Autor Wątek: Zróbmy sobie stronę  (Przeczytany 58165 razy)

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 22, 2013, 06:50:48 pm »
Dlaczego będąc zarejestrowany i zalogowany na poziome.pl, przy dodaniu komentarza jeszcze się mnie weryfikuje kodem z obrazka?
Sprawdź, obrazek powinien być teraz tylko dla niezalogowanych.

Neverhood

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 678
  • Erotoman-gawędziarz
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 23, 2013, 12:49:55 am »
Przy rejestracji na stronie jest wymagana ?Pełna nazwa? i ?Użytkownik?
Można sobie tam wpisać cokolwiek. Z technicznego punktu widzenia niema to żadnego znaczenia.
Nie rób ze mnie idioty.
Rejestracja użytkownika

* Wymagane wypełnienie pól
Pełna nazwa: *

[b]Pełna nazwa
Wpisz imię i nazwisko[/b]

W komentarzach jest wymagane imię. Również można wpisać cokolwiek.
Dlaczego wymagane jest imię, skoro jest coś takiego jak pseudonim(Użytkownik)-unikalny?

Nie wynika to z chęci gromadzenia tych danych, a z tego, że w taki sposób są skonstruowane te panele.
Cała strona jest oparta o Joomla. Korzystamy z gotowych rozwiązań.
To i tak wtedy szukasz no niku, a nie pełnej nazwie (imię i nazwisko), a oprogramowanie jedzie po samozwańczym, automatycznym numerze id w bazie danych, do którego są przypisane jako dodatek takie dane jak pseudonim, hasło, numer buta.

Jak masz ochotę zarejestrować się jako Kubuś Puchatek to nic nie stoi na przeszkodzie, ale jeśli użytkownik chce współtworzyć stronę, ja muszę utworzyć uprawnienia do redagowania treści, więc muszę znać dane pod jakimi się zarejestrował, aby to zrobić.
Czyli zarejestrowanie się daje jedynie możliwości komentowania pod już napisanymi artykułami. A w jaki sposób chętny pisacz artykułów ma się skontaktować w celu mu nadania uprawnień. Jakoś nie widzę tam żadnych namiarów na administratora, PW, email, czy innego sposobu. Rozumiem, że na pyska na zlocie ew. innym medium.
No dobra poszukałem i w nic nie mówiącej zakładce  "są na poziomie -> mapy" znalazłem
Cytuj
Jakby coś było nie aktualne to dawać mejlem lub na moje gg. Linki do stron w serwisie chwilowo nie będę ustawiał, dopiero jak będą wszystkie.
Ale kto to napisał i gdzie jest to moje gg?

Gdzie jest możliwość edycji profilu zarejestrowanego użytkownika, czy wręcz samosię-usunięcie z serwisu?

Nie rozumiem troszkę o co w tym chodzi. Teoretycznie to ma być zbiór artykułów. Serwis jest powiązany z tym forum, który jest śmietnikiem - każdy może coś napisać. Czy artykuły nie powinny być pisane na tym forum jako oddzielne tematy, a dopiero gotowe przenoszone (po aprobacie) na serwis poziome.pl?
E tam poziome, rower transportowy - to jest to!

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 23, 2013, 01:26:05 am »
Never, marudzisz, pisz na pw do kaczora, nada ci uprawnienia jbc

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1611
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 23, 2013, 08:02:00 pm »
Neverhood może tylko ja zauważyłem że "strona się robi"? ;)
Podajesz całkiem ciekawe pomysły - może wykorzystam je na mojej stronie - też Joomlowa ;)

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 05, 2013, 03:50:13 pm »
Wybacz ten długi czas milczenia. Komputer mam obecnie tylko w pracy, co równa się brakowi czasu na odpisywanie.

Przy rejestracji na stronie jest wymagana ?Pełna nazwa? i ?Użytkownik?
Można sobie tam wpisać cokolwiek. Z technicznego punktu widzenia niema to żadnego znaczenia.
Nie rób ze mnie idioty.
Rejestracja użytkownika

* Wymagane wypełnienie pól
Pełna nazwa: *

[b]Pełna nazwa
Wpisz imię i nazwisko[/b]

Szczerze powiedziawszy, za cholerę nie rozumiałem o co tobie chodzi. Sprawdziłem formularz rejestracyjny w różnych przeglądarkach i nigdzie nie było imię i nazwisko.  
Nie było moim zamiarem zrobienie z Ciebie idioty. Masz racje, formularz chce imię i nazwisko. Wyświetla się to w dymku po najechaniu muszą - nie wiedziałem tego.


W komentarzach jest wymagane imię. Również można wpisać cokolwiek.
Dlaczego wymagane jest imię, skoro jest coś takiego jak pseudonim(Użytkownik)-unikalny?
Tak jak napisałem. To gotowe rozwiązania joomla z których korzystamy. Jeśli ktoś potrafi to przeprogramować to zapraszam.
Okazuje się, że jest jeszcze jedna zależność. Otóż joomla "bierze" imię i nazwisko do aby wyświetlić je w rubryce autor artykułu.
SZCZEGÓŁY
Kategoria: Jak to zrobić
Opublikowano: wtorek, 21, sierpień 2012 18:40
Marek Utkin
Odsłony: 59



Czyli zarejestrowanie się daje jedynie możliwości komentowania pod już napisanymi artykułami. A w jaki sposób chętny pisacz artykułów ma się skontaktować w celu mu nadania uprawnień. Jakoś nie widzę tam żadnych namiarów na administratora, PW, email, czy innego sposobu.
Jest kontakt w kilku miejscach. Ale skoro masz problemy ze znalezieniem to oznacza mój błąd, bo powinno być to intuicyjne i łatwe do znalezienia - poprawie.

edit
No dobra poszukałem i w nic nie mówiącej zakładce  "są na poziomie" ...

Jak powinna się waszym, zdaniem nazywać ta zakładka?
/edit

No dobra poszukałem i w nic nie mówiącej zakładce  "są na poziomie -> mapy" znalazłem
Cytuj
Jakby coś było nie aktualne to dawać mejlem lub na moje gg. Linki do stron w serwisie chwilowo nie będę ustawiał, dopiero jak będą wszystkie.
Ale kto to napisał i gdzie jest to moje gg?
To nieaktualna kopia kontaktów ze starej strony. Na razie zrobiłem ją jako widoczną tylko dla zalogowanych bo nie bardzo mam pomysł jak to powinno wyglądać. Zwłaszcza w kontekście spamu o którym rozmawialiśmy.  

Gdzie jest możliwość edycji profilu zarejestrowanego użytkownika, czy wręcz samosię-usunięcie z serwisu?
Z tego co widzę, brak takiej możliwości z poziomu użytkownika. To duży mankament. Nie powinno tak być. Przyjże się temu i sprawdzę co można z tym zrobić.

Nie rozumiem troszkę o co w tym chodzi. Teoretycznie to ma być zbiór artykułów. Serwis jest powiązany z tym forum, który jest śmietnikiem - każdy może coś napisać. Czy artykuły nie powinny być pisane na tym forum jako oddzielne tematy, a dopiero gotowe przenoszone (po aprobacie) na serwis poziome.pl?
Oczywiści może tak być.
1.Widzę trzy możliwości. Napisanie artykułu na forum i po informacji do mnie przeniesienie go na stronę.
2.Przesłanie artykuły mailem
3. Zamieszczenie artykułu samodzielnie na stronie.

Myślę, że to która forma jest najwygodniejsza może zdecydować sam użytkownik. Ja oczywiście preferuje punkt 3 bo nie wymaga ode mnie zaangażowania, ale również nie widzę problemu aby był to któryś z pozostałych sposobów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2013, 11:09:30 am wysłana przez kaczor1 »

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 05, 2013, 04:01:47 pm »
Never, marudzisz, pisz na pw do kaczora, nada ci uprawnienia jbc

Ależ niech marudzi  8)
Jeśli coś jest źle, a ja będę mógł to poprawić, to zrobię to. 
Ciężko jest dostrzec własne błędy, więc taka informacja zwrotna jest bardzo istotna.

Neverhood może tylko ja zauważyłem że "strona się robi"? ;)
Podajesz całkiem ciekawe pomysły - może wykorzystam je na mojej stronie - też Joomlowa ;)
Myślę, że będzie w budowie już zawszę  ;)  - to znaczy, że będzie się rozwijać.

Neverhood

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 678
  • Erotoman-gawędziarz
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 05, 2013, 06:22:59 pm »

Szczerze powiedziawszy, za cholerę nie rozumiałem o co tobie chodzi. Sprawdziłem formularz rejestracyjny w różnych przeglądarkach i nigdzie nie było imię i nazwisko.  
Nie było moim zamiarem zrobienie z ciemię idioty. Masz racje, formularz chce imię i nazwisko. Wyświetla się to w dymku po najechaniu (kursorem) muszą - nie wiedziałem tego.


W komentarzach jest wymagane imię. Również można wpisać cokolwiek.
Dlaczego wymagane jest imię, skoro jest coś takiego jak pseudonim(Użytkownik)-unikalny?
Tak jak napisałem. To gotowe rozwiązania joomla z których korzystamy. Jeśli ktoś potrafi to przeprogramować to zapraszam.
Okazuje się, że jest jeszcze jedna zależność. Otóż joomla "bierze" imię i nazwisko do aby wyświetlić je w rubryce autor artykułu.
SZCZEGÓŁY
Kategoria: Jak to zrobić
Opublikowano: wtorek, 21, sierpień 2012 18:40
Marek Utkin
Odsłony: 59

Wydaje mi się, że jest "plik" dotyczący tłumaczeń pól na język polski. Tam powinno dać się zmodyfikować tłumaczenie. Skoro wyświetla się to tylko po najechaniu kursorem, oraz "te" pole jest wrzucane do autora artykułu, to ja bym zmienił Tłumaczenie "dymka" na np.
Pseudonim , ew. Imię i Nazwisko

Czyli zarejestrowanie się daje jedynie możliwości komentowania pod już napisanymi artykułami. A w jaki sposób chętny pisacz artykułów ma się skontaktować w celu mu nadania uprawnień. Jakoś nie widzę tam żadnych namiarów na administratora, PW, email, czy innego sposobu.
Jest kontakt w kilku miejscach. Ale skoro masz problemy ze znalezieniem to oznacza mój błąd, bo powinno być to intuicyjne i łatwe do znalezienia - poprawie.

edit
No dobra poszukałem i w nic nie mówiącej zakładce  "są na poziomie" ...

Jak powinna się waszym, zdaniem nazywać ta zakładka?
/edit

Ja bym widział standardową osobną zakładkę na stronie głównej : kontakt. Dużo jest tam wolnego miejsca, a może ja już burżuj mam za szeroki ekran?


Nie rozumiem troszkę o co w tym chodzi. Teoretycznie to ma być zbiór artykułów. Serwis jest powiązany z tym forum, który jest śmietnikiem - każdy może coś napisać. Czy artykuły nie powinny być pisane na tym forum jako oddzielne tematy, a dopiero gotowe przenoszone (po aprobacie) na serwis poziome.pl?
Oczywiści może tak być.
1.Widzę trzy możliwości. Napisanie artykułu na forum i po informacji do mnie przeniesienie go na stronę.
2.Przesłanie artykuły mailem
3. Zamieszczenie artykułu samodzielnie na stronie.

Myślę, że to która forma jest najwygodniejsza może zdecydować sam użytkownik. Ja oczywiście preferuje punkt 3 bo nie wymaga ode mnie zaangażowania, ale również nie widzę problemu aby był to któryś z pozostałych sposobów.

Z tego co próbowałem, to 3) jeszcze nie działa.
To może tą informację (1,2,3) dodać na stronie np. kolejna zakładka "dodaj artykuł".
E tam poziome, rower transportowy - to jest to!

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 07, 2013, 09:33:19 am »
Wydaje mi się, że jest "plik" dotyczący tłumaczeń pól na język polski. Tam powinno dać się zmodyfikować tłumaczenie. Skoro wyświetla się to tylko po najechaniu kursorem, oraz "te" pole jest wrzucane do autora artykułu, to ja bym zmienił Tłumaczenie "dymka" na np.
Pseudonim , ew. Imię i Nazwisko

I tak jest.
Tych plików jest cały zestaw. Gdybyś tego nie podrzucił, w życiu bym tego nie znalazł - poprawione.

Ja bym widział standardową osobną zakładkę na stronie głównej : kontakt. Dużo jest tam wolnego miejsca, a może ja już burżuj mam za szeroki ekran?

Niestety to górne menu ma ograniczenie co do ilości głównych zakładek.

Z tego co próbowałem, to 3) jeszcze nie działa.
To może tą informację (1,2,3) dodać na stronie np. kolejna zakładka "dodaj artykuł".

Dodałem możliwość modyfikacji konta.
Opcja jest widoczna i dostępna po zalogowaniu.

Edit
Dodałem możliwość zamieszczania artykułów
Opcja widoczna po zalogowaniu, ale dostępna tylko dla osób z uprawnieniami.
Artykuły mogą być dodawane przez wszystkich, którzy do tej pory założyli konta. Po akceptacji będą się pojawiać na stronie.
Celem akceptacji jest utrzymanie porządku i likwidacja spamu - usunąłem już ok 20 kont z których spam był rozsyłany.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2013, 03:00:07 pm wysłana przez kaczor1 »

Neverhood

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 678
  • Erotoman-gawędziarz
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 07, 2013, 05:09:23 pm »
Ja bym widział standardową osobną zakładkę na stronie głównej : kontakt. Dużo jest tam wolnego miejsca, a może ja już burżuj mam za szeroki ekran?

Niestety to górne menu ma ograniczenie co do ilości głównych zakładek.

Nie rozumiem tego ograniczenia. Z czego ono wynika? Toż to czysty html na stronę statyczną.

I tak jest.
Tych plików jest cały zestaw. Gdybyś tego nie podrzucił, w życiu bym tego nie znalazł - poprawione.
:D A ja nigdy się nie bawiłem w jommlę, cms. Nawet dobrze nie wiem co to są za ustrojstwa.
E tam poziome, rower transportowy - to jest to!

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 08, 2013, 12:37:56 pm »
Ja bym widział standardową osobną zakładkę na stronie głównej : kontakt. Dużo jest tam wolnego miejsca, a może ja już burżuj mam za szeroki ekran?

Niestety to górne menu ma ograniczenie co do ilości głównych zakładek.


Menu po dodaniu kolejnych głównych zakładek rozjeżdża się.

Nie rozumiem tego ograniczenia. Z czego ono wynika? Toż to czysty html na stronę statyczną.
Ano z tego że każda templatka (gotowy szablon strony) ma narzucone jakieś ograniczenia przez twórcę.
Wszystko jest pomyślane tak, żeby osoba nie znająca się na tworzeniu stron, mogła ją samodzielnie zbudować.
Kłopot w tym, że gotowce mają błędy, lub powodują wzajemne konflikty.
Oczywiście wszystko jest do naprawienia, ale już w wersjach płatnych lub po wykupieniu abonamentu.
Więc jeśli nie wiadomo o co chodzi... ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2013, 02:14:49 pm wysłana przez kaczor1 »

Neverhood

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 678
  • Erotoman-gawędziarz
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 08, 2013, 04:51:06 pm »
Nie pamiętam poprzedniego menu, ale w obecnym jest już kontakt "na głównej". Co do ograniczeń ? To się zmodyfikuje kod, przecież nikt nie będzie się kopał z koniem i bawił się w kalambury ;-)

Obecnie nie podoba mi się zakładka :"Home", jak i tytuł strony" Home". Co my jesteśmy? jakieś homosie? Można z tej zakładki zrezygnować. Klikając na  "logo strony" jest strona główna.

"forum" musi być na głównej stronie zakładce.

"są na poziomie" -> użytkownicy
E tam poziome, rower transportowy - to jest to!

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 04, 2013, 09:07:29 am »
Joomla jest tak skonstruowana, że cały panel administracyjny jest oparty na menu, więc nie można ot tak dodać sobie zakładki w html?u ( jest tu mnóstwo skryptów w php) bo z nimi są powiązane moduły, uprawnienia, sposób wyświetlania stron i kwestie zażądania nimi. Oczywiście pewnie można to zrobić, lecz to są już rzeczy, przekraczające poziom moich umiejętności.

edit:
Poprawione
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2013, 11:17:12 am wysłana przez kaczor1 »

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1611
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 05, 2013, 08:49:37 am »

Obecnie nie podoba mi się zakładka :"Home", jak i tytuł strony" Home". Co my jesteśmy? jakieś homosie? Można z tej zakładki zrezygnować. Klikając na  "logo strony" jest strona główna.

"forum" musi być na głównej stronie zakładce.

"są na poziomie" -> użytkownicy

To stwierdzenie "są na poziomie" sprawia wrażenie że w tej chwili gdzieś jeździmy.
Proponuję:
1 - szczęśliwi użytkownicy/posiadacze rowerów
2 - gdzie nas spotkać
3 - jesteśmy tutaj
4 - żeby dotknąć/spróbować roweru szukaj nas tu
5 - poziome w Polsce/ mapa poziomych w Polsce
6 - a po cholerę nam w ogóle taka mapa? ;)

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 05, 2013, 02:07:13 pm »
5 - poziome w Polsce/ mapa poziomych w Polsce
Ta opcja najbardziej do mnie przemawia.
6 - a po cholerę nam w ogóle taka mapa? ;)
A po to:
4 - żeby dotknąć/spróbować roweru szukaj nas tu

;)

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 07, 2013, 11:13:22 am »
Problem z menu, dzięki wskazówką znajomych chyba udało się rozwiązać - problem był w plikach CSS
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2013, 11:15:22 am wysłana przez kaczor1 »