosła kajakowe całkiem nowe!  Wiosła sprzedaję! www.kajak.pro

oblivion

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 25, 2015, 02:21:31 pm »
Mi się jeździ super, choć na wiosnę dodam przynajmniej jedną zębatkę z przodu, a najchętniej to silnik w piaście, bo w moich rejonach jest sporo górek :)

trajk-o-ciklista

• całkiem inny wariat
  • To recline is devine!
    • Rowerki, przyczepki, sakwy i bagażniki
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 28, 2015, 05:33:25 pm »
Fajna trajeczka, gratuluję :)

17 kg jako całość - tego nie osiągnie się spawając ze stali.

Da się ;)  12.9kg bez pedałów oraz pokrowca na fotel. [tak, to korby Tiagra z dwoma stalowymi blatami. Tak, to Alivio tylna przerzutka. Tak że można było jeszcze zejść, ale kasy nie starczyło ;) ]

« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2015, 05:37:57 pm wysłana przez trajk-o-ciklista »
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)

VeloMotion recumbents
Igorova Ciklo Garaża

------------------

oblivion

« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 28, 2015, 06:34:24 pm »

oblivion

« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 07, 2016, 10:30:58 am »
Na resztkach śniegu ;)

Na wiosnę dopracuję fotel i rozglądam się za silnikiem :)

oblivion

« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 27, 2016, 10:40:41 am »
:)

123

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 27, 2016, 09:25:35 pm »
Trajk-o-ciklista - poprosimy o więcej szczegółów technicznych (m.in. jakie przekroje, podstawowe wymiary) i fotek tej tajemniczej "czarnej trzynastki". Na tle tych "pałacowych drzwi" wygląda zupełnie niczym długa, lśniąca czarnym lakierem limuzyna.

oblivion

« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 04, 2016, 08:50:25 pm »
Świeże wrażenia po elektryfikacji - malina! :D
Foteczki niebawem ;)

oblivion

« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 07, 2016, 09:02:18 am »
electrocuted! :D

jeszcze kilka detali do dopracowania - naciąć ramę i unieść support kilka cm do góry dla wygody, wzmocnić górę fotela i zmienić kierownicę, uporządkować kable, kupić lampy.
Wiosna, można działać ;)

oblivion

« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 07, 2016, 05:03:45 pm »
Taka sytuacja:

:D

oblivion

« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 22, 2016, 09:42:08 pm »
Kanapa by Dekers & Me ;)
Ciekawe ile pohula ta siatka?

Bateria powędrowała pod tyłek, zmieniłem rączki kierownicze na pionowe, jeszcze muszę kupić gripshift, bo manetka mi się nie mieści :D
Pierwsza przymiarka kanapy

W zestawie były elementy do dospawania, żeby fotel był regulowany ale chyba chwilowo z nich zrezygnuję, bo siedzi mi sie wygodniej niż poprzednio i nie mam dojścia do spawarki...

tomek70

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 22, 2016, 09:59:28 pm »
Słuchaj amortyzacja w twojej trajce może o wiele lepiej pracować daj krótszy amorek  i zamocuj go w połowie rury wahacza. Możesz go zamocować do rury wahacza na przesuwanym uchwycie wtedey wyprubujesz sobie dokładnie najlepsze położenie  damper sprężynowy zmieniając kąt jego pracy można bardzo dokładnie rególować. Ja w swojej mam amorek centralnie pod siedzeniem i prawie nie odczuwam zarówno tyłu jak i przodu. Fajnie jest pośmigać po polnych drogach albo po lesie zresztą w asfaltach też dziur nie brakuje a bez dobrej amortyzacji niszczysz kręgosłup. https://youtu.be/IP968ecNFfg
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2016, 10:07:21 pm wysłana przez tomek70 »

oblivion

« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 22, 2016, 10:06:29 pm »
Masz rację, muszę coś z nim wykombinować i to połączenie z ramą muszę przerobić, bo jest na śrubie, a nie na tulejkach...

tomek70

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 22, 2016, 10:08:39 pm »
Przeczytaj jeszcze raz modyfikowałem odpowiedz. Tutaj masz przykład muj Stary rowerek https://youtu.be/BhlZr4L1N6U  amorek 750lbs możesz ustawić tak że będzie mięciutki jak poduszka a jak dasz  to bardziej pionowo do ramion wahacza będzie twardy tu kilka milimetrów ma znaczenie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2016, 10:16:51 pm wysłana przez tomek70 »