Autor Wątek: BARON-SZPIEGOSTWO PRZEMYSŁOWE :)  (Przeczytany 2832 razy)

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
BARON-SZPIEGOSTWO PRZEMYSŁOWE :)
« dnia: Listopad 19, 2008, 08:55:52 pm »
Napisał: korniszon
2002-11-06 11:54:36
--------------
Cześć!
wlasnie jestem na etapie projektowania wlasnego roweru poziomego. na poczatku podszedlem do tego bardzo ambitnie i chcialem wszstko sam wymyslic itd. jednak w czasie przeszukiwana sieci znalazlem cos co idealnie odpowiada moim wyobrazeniom rowerek baron firmy optima (www.optima-cycles.nl ) niestety cena jest odstraszajaca ( ponad 1500 euro ) wiec pozostaje wykonanie wlasnoreczne podrobki barona, nie ukrywam ze mam pewne dylematy moralne co sadzicie o takim kopiowaniu profesjonalnych konstrukcji? i czy myslicie ze konstrukotr amator ma szanse w walce z takimi wielkimi biurami konstrukcyjnymi i firmami jak optima?
pozdrawiam
ps zdecydowalem sie na sciagniecie rozwiazan technicznych bo nie chce mi sie bezsensownie wywazac otwartych drzwi i obawiam sie ze gdybym robil to sam od poczatku moj nieudany experyment skutecznie by mnie zniechecil. acha to mialby byc moj pierwszy rower poziomy

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
Odp: BARON-SZPIEGOSTWO PRZEMYSŁOWE :)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2008, 08:56:28 pm »
Napisał: korniszon
2002-11-06 12:01:46
-------------------
  acha! jakby ktos byl zainteresowany postempem prac ( narazie przy projekcie, rysunkach, to niehc da znac to mu je wysle. rysunki robie w autocadzie, (*.dwg, *.dxf)
nie robie tego dla zadnych kozysci wiec mam nadzieje ze nikt nie bedzie mnie scigal za naruszenie praw patentowych
 :)

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2008, 08:57:06 pm »
Napisał: RYDZU
2002-11-06 21:55:50
------------------
  Witaj!
ja swego czasu takze miałem takie dylematy moralne - ale przeszło mi
Czy konstruktor amator ma szanse mierzyć się z wielkimi firmami? - oczywiscie że tak.
Dowodem niech bedzie mój rower - takze pierwszy w życiu poziom który technicznie jest trochę bardziej zaawansowany niż inne konstrukcje. (i takze został "zainspirowany" gotowym produktem)

A co do projektu - jesli możesz to podeślij mi jakieś rysunki tego co juz wykombinowałeś. Einsteinem nie jestem ale może cos podpowiem.

Wojtek Rydzewski

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2008, 08:57:46 pm »
Napisał: ~marek_utkin
2002-11-14 23:36:17
--------------------
wykonanie jednostkowe dla celów własnych i osób najbliższych (na definicji, co to znaczy, zarabiają prawnicy  ;) , pod paragraf o piractwie i naruszaniu dóbr intelektualnych nie podpada. Co innego, jeśli udowodnią, że wytwarza się to w celach KOMERCYJNYCH, żeby sprzedawać i zarabiać $$$pinionze$$$ .  :)