Autor Wątek: linki ?  (Przeczytany 3083 razy)

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
linki ?
« dnia: Listopad 19, 2008, 09:02:08 pm »
Napisał: ~Darek Z
2002-04-09 13:16:31
------------------
Jeszcze jedno pytanie . Jak rozwiązujecie problem krótkich linek hamulcowych oraz linek przerzutek ? Zazwyczaj linki standardowe bywają za krótkie i co wtedy ?

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
Odp: linki ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2008, 09:02:37 pm »
Napisał: ~Wojtek Rydzewski
2002-04-10 07:22:40
---------------------
    Szczerze mówieąc nie miałem jeszcze tego problemu (nadłuższa linka starczyła mi w rowerze "na styk"). Ale zawsze są zakłady które dorabiają za nieduże pieniądze linki wszelakiego typu to pojazdów ogólnie silnikowych. Końcówka jaka chcesz - długość też - no i grubość.
Trzeba tylko poszukac zakładu który ma dobry surowiec - niektórzy korzystaja ze zwyklych plecionych linek, ale czesc poszla za duchem czasu i wykorzystuje linki prasowane o dużo gładszej powierzchni. Nie muszę chyba mówić co to znaczy dla wewnetrzych teflonowych powierzchni panerzy...

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2008, 09:03:05 pm »
Napisał: ~Marek Utkin
2002-04-14 00:29:30
------------------
  Można też łączyć -- dorobić detal ze śrubą zaciskową i oczkiem do przepuszczenia drugiej linki, aby zatrzymała się na baryłce/nyplu, czy co tam ma fabrycznie.

Końcówki linek (gdy nie mam innego wyjścia) robię głównie ze starych nypli od szprych, rozwiercając i "zarabiając" końce linki, lutując cyną i wbijając w to wszystko kawałek (pocynowanego) gwoździa tapicerskiego, aby klinował. Baryłki (takie, jak przy linkach hamulcowych) tne z pręta, może być mosiężny. Cyna zasadniczo nie pełni funkcji konstrukcyjnej, tylko uszczelnia. Aha! Po wykonaniu trzeba wymoczyć/wygotować taką końcówkę w wodzie z mydłem, żeby zneutralizować kwas stosowany przy lutowaniu. Inaczej może przeżreć linkę...

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2008, 09:03:40 pm »
Napisał: ~Franc
2002-04-17 13:18:29
----------------------
  Na rowerach typu SWB nie ma najmniejszego problemu z linkami (niezaleznie od typu kierownicy): wyrabia sie czlowiek ze zwyklymi. Problem moze wystapic na LWB z gorna kierownica i linka tylnej przerzutki (ta jest naprawde dluga).
Pzdrw.

Franc "Rowery Poziome Rule"
http://www.zagle-i-rowery.republika.pl

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2008, 09:04:15 pm »
Napisał: bizon96
2002-12-24 06:30:28
------------------
   Ciacho.
Posiadam LWB z górną kierownicą i pomyśł podsuną mi mój sąsiad.Standardowe linki połączyłem elementami odzyskanymi z kostek elektrycznych do łączenia przewodów .Odkręcasz, wyciągasz i masz.Pomysł działa niezawodnie jak do tej pory (3000km).Nie ma też problemu przy wymianie linek.
Pozdrowionka.

bizi

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2008, 09:05:05 pm »
Napisał: jarek_es
2002-12-29 12:33:54
---------------------
    Długie linki? - nic prostszego - 3 metrowe hamulcowe i do przerzutek.
www.sklep.poziome.pl