Autor Wątek: Zróbmy sobie stronę  (Przeczytany 58070 razy)

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Zróbmy sobie stronę
« dnia: Październik 30, 2011, 03:12:29 pm »
www.poziome.org.pl

Wreszcie udało Mi się uruchomić bazę, i odpalić stronę. A jako, że nie bardzo się na tym znam, było to dla mnie spore wyzwanie.
Myślę, że warto kontynuować to, co Jarek rozpoczął, jednak sam na pewno tego nie pociągane. Dlatego zapraszam do współpracy. To nie ma być moja strona, lecz NASZA.
Jak widać jest tu jeszcze dość pusto - zapraszam do pisania artykułów, opisywania swoich projektów, relacji z wycieczek, spotkań, poddawania pomysłów na działy, których nie przewidziałem.
Nie ograniczamy się do rowerów poziomych, opis wszystkich ciekawych rozwiązań, rowerów towarowych, tandemów, własnoręcznie stworzonych ram pionowych, mile widziane. Wszystko co uważane za nietypowe, u nas będzie typowe. Zero dyskryminacji dla HPV.


trajk-o-ciklista

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1163
  • To recline is devine!
    • Rowerki, przyczepki, sakwy i bagażniki
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2011, 03:29:57 pm »
ałć .. ten kolor daje po oczach .. ale poza tym, extra pomysł, a dlaczego to już sam napisałeś ;)


Pozzz

Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)

VeloMotion recumbents
Igorova Ciklo Garaża

------------------

cyqlop

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Czułów
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2011, 04:01:48 pm »
większość materiałów na stronie poziome.pl przepisywałem ja z http://poziome.republika.pl/

później jakoś nie mogłem lub nie za bardzo mi się chciało i zaprzestałem kopiowania materiałów z wyżej wymienionej strony

fajnie by było jeżeli się tak da przekopiować część bazy danych z tamtej strony i dalej dopisywać nowe gemsi tyle natworzył ze powstały by spokojnie 4 relacje z budowy nie mówiąc o reszcie "użyszkodników"
Moja mała firemka
https://cnc-warsztat.pl (frezuje aluminium, drewno, tworzywa sztuczne)  ZAPRASZAM, DOBRE CENY

Druga strona
https://sites.google.com/site/cyqlopproject

jarek_es

  • Administrator
  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 858
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2011, 05:30:54 pm »
Pod adresem: www.poziome.pl/joomla od dłuższego już czasu istnieje już nowa, interaktywna strona Rowerów na Poziomie. Jeśli mam trochę czasu to ją ulepszam i dopisuję "nowe" artykuły ze strony www.poziome.republika.pl.
Cyqlop mi w tej pracy próbował pomóc, ale jak możecie zobaczyć jest jeszcze wiele do zrobienia. Innych chętnych nie było. Nie chciałem jej oficjalnie odpalać i podpinać pod domenę poziome.pl do czasu całkowitego przekopiowania starej strony. A tu widzę, że jest nowa inicjatywa. I to się chwali. Tylko po co dublować poziome strony?
Na stronie www.poziome.pl/joomla  można się logować i pisać artykuły, choć myślę, że najpierw potrzebne będzie przekopiowanie starych z www.poziome.republika.pl.
Są jacyś chętni?:)

cyqlop

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Czułów
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2011, 07:06:44 pm »
tak w sumie to mógłbyś robić z jarkiem jako admin bo ty jesteś częściej dostępny może a i jakieś usprawnienia mógłbyś zrobić

wg mnie szablon kaczora jest jakiś przyjemniejszy na poziome.pl/joomla jest jakoś inaczej
Moja mała firemka
https://cnc-warsztat.pl (frezuje aluminium, drewno, tworzywa sztuczne)  ZAPRASZAM, DOBRE CENY

Druga strona
https://sites.google.com/site/cyqlopproject

art75

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Świętochłowice
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2011, 11:35:38 pm »
W ostatnim zdaniu strony startowej zakradł się błąd ortograficzny, dobrze byloby poprawić:)

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2011, 09:48:59 am »
hm... template kaczora wydaje mi sie czytelniejszy, natomiast jesli chodzi o idee strony to nie jestem przekonany, po co ona ma byc,
Tworzymy społecznośc dosyc twórczą, ogrom wiedzy znajduje sie nie na starej stronie, nie w artykulach, tylko własnie w dyskusjach znajdujących sie na forum. Wiem ze strona to fajna sprawa, ale nie dla takiego community jak to nasze. Nie widze sensu podwójnych publikacji ( bo do tego sie to sprowadza), a raczej to powinno wygladac inaczej, musielibysmy robic/ redagowac co ciekawsze dyskusje i tworzyc z nich artykuły strawne dla ludzkości. Tylko czy znajdzie sie grono osób które to będą robic ? Wiem ze na poczatku każdego projektu jest HUUURRRRAAAA, a potem to pada, nie chce siać defetyzmu i nikogo zniechęcać jednak zanim zacznie się coś robić, konieczna jest odpowiedz na pytania :

po co ?
dla kogo ?

Z mojego punku widzenia strona ma sens dla poszukiwaczy sieciowych, którzy nie maja doświadczenia w poziomym świecie, taki pierwszy punkt styczności z zewnętrznym światem, a szczegóły i tak na forum :)

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2011, 10:13:42 am »
Pewnie będę umiał i mógł pomóc, bo widzę, że to zwykła Joomla. Zarówno przy ogarnianiu strony technicznej, jak i pisaniu tekstów.

Na początek przyślę Ci pewnie opis mojego roweru+foty, bo to mam gotowe (CTRL+C z mojej strony). Kiedyś (w 2006 roku) wysłałem go mailem do Dżimiego, by wrzucił na stronę. Nie wiem czy nie dostał tego, czy nie chciał wrzucić, ale do dziś tekst się nie pojawił na poziome.republika i już nie liczę, że się tam kiedykolwiek pojawi.

Co do dyskusji - zgadzam się, że nie ma co wszystkiego kopiować z forum. Proponuję dać na stronie Kaczora link do forum i spokojnie sobie ludzie doczytają jak będą potrzebować. Dwie strony przecież mogą linkować do jednego forum i nic się złego nie stanie.

Na stronie zaś powinna być zaś wiedza bardziej ogólna, podstawowa i to pewnie przyda się napisać od zera lub skopiować ze starej strony (o ile autorzy pozwolą). Jak skopiowanie nie będzie wchodziło w grę, to postaram się kilka artykułów napisać. Choć nie ukrywam, że robię to z niechęcią - ostatnia rzecz, na jaką mam chęć po powrocie z pracy to znowu zajmować się pisaniem ;)

storm

  • Gość
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2011, 09:23:54 pm »
@Jarek - ka tylko merytorycznie, bo na stronie widzę opis swojego rowerka (Goldi w kolorze Mk. V), który... eee... Nie przeżył... Został rozebrany na części i pod wpływem spawary zamienił się w... CLWB, a następnie w LWB ;) Mogę zarzucić zdjęcia jak chcesz, ale obecnie i tak ten prototypo stoi w komórce i czeka na swoja kolej do poprawej... Co chyba prędko nie nastąpi.
Natomiast zastanawiam się, czy może nie wsadzić tam zdjęć i opisów rowerów powstałych na bazie ram robionych Przez Mariusza Łuczaka?

toft

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 390
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 07, 2011, 10:10:06 pm »
Tak z ciekawości ze się zapytam na jakich wersjach działają obie strony? Pytam bo prowadzę serwisik w 1.5. Strona od poczatku była budowana w 1.5. Niestety jak wiadomo jest problem z przyznawaniem praw do publikacji dla autorów do konkretnych sekcji i kategorii (obrazowo mówiąc w 1.5 autor przypisany do danej sekcji moze jednak grzebac w kazdej innej co wprowadzac moze spory zamet). jednym z rozwiazan sa komercyjne nakladki zarzadzajace prawami jednak ze wzgledu na charakter strony komercja odpadła. Ponoc w wersji 1.6 ( juz jest stabilna 1.7?) sprawa została zażegnana. Sory ze pytam TU ale jakos nie jestem familiar z różnymi dedykowanymi serwisami joomli.
Pozdro:)MM vel toft:)

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2011, 11:32:37 am »
Po kolei
Strona poziome.org.pl nie będzie rozwijana. Na razie będzie służyła jedynie do testów. Po zakończeniu prac nad stroną Jarka, zostanie wyłączona, lub będzie z tej domeny przekierowanie na poziome.pl

@cyqlop
"tak w sumie to mógłbyś robić z jarkiem jako admin bo ty jesteś częściej dostępny może a i jakieś usprawnienia mógłbyś zrobić"

I tak też z Jarkiem ustaliliśmy.

@Gemsi
"po co ?
dla kogo ?"
Sam na te pytania odpowiedziałeś.
Strona właśnie powinna być elementem propagandowym, czy jak ktoś woli bardziej współcześnie, elementem kreującym wizerunek. Powinna zachęcać właśnie do tego, aby powoli wchodzić głębiej, czyli właśnie na forum. Myślę, że powinno to wyglądać tak, że projekty na stronie, powinny być opisane ogólnie, oraz powinien być dodany link do konkretnej dyskusji na jego temat.
Jednak jakby ktoś miał ochotę opisać cały proces powstawanie, również nie widzę w tym nic złego.
Oprócz charakteru promocyjnego, strona również może służyć jako magazyn, planów, pomocy, treści, do których użytkownicy forum wracają, przy tworzeniu nowych rowerów, bo chyba nikt nie zaprzeczy, że wyszukanie czegoś na forum nie jest proste.

@Raffi
Tak to zwykła joomla. a każda pomoc się przyda.
Jak Jarek wybierze już template, pomoc będzie mile widziana nie tylko przy treści, ale i przy grafice - będzie trzeba między innymi opracować banery.

@storm
"Natomiast zastanawiam się, czy może nie wsadzić tam zdjęcia i opisów rowerów powstałych na bazie ram robionych Przez Mariusza Łuczaka?"

Się nie zastanawiaj. Napisz tekst, wybierz zdjęcia, wyślij do mnie.

@toft
Strona www.poziome.pl/joomla  jest na 1.5, strona www.poziome.org.pl jest na 1.7 - stabilna. Docelowo strona Jarka będzie również na 1.7.

Pytanie ogóle.
Czy do banerów, artykułów nie związanych konkretnie z waszymi rowerami, możemy korzystać ze zdjęć waszego autorstwa? (oczywiście zdjęcia będą podpisane).
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2013, 05:26:44 pm wysłana przez kaczor1 »

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2011, 12:14:11 pm »
Pytanie ogóle.
Czy do banerów, artykułów nie związanych konkretnie z waszymi rowerami, możemy korzystać ze zdjęć waszego autorstwa? (oczywiście zdjęcia będą podpisane).
Z moich jak najbardziej. Możecie też wrzucić linka z mojej stopki do albumu poziomych gdzieś na stronę. 

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2326
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2011, 01:25:35 pm »
Też się zgadzam na umieszczanie moich zdjęć.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2011, 02:37:45 pm »
z moich też korzystajcie do woli :) zapowiada się fajna stronka
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2011, 02:42:25 pm wysłana przez tomek70 »

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Zróbmy sobie stronę
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 19, 2011, 05:05:53 pm »
Pytanie ogóle.
Czy do banerów, artykułów nie związanych konkretnie z waszymi rowerami, możemy korzystać ze zdjęć waszego autorstwa? (oczywiście zdjęcia będą podpisane).

tak