Autor Wątek: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu  (Przeczytany 25968 razy)

Baju

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 29, 2012, 08:59:00 pm »
Gratulacje Panie drogi poziomy oficerze ;-) Jesteśmy dumni z Ciebie i Twoich działań!!! Tak 3mać i nie popuszczać ;-) nie tylko w temacie ścieżek i krawężników ;-)

Pozdrawiam,

Jarek
Trójkołowce moją pasją ;-)

zulus

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 88
    • rajder opole
Odp: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 08, 2012, 10:03:18 pm »
Tylko same utrapienia z nim. Przez jego oficerowanie na poziomie w czasie niedzielnych wycieczek, potrafi znikać i pojawiać się. Co chwilę ktoś z grupy pyta "a gdzie znowu Sławek przepadł". Mimo to, MY RAJDER-owcy JESTEŚMY DUMNI Z NASZEGO SŁAWKA. W końcu człowiek na właściwym, rowerowym poziomie tzn. stanowisku.   ;D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2012, 07:25:10 pm wysłana przez zulus »

Romanes

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 209
  • handmade CRUZBIKE
Odp: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2012, 04:20:58 pm »
Panie oficerze, oni w tym Sopocie podurnieli czy jak??
 :o
"W Sopocie do 10 km/h ograniczona zostanie prędkość na nadmorskiej ścieżce rowerowej. Zdaniem prezydenta miasta, który podjął decyzję o ograniczeniu, rowerzyści jeżdżą zbyt szybko i mogą być zagrożeniem dla spacerowiczów.
- Docierały do nas sygnały od mieszkańców, że rowerzyści zaczynają szarżować - przekonuje Anna Dyksińska z biura prasowego prezydenta miasta. - Chcemy zadziałać jeszcze przed szkodą, a nie być mądrzy po szkodzie, więc w trosce o bezpieczeństwo spacerujących wprowadzamy ograniczenie prędkości - zapowiada."

http://www.tvn24.pl/radarem-beda-lapac-rowerzystow,269301,s.html

10 km/h rowerem? Toż to akrobatą cyrkowym trzeba być by sie w równowadze utrzymać, o prostoliniowości toru jazdy nie mówiąc. A po za tym co pieszy na ścieżce rowerowej robi??

storm

  • Gość
Odp: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2012, 06:08:08 pm »
@Romanes - ale ta DDR czy inny twór przechodzący nad morzem to nie tylko DDR, ale i promenada... Czyli miejsce nie tylko dla ruchu rowerowego, ale i dla turystów... Także tutaj trudno rozdzielać co gdzie pchać...
Natomiast faktycznie pomysł ogranicznia prędkości uważam za debilny. Widać, że wpadł na niego ktoś, kto na rowerze chyba daaawno nie jeździł i nie ma pojęcia o tym środku transportu. I dziwi mnie, że ktoś taki zajmuje się propagowaniem rowerów w tym mieście. (sic!)

Romanes

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 209
  • handmade CRUZBIKE
Odp: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2012, 06:44:31 pm »
Może i promenada, ale o tym w tekście ani słowa, na filmie i zdjęciu pokazane polskie rozwiązanie - DDR z czerwonej kostki i obok chodnik z szarej kostki. Podejrzewam, że byłoby wystarczająco miejsca na rozdzielenie kilkudziesięciocentymetrowej szerokości pasem trawnika, jak cywilizacja komunikacyjna nakazuje. Przecież drogi polne nie przylegają tak ściśle do autostrad??

"- Nasze patrole z pewnością będą reagować kiedy prędkość i sposób jazdy rowerzysty będą zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym - informuje podkom. Robert Tabisz z sopockiej policji."

I tego niech policja się trzyma, szczególnie wyrażenia "sposób jazdy rowerzysty", dodałbym jeszcze 'oraz sposób spacerowania pieszych'.

Apropos spacerowania:
Masztalski późno, po północy, wrócił z knajpy, żonie tłumaczy:
- "Wróciłem błłłyskawicą!!"
- ??
- "No, błyskawicą, od krawężnika do krawężnika!"
W następną sobotę wrócił bladym świtem, żona pyta:
- "Dziś piorunem, co??"
- "Nie, też błłłyskawicą!! Od krawężnika do krawężnika!!! Tylko że drogę poszerzyli!"

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 07, 2012, 03:46:06 pm »
byłoby wystarczająco miejsca na rozdzielenie kilkudziesięciocentymetrowej szerokości pasem trawnika
Chyba podstawowy problem, to szerokość "ścieżki rowerowej". W jednym miejscu ma około metr (dwa rowery się nie wyminą!). Nie wiadomo czemu tego kawałka nie przerobią, albo nie przeniosą na ulicę obok.

Niestety debilizmów rowerowych w Gdyni i Sopocie nie brakuje.. Dziś o mało co nie zapłaciłem mandatu za jazdę pod prąd (DDR "kończy się" na początku ulicy jednokierunkowej.. nawet bez chodnika..) Niestety osiągalność oficera rowerowego w Gdyni jest "znikoma" (gostek chyba się ukrywa :( )
Aczkolwiek dość dziwne jest powiązanie umiejscowienia "taryfy" i ostatniego rozporządzenia Karnowskiego.. Pod prąd jeżdżę już jakiś czas i jest to pierwsze spotkanie..

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 25, 2012, 08:49:28 pm »
 Czołem! Dawno się nie odzywałem, bo "zarobiony jestem"
  Jako "wyjątkowo skromny człowiek" muszę się pochwalić, bo duma mnie rozpiera. Wczoraj miałem najdłuższe jak do tej pory wejście w telewizji ogólnopolskiej (około 2 minut czyli sporo).
  Co prawda bez poziomki, i prawie bez roweru, ale za to z wózkiem dziecięcym, odnośnie zastawiania chodników (i ścieżek, i wszystkiego co się da) przez samochody
=================================================================
 Dałem taki komentarz w Opolskiej Gazecie Wyborczej:

"Tematem tym zajęły się Fakty TVN (była emisja dziś to jest 24 listopada o 19,00 - do obejrzenia w internecie).
Podejrzeli pewnie temat w internecie. Opolska Wyborcza dużo ostatnio o tym pisała, a nie jest tajemnicą że dziennikarze "ściągają" pomysły jeden od drugiego. (Nieraz przecież forumowicze naśmiewają się, że Wyborcza pisze przegląd prasy "a w Nowej Trybunie Opolskiej napisali").
  Jeden z tekstów Wyborczej
http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,12900908,Oficer_rowerowy_chce_uswiadamiac_straznikow_miejskich.html
--------------------------------------------
Tak więc temat się spodobał, TVN przyjechało do Opola i nagrało. Problem jest ogólnopolski, a sam pomysł by strażnicy miejscy ganiali z wózkami dziecięcymi można traktować z przymrużeniem oka ;)
Komendant Opolskiej Straży Miejskiej  też się tak w Faktach TVN wypowiedział "to chyba jakiś żart"
Można powyższy pomysł traktować też jako potencjalną groźbę - zacznijcie lepiej patrzeć wokół siebie, bo dostaniecie do patrolu jeżeli nie wózek dziecięcy, to Radnego do kompletu.
Mamy w Opolu Radnego Adama , który porusza się na wózku inwalidzkim. Patrol w towarzystwie Radnego powinien być dla strażników zaszczytem, no nie?




             


Sławek

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 25, 2012, 09:07:21 pm »
Gratulacje.
 
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 25, 2012, 10:47:36 pm »
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

trajk-o-ciklista

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1163
  • To recline is devine!
    • Rowerki, przyczepki, sakwy i bagażniki
Odp: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 01, 2012, 06:33:30 pm »
Gratulacje Panie oficerze ! Bardzo trafne :)
Szkoda że tak mało tych strażników z wózkami jest .. ;)


Pozdrawiam
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)

VeloMotion recumbents
Igorova Ciklo Garaża

------------------

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 02, 2012, 10:18:20 am »
Szkoda że tak mało tych strażników z wózkami jest .. ;)

Niż demograficzny panie, niż.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 02, 2012, 10:26:26 am »
Prime time w większej stacji - ładnie ładnie :) Gratulacje :)

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 03, 2012, 10:09:17 pm »
Bardzo dziwnie jest w tym naszym Opolu.
 Jest tak dziwnie, że "robiąc swoje" uzyskaliśmy od wakacji do teraz, oprócz innych udogodnień 8 ulic do jazdy pod prąd, "na żywca" bez żadnych kontrpasów. (w dwóch turach 6 a miesiąc temu 2)
http://www.mmopole.pl/artykul/rowerem-pod-prad-na-osiedlu-armii-krajowej-w-opolu
http://www.mmopole.pl/artykul/na-pasiece-pojedziesz-rowerem-pod-prad
 
 Oraz po raz pierwszy w Opolu zestaw znaków C16+ T22 - czyli szybkie i proste przekształcenie czegoś bliżej nieokreślonego w legalny ciąg pieszo-rowerowy, z zachowaniem legalnej jazdy po ulicy.
 Czyli do wyboru - kto chce jedzie ulicą, kto chce jedzie tym czymś  ::)
http://www.mmopole.pl/artykul/rowerowe-zmiany-w-opolu
==========================================================
  Co ciekawe, sprawy te nie zostały uzyskane w wyniku morderczej walki stoczonej z urzędnikami. Raczej  w wyniku spokojnego wysłuchiwania się i przekonywania wzajemnie do swoich racji.
  Efekt jest taki, że nikt nie czyje się przegranym ani poniżonym. Nikt nie zabiera zabawek i nie odchodzi do innej piaskownicy.
  Co ciekawe urzędnicy dostrzegli potencjał tkwiący w jeździe "pod prąd" i są napaleni
do wprowadzania tego rozwiązania na dalszych ulicach.
 ============================
  Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów z dziwnego Opola
   Oficer Rowerowy Miasta Opola (w skrócie ORMO ;),
                                   Sławek Szota - człowiek na poziomie  ;D
Sławek

Romanes

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 209
  • handmade CRUZBIKE
Odp: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 03, 2012, 10:33:15 pm »
I tak trzymać Panie Sławku!
Gratuluję i dziękuję, Panu i wszystkim co się do zrealizowania przyłożyli.
I oby przybywało dobrych rozwiązań i ścieżek komunikacyjnych, powtarzam : komunikacyjnych, a nie tylko rekreacyjnych (moje marzenie to ścieżki z Grudzic lub Groszowic do Centrum; wiem, z Groszowic jest, ale to według mnie rekreacyjna - pozawijana jak wstążka w warkoczu, wcale nie konkurencyjna w czasie przejazdu do komunikacjio miejskiej....)

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Poziomy "oficer rowerowy" w Opolu
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 04, 2012, 09:20:03 am »
I tak trzymać Panie Sławku!

 Taaaa... "Panie Sławku"...  Kolega z Forum,  i mi tu z "Panami" wyjeżdża.
 Sławek jestem.
 A tak w ogóle to Kolego mógłbyś się ujawnić, i może by się coś razem w Opolu zrobiło bo jak mówi Mądra Księga "żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało"
 Napisz na <droznikopolski@wp.pl> czyli "dróżnik" to jest facet od dróg, dróżek i ścieżek.
             Pozdrowionka
Sławek