Autor Wątek: AVENTYbike - nowy velomobil z Polski  (Przeczytany 114601 razy)

Antonowitch

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 768
    • Sklep na odpowiednim poziomie.
Odp: AVENTYbike - nowy velomobil z Polski
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 07, 2015, 07:51:19 am »
Witam Panie Kamilu, bardzo ładna konstrukcja.
Nowatorska forma, i dopracowana estetycznie.

Co do promowania pojazdu jako pierwszy polski velomobil..
Zna Pan osobiście Pana M.Kaczmarka tak więc widział Pan jego velomobile dlatego nie rozumiem dlaczego ta konstrukcja jest promowana w prasie jako pierwszy polski velomobil. Proszę sprostować doniesienia prasowe bo takie kwaszenie na starcie to czarny PR. Zwłaszcza że w tym środowisku wszyscy się znają i wszelkie niedomówienia szybko wychodzą na wierzch.

Pomimo powyższego,
czekam na wyniki osiągów prototypu z trasy i porównanie tabelaryczne lub w innej formie z innymi wiodącymi konstrukcjami velomobili.

Poziomo pozdrawiam,
Anton
Głównie fotele do rowerów poziomych: http://www.czescidopozioma.pl

kamilrozanski

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • produkcja i sprzedaż velomobili
    • https://www.facebook.com/aventybike
Odp: AVENTYbike - nowy velomobil z Polski
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 16, 2015, 10:42:19 am »
Niestety ale dopiero po pierwszych prasowych artykułach z braku doświadczenia prosiłem o autoryzację. Jest to pierwszy w Polsce jak i w Europie velomobil stylizowany na sportowy samochód.

Antonowitch

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 768
    • Sklep na odpowiednim poziomie.
Odp: AVENTYbike - nowy velomobil z Polski
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 16, 2015, 07:09:49 pm »
Teraz wszystko jasne.
Rozumiem że skorupa ma być z laminatu.
Ze względu na dużo kantów będzie trzeba robić LRTM lub przynajmniej prepregi.
Z pędzla będzie ciężko to wylaminować.
Poziomo pozdrawiam,
Anton
Głównie fotele do rowerów poziomych: http://www.czescidopozioma.pl

kamilrozanski

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • produkcja i sprzedaż velomobili
    • https://www.facebook.com/aventybike
Odp: AVENTYbike - nowy velomobil z Polski
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 17, 2015, 09:52:06 am »
Co do technologi wykonania to cały czas o tym myślę, Maciek jest bardzo sceptycznie nastawiony do wszystkich kantów gdyż jak sam mówił, jest z nimi problem przy jego metodzie pędzla i wałeczkowania. A ja jestem uparty i chciałbym produkować właśnie coś innego niż wszystkie velomobile, obłe i bez kantów. Poszukuję w związku z tym ludzi którzy mogliby pomóc opracować metodę produkcji tego pojazdu.
Kolego Grzegorzu, jeśli mogę prosić o kontakt to chętnie bym z Tobą tą kwestię omówił.

AGA

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 781
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
Odp: AVENTYbike - nowy velomobil z Polski
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 18, 2015, 12:26:30 am »
najlepsza metoda dla twojego dzieła to podciśnieniowa lub próżniowa jak kto woli
mój kolega ma niedaleko  od naszej firmy  stocznie jachtową
 maja cała technologie tego typu odcisków opanowaną

jak cie to interesuje mogę zapytać fachowca
poza tym jest u nich jeden z największych w Polsce ploterów frezujących
może udało by się zrobić porządne kopyto dla pierwszego kanciastego welo w Polsce :-)
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

Antonowitch

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 768
    • Sklep na odpowiednim poziomie.
Odp: AVENTYbike - nowy velomobil z Polski
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 20, 2015, 06:24:00 am »
najlepsza metoda dla twojego dzieła to podciśnieniowa lub próżniowa..

Czyli LRTM lub przynajmnej vacuum bag a jak nie bag to silicon bag ;)
Ściągamy foremkę z modelu, na to plasterki wosku o grubości wyrobu, kanalki, rowki, i druga połóweczka ;)
Generalnie przy tych rozmiarach dosyć kosztowna inwestycja.
Najpierw zaczął bym od porządnego kosztorysu wdrożenia produkcji bo determinacja to jedno a koszty to drugie.
Sądzę że rok pierwszy to czysta walka o odrabianie kosztów i generowanie nowych w związku z promowaniem tematu w grupie docelowej.

Resumując, nie ważne co chcemy wdrożyć.
Najpierw kosztorys i plan strategii marketingowej.
I najlepiej jak wszystko robimy sami (tutaj trzeba się dokształcić z kilku tematów) chyba że mamy zaufanych specjalistów w swoim kręgu.
W przeciwnym wypadku otrzymamy bylejakość co u mnie osobiście powoduje z miejsca odruch wymiotny..




Poziomo pozdrawiam,
Anton
Głównie fotele do rowerów poziomych: http://www.czescidopozioma.pl

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: AVENTYbike - nowy velomobil z Polski
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 20, 2015, 08:01:18 pm »
Sądzę że rok pierwszy to czysta walka o odrabianie kosztów i generowanie nowych w związku z promowaniem tematu w grupie docelowej.

Chyba nie kumam bazy.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1611
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: AVENTYbike - nowy velomobil z Polski
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 20, 2015, 08:59:30 pm »
Chyba nie kumam bazy.
Anton powiedział:
Żeby wyciągnąć - trzeba włożyć. ;)

tomo

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • SWB DIY
Odp: AVENTYbike - nowy velomobil z Polski
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 21, 2015, 09:32:50 am »
Mam zboczone myśli ;D
A na poważnie- kształty fajne, w końcu coś innego od obłych velomobili. Jednak, tak jak Anton zauważył, takich kanciastych kształtów, to bez silikonowego wora raczej się nie zrobi. A przy wielkości kopyta, to IMO tylko infuzja, albo prepregi.

kamilrozanski

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • produkcja i sprzedaż velomobili
    • https://www.facebook.com/aventybike
Odp: AVENTYbike - nowy velomobil z Polski
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 22, 2015, 09:11:30 am »
Prepregi wyszłyby chyba jednak za drogo. Sunrider robiony z poliestru metodą wałeczkowania kosztował 40tys. Ja bym chciał by był tańszy i lżejszy. Zastanawiam się cały czas nad metodą wykonawczą kantów. Żywicę epoxydową chcę użyć. Prototyp robiłem cały na epoxydowej i praca spokojniejsza niż przy poliestrze. Czy ktoś z forumowiczów ma namiary na firmę tłoczącą plexi na gorąco? Czy lepiej założyć oddzielny wątek na to?

3x3

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 318
Odp: AVENTYbike - nowy velomobil z Polski
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 22, 2015, 10:15:18 am »
Plexi nie nadaje się, jest krucha. Uprzedzając, poliwęglan nie chce się ciągnąć.

dziantek

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 308
Odp: AVENTYbike - nowy velomobil z Polski
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 23, 2015, 10:21:24 am »
Do przodu, eliminujesz możliwość otwarcia w czasie jazdy bo opór powietrza będzie go dociskać.

Yin, a z otwieraniem kabiny do tyłu, opór powietrza nie będzie jej dociskać? ;) No, ale rozumiem o co chodzi...oops i mamy cabriolet w mgnieniu oka.

W roli wstecznego lusterka - kamera w tandemie z telefonem, to faktycznie świetny, lekki pomysł, ale chyba lepiej coś na WiFi, niż Bluetooth.

Bardzo atrakcyjny projekt, zwłaszcza dla oka. Może trochę szkoda, że nie udało się podciągnąć przednich kół bardziej do przodu, ale i tak kaski z głów. Kamil, zamierzasz w tych najmniej aerodynamicznych obszarach wstawić całkiem pożyteczne kratki wentylacyjne rodem z cywilnych bolidów? Trzymaj się epoksydu...poliestrową żywicę zostawmy na kajaki. ThumbsUp!

staskiewicz

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 121
Odp: AVENTYbike - nowy velomobil z Polski
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 23, 2015, 12:17:00 pm »
Projekt powala na kolana! I może się sprzedać przez tą właśnie kanciastość, bo ludzie kupują oczyma.
Cała reszta tych velomobili była koszmarnie słaba ze względu na deseń przypominający garbusa.
Nie słuchaj zatem żadnych "dobrych rad". Nie miej żadnych wątpliwości, idź prosto do celu.
Pamiętaj tez o docelowym kliencie, to będzie facet koło pięćdziesiątki z Holandii lub Danii, który będzie chciał zwrócić na siebie uwagę.   
P.S. Jesteś moim sąsiadem wysłałem priv.

kamilrozanski

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • produkcja i sprzedaż velomobili
    • https://www.facebook.com/aventybike
Odp: AVENTYbike - nowy velomobil z Polski
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 23, 2015, 12:38:52 pm »
Dokładnie tak, w tych miejscach na dole mają być kratki wlotowe, tak by w końcu ludzie przestali narzekać na brak wentylacji w środku


Na środku także mały wlot a poniżej będzie spojler


Co do kół to rozstaw osi oraz pozycja kierowcy jest jak w trajce ICE  VTX, nie chciałem kombinować z większym rozstawem osi by nie stracić na stabilności samego pojazdu.

Dziękuję także za wszystkie dobre słowa na temat, w Polsce jest dość ciężko z czymś nowym wyjść do ludzi bo każda nowa inicjatywa spotyka się z ogromną krytyką.
Pojazd chcę zaprezentować na targach motorshow w Poznaniu 2016, jeśli ktoś z forumowiczów ma możliwość w jakikolwiek sposób pomóc temu przedsięwzięciu, to będę bardzo wdzięczny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2015, 12:40:46 pm wysłana przez kamilrozanski »

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1611
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: AVENTYbike - nowy velomobil z Polski
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 23, 2015, 07:48:28 pm »

Pojazd chcę zaprezentować na targach motorshow w Poznaniu 2016, jeśli ktoś z forumowiczów ma możliwość w jakikolwiek sposób pomóc temu przedsięwzięciu, to będę bardzo wdzięczny.
Moge kilka godzin pojezdzic po terenie targow w ramach promowania pojazdu ;)