Autor Wątek: Trike by comandor77  (Przeczytany 31853 razy)

comandor77

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 73
Trike by comandor77
« dnia: Lipiec 28, 2015, 12:10:01 pm »
Etap końcowy - montaż.

Powyżej zdjęcie z etapu testowego przed malowaniem.











« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2015, 11:03:00 am wysłana przez comandor77 »

golden

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 539
Odp: Trike by comandor77
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2015, 12:17:35 pm »
Pękna robota . :) Gratulacje.

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2326
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Trike by comandor77
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2015, 12:47:31 pm »
Strasznie długi tył. Można było by skrócić rower o dobre 20cm, inaczej rozwiązując podpórkę fotela i mocowanie amortyzatora.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

klubowy

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 557
Odp: Trike by comandor77
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2015, 01:48:04 pm »
No stary, kawał dobrej roboty odwaliłeś=)
Jak się spisuje na drodze? Jak z wagą i osiągami? Czy hamulce bębnowe zapożyczyłeś z wózka inwalidzkiego? Bo mam identyczne=)
Jak rozwiązałeś kwestię hamowania - każde koło osobno czy hamują razem? Jak ze skutecznością hamowania, bo u mnie w Cieszynie na kołach 24" trzeba dużo siły mieć=)
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

live_evil

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1240
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: Trike by comandor77
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2015, 01:58:38 pm »
Estetycznie pierwsza liga, ale bez dociążenia tyłu będziesz dzwonił korbami o asfalt przy hamowaniu.

AGA

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 781
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
Odp: Trike by comandor77
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2015, 10:25:27 pm »
Ładniusia starannie wykonana  ;) z tym tyłem przedmówcy mają racje
troszkę za długi ale ogólnie cieszy oko GRATULACJE  :)
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

john52

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 121
Odp: Trike by comandor77
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2015, 04:05:24 pm »
Przy zjazdach z góry nastąpi takie wożenie na prawo i lewo, że to będzie nie do opanowania

comandor77

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 73
Odp: Trike by comandor77
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 29, 2015, 09:34:31 pm »
Dzięki golden - pozdrawiam.

Cytuj
Strasznie długi tył. Można było by skrócić rower o dobre 20cm, inaczej rozwiązując podpórkę fotela i mocowanie amortyzatora.

Trzymałem się dokumentacji Horwitza i trajka jest faktycznie dłuższa o ok. 20 cm (długość sprężyny). Rura za fotelem trochę do przodu, większy kąt pochylenia i przegub tylnego widelca mógłby iść do przodu - wiem, wiem.
Pierwotnie mocowanie fotela było inne, przerabiałem, no a tego nie było już chęci - parcie na jazdę było duże.  :)

Cytuj
No stary, kawał dobrej roboty odwaliłeś=)
Jak się spisuje na drodze? Jak z wagą i osiągami? Czy hamulce bębnowe zapożyczyłeś z wózka inwalidzkiego? Bo mam identyczne=)
Jak rozwiązałeś kwestię hamowania - każde koło osobno czy hamują razem? Jak ze skutecznością hamowania, bo u mnie w Cieszynie na kołach 24" trzeba dużo siły mieć=)

Dzięki qbalo 86.
Na drodze spisuje się dobrze, przetestowany przed demontażem do malowania. Waga - bez pierdów typu oświetlenie, bagażnik sakwa, błotniki itp. 25 kg. Furę rozpędziłem na prostej drodze odcinek ok. 300m do 38 km/h po równym, ale pójdzie chyba więcej, tylko jak na pierwsze jazdy było trochę krępująco - przechodnie i kierowcy gapili się na mnie tak, jakbym przybył z Marsa.
Hamulce są z wózka - hamują bardzo dobrze, brakuje ABS-u  :D bo wlecze koła. Z tymi hamulcami to jest tak, że wszystko zależy od tego gdzie na obwodzie znajduje się rozpierak szczęk. Powinien być u góry i rozpierać szczęki przeciwnie do kierunku obrotu bębna (bęben w lewo - rozpierak obrót wokół własnej osi w prawo - jeżeli jest mechaniczny a nie hydrauliczny jak w autach).
Skomplikowane, ale zrozumiesz jak popatrzysz na hamulce bębnowe auta - cylinderek u góry, szczeki z "przodu i tyłu". U mnie nie do końca jest dobrze bo szczęki patrzą góra- dół i rozpierak jest z przodu (z przodu lepiej niż od tyłu). Średnica bębna do średnicy koła ma oczywiście też znaczenie.
U mnie hamowane 3 koła, przednie koła razem przez rozdzielacz, tylne koło jako spowalniacz - no tak jak w motocyklach i autach.

Cytuj
Estetycznie pierwsza liga, ale bez dociążenia tyłu będziesz dzwonił korbami o asfalt przy hamowaniu.

Dzięki live_evil. W czasie testu nie udało mi się unieść ni razu tylnego koła. Może dla tego że ważę 58 kg, próbowałem z "większym" ale statycznie - podnosząc za tylne koło i nie jest to takie proste. Wyjdzie w praniu.  :)

Cytuj
Przy zjazdach z góry nastąpi takie wożenie na prawo i lewo, że to będzie nie do opanowania

Dzięki john25. Przy 40 km/h wozi jak ch...ra. Musiałem się przesiadać na tylni fotel - bo nie wiedziałem co robić.  ;)
Nie zamierzam jeździć dużo szybciej, bo nie zamierzam być kukiełką z crash testów. Rower to tylko rower. Przy 30 km/h puszczałem kiere i trajka szła prosto. No i z tego co pamiętam to większy rozstaw osi daje bardziej komfortową jazdę po nierównościach i stabilniejszą jazdę na wprost, ale może się mylę.

Opcja na większy rozmiar - dwa razy klik i jest. :)









comandor77

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 73
Odp: Trike by comandor77
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2015, 10:58:32 am »
Dorzucam kilka dodatkowych fotek.
qbalo86 na jednym ze zdjęć rozdzielacz przedniego hamulca.

















Opis:
21 przełożeń, hamulce bębnowe przód, v-brake tył, obręcze aluminiowe 20'' przód, 26'' tył, osprzęt shimano, spawy na gładko, malowany lakierem metalicznym (baza + lakier bezbarwny).
Rama główna ze stali nierdzewnej - rura fi 51 gr ścianki 1,5mm.
Tylny widelec stalowy z górala.
Waga 25-26kg.
Osprzęt (wszystko nowe):
- hamulec tylny v-brake Promax biały,
- hamulce przód bębnowe, oba koła hamowane jednocześnie przez rozdzielacz,
- przerzutka przednia Shimano FD-M191 silver 48T
- przerzutka tylna Shimano ALTUS RD-M280 długi wózek
- korba Shimano FC-M131 48x38x28
- wolnobieg 7 rzędów Shimano MF-TZ21
- manetki RevoShift RS-35 LS3 i RS-35R7
- wkład suportu na maszynach
- łańcuchy Shimano CN-UG51
- obręcze przód alu 20'' J16D2 20''x36H 16x30mm Swift Arriv z oponami 20x1,75 D-832DE Destone biały bok,
- obręcz tył alu SAIKO 26'' z oponą Kenda Kosmos 26''x1,75 biały bok,
- pedały alu DeOne PD-DE021
- klamki alu Tektro
- fotel Rocka
- regulacja geometrii przednich kół (kąt pochylenia, zbieżność),
- regulacja pochylenia fotela,
- regulacja odległości suportu,
Trajka wykonana na podstawie dokumentacji Rick'a Horwitz'a Thunderbolt z modyfikacją mocowania fotela, tylną amortyzacją i sterowaniem USS.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2015, 06:37:50 pm wysłana przez comandor77 »

comandor77

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 73
Odp: Trike by comandor77
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 18, 2015, 06:41:49 pm »
Wreszcie czas pozwolił, żeby doposażyć moją trajeczkę w materac na fotel. Własna produkcja na poczciwym Łuczniku. :)








woojtek1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 523
  • M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
Odp: Trike by comandor77
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 18, 2015, 10:45:06 pm »
Ładny. :)

AGA

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 781
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
Odp: Trike by comandor77
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2015, 06:37:38 am »
witam bardzo podoba mi się pomysł na materacyk czy mogę skorzystać z tego rozwiązania ??  ;D
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1591
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Trike by comandor77
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2015, 02:03:31 pm »
Zawodowstwo ;)

comandor77

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 73
Odp: Trike by comandor77
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2015, 09:53:07 pm »
witam bardzo podoba mi się pomysł na materacyk czy mogę skorzystać z tego rozwiązania ??  ;D

znak towarowy zastrzeżony - wieczory zimowe długie więc uruchamiam serię :) :) :)

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Trike by comandor77
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 20, 2015, 10:28:21 am »
znak towarowy zastrzeżony - wieczory zimowe długie więc uruchamiam serię :) :) :)
Super, czekamy na pierwsze sztuki. Wyszedł bardzo ładnie, pomyśl nad kolejnym dla swb. Jeśli masz zacięcie do szycia to na naszym ( i nie tylko ) rynku brakuje sakw do pozioma mocowanych na fotelik:
http://www.recumbentblog.com/images/angletech-aeropod.jpg
http://www.bentupcycles.com/media/catalog/product/cache/1/thumbnail/600x600/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/b/l/bluebag.jpg