Autor Wątek: Jak dobrać zębatki do koła  (Przeczytany 2380 razy)

Mociumpel

• wyczynowiec na poziomie
Jak dobrać zębatki do koła
« dnia: Sierpień 30, 2014, 11:41:22 am »
Dla konstruujących napęd/rower pod siebie - http://www.utahtrikes.com/ARTICLE-7.html
Dla kogos kto ma dylemat jak skonstruować napęd aby być zadowolonym z biegów górny/dolny autor przystępnie przedstawia w zasadzie wszystkie możliwe kombinacje dotyczące napędu (większy przód - tylne kasety małe/duże) pod dane koło - w artykule akurat wszystkie kombinacje dotyczą koła 20 cali, ale są one na tyle uniwersalne, że można na podstawie tam przedstawionych rozwiązań pogdybać teoretycznie n/t własnego napędu.

Do siebie - dla mnie było pomocne w podjęciu decyzji dot. Nexusa 8, aczkolwiek rozwiązanie wybrane przez autora (zębatka przód 56/39 i kaseta tył Shimano Capreo 9-26 współpracująca z klasyczną przerzutką) wydaje się być optymalna dla 20 calowych kółek

DeVilio

• całkiem inny wariat
  • ROWER POWER! :D
Odp: Jak dobrać zębatki do koła
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2014, 01:55:27 pm »
Jak wczoraj jechałem rano rowerem, była górka, to do 50km/h jeszcze kręciłem przy dużej 65T a małej 11T. I stwierdzam, że przydała by się większa... :P w sensie ta duża większa... :) Tak z doświadczenia... bo pod góry i tak się nie da podjechać, siły w nogach jest tyle, że na 13-15T zdarza się poślizg przedniego koła na równym, a co dopiero pod bardziej stromą górę.
Bottecchia American FatBike.
Flevo Racer
...i to nie koniec... ]:->