Autor Wątek: Tor w Żyrardowie II  (Przeczytany 30190 razy)

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2332
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Tor w Żyrardowie II
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 14, 2011, 06:55:48 pm »
Dobra, może spróbujmy 24 lub 25 września, skoro Gemsi może mieć zmiany planów? Im wcześniej tym większa szansa na ładną pogodę.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

storm

  • Gość
Odp: Tor w Żyrardowie II
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 14, 2011, 08:19:21 pm »
Ok, to ustalmy jeszcze czy 24 czy 25? Bo muszę zadzwonić do tego OSiRu i zamówić termin ;)
Proponuję tak godzinę 11-12 na rozpoczęcie zabaw na "placu boju", więc można się spotkać w jakimś podciągu jadącym do Zyrardowa w Pruszkowie ;)

Mam nadzieję też, że uda nam się też wysiąść w Zyrardowie, a nie stację dalej, jak ostatnio ;)

bzaborow

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 151
Odp: Tor w Żyrardowie II
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 14, 2011, 08:56:25 pm »
z mojej strony:
najblizszy weekend (17-18) raczej odpada, planuje strugac rower:)
24-25 wrzesnia - prosze bardzo, nie mam scislych planow, dopasuje sie
bartek maupa bzaborow.org

maciek70

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 49
Odp: Tor w Żyrardowie II
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 14, 2011, 09:01:51 pm »
Tor w Żyrardowie? Słyszane (i widziane w Youtube) to rzeczy! Taki pan z pomarańczowym kufrem jest mistrzem! Ręce za glową i inne ciekawostki czekają na tym torze. Ustalcie termin ja się dostosuję. Gemsi i Bartek N. z Kubusiem jak by ruszali z Iwicznej byłoby super!

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Tor w Żyrardowie II
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 14, 2011, 09:52:00 pm »
Ok, to ustalmy jeszcze czy 24 czy 25?
24! 24! 25 jest do duuuu***, siedzę wtedy w robocie...
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

Tef

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 532
Odp: Tor w Żyrardowie II
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 15, 2011, 08:07:09 pm »
Noo!. To kiedy ten Żyrardów ? Muszę mieć parę dni na negocjacje w domu i w pracy. Aha i jak z kosztami toru, po ile składka itd. ?
Z cyklu przysłowia i powiedzonka ludowe. Oczywiście o poziomkach :) : Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

DrewnianaTrajka
Pierwsze ujeżdżenie SWB 'Mroczny Żuraw'

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Tor w Żyrardowie II
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 15, 2011, 08:48:27 pm »
Noo!. To kiedy ten Żyrardów ? Muszę mieć parę dni na negocjacje w domu i w pracy. Aha i jak z kosztami toru, po ile składka itd. ?

koszty toru są symboliczne, ostatnio wyszlo jakos po 8 PLN za glowe, a bylismy wyjezdzeni tak ze nikomu juz sie nie chcialo.

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: Tor w Żyrardowie II
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 16, 2011, 06:39:21 am »
Mam nadzieję też, że uda nam się też wysiąść w Zyrardowie, a nie stację dalej, jak ostatnio ;)

E nie gadaj, fajna wycieczka na rozgrzewkę była.


koszty toru są symboliczne, ostatnio wyszlo jakos po 8 PLN za glowe,

To prawda, koszty są pomijalne całkowicie. A im więcej osób przyjedzie, tym niższe będą koszty. Dlatego też Storm nie poza Wam ich z góry, do czasu aż się zadeklarujecie.


Taki pan z pomarańczowym kufrem jest mistrzem! Ręce za glową i ...

Ten Pan (Bartek Z. tutaj pod loginem bzaborow) właśnie robi sobie nowy rower w 100% z kompozytu. Istnieje prawdopodobieństwo, że będzie jeszcze szybszy niż poprzedni, bo jest jeszcze bardziej pomarańczowy :D. Istnieje też prawdopodobieństwo, że nowym rowerem nie będzie aż tak "wjeżdżony" w nowy sprzęt by gnębić nas jadąc z rękoma założonymi za głową ;)

storm

  • Gość
Odp: Tor w Żyrardowie II
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 16, 2011, 06:56:24 am »
@Raffi - oczywiście, że była rozgrzewka ;) Ale w planie to ona nie była :P

@Tef - 24 września.

Co do roweru Bartka - widziałem go wczoraj na własne oczy i powiem jedno - Maszyna...... jak on na tym będzie dobrze już jeździł w przyszłym tygodniu to... Ja chyba sobie posiedzę z boku na trawce, co by nie przeszkadzać na torze ;)

W kwestiach formalnych - dzwonię dzisiaj do OSiR i deklaruję nasz przyjazd na 24 września, proponuję 12:00 rozpoczęcie jazd ;)
Powinno być jeszcze/już ciepło, a i wszyscy zbierający się, powinni być już wybudzeni ;)

storm

  • Gość
Odp: Tor w Żyrardowie II
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 16, 2011, 08:34:11 am »
No cóż Panie i Panowie... Dzwoniłem do OSiRu, chciałem zarezerwować dla nas termin i godizny, ale okazało się, że oni mają w sobotę i w niedzielę tam na tym obiekcie (tor kolarski przypomnę) tzw. Pchli Targ. Czyli jak sądzę, kolejny Jarmark Europa.I w tych godzinach, oni nie udostępniają tego obiektu kolarzom - chociaż ów targ mieści się pośrodku na trawie. Bo nie.
Ponoć takie jest zezwolenie Prezydenta Żyrardowa. I to coś działa od 6:00 do 18:00.


Mam ochotę to skomentować, bo [cenzura własna] mnie, że obiekty sportowe w tym Polaczkowie są wynajmowane jakimś kupczykom od 7 boleści, a normalni ludzie i sportowcy mogą sobie co? Pogwizdać?

A na obiekt chyba podjadę i zobaczę co jest, porobię zdjęcia i podeślę kilku gazetom - może warto poruszyć temat wykorzystywania obiektów SPORTOWYCH przez kupczyków...

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Tor w Żyrardowie II
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 16, 2011, 08:58:13 am »

Mam ochotę to skomentować, bo [cenzura własna] mnie, że obiekty sportowe w tym Polaczkowie są wynajmowane jakimś kupczykom od 7 boleści, a normalni ludzie i sportowcy mogą sobie co? Pogwizdać?

A na obiekt chyba podjadę i zobaczę co jest, porobię zdjęcia i podeślę kilku gazetom - może warto poruszyć temat wykorzystywania obiektów SPORTOWYCH przez kupczyków...


Storm, pohamuj sie troche, nie dość że obrażasz samego siebie to i nas... nalezymy do tego samego społeczeństwa,
Wg mnie dobrze że obiekt jest w jakikolwiek sposób eksploatowany, z ekonomicznego punktu widzenia, jezeli obiekt ma stac przez caly rok i byc wynajęty raz na rok grupie szalenców (za 40 PLN) jest jak najbardziej ok. Natomiast z punktu działania władz miasta ... hm... widac społeczenstwo bardziej potrzebuje targu, wiec znowu  plus dla władz. Oczywiscie niepoprawne jest to ze obiekt nie moze byc uzywany zgodnie z przeznaczeniem, ale tak to już jest, że właściciel (miasto) może z nim robić co chce i odpowiada za to.
Jeżeli jest to nie zgodne z prawem (?) to pewnie będzie się dało z tego zrobic smród, natomiast jesli wszystko jest legalne... to wywoła to tylko krótkotrwałe zamieszanie w środowisku, na onecie pojawi sie flamewar w komentarzach pod artykułem i sprawa przycichnie. Chyba że znajdzie sie osoba, która zaangażuje sie w sprawę, założy komitet obrony toru itd. Storm zrobisz to, czy tylko pobijesz troszke piane jak to masz w zwyczaju i na tym sie zakonczy ? BTW złożyłes już pozew związany z MD ? ;)

tylko się nie denerwuj ( podpuszczam cie) ... tez by mi się nie chciało :)

storm

  • Gość
Odp: Tor w Żyrardowie II
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 16, 2011, 09:22:43 am »
@Gemsi - jak zwykle piszesz od rzeczy. Standardowo.
Obiekty sportowe sa po to budowane, aby były wykorzystywane sportowo. I to jest cel [b[PIERWSZORZĘDNY[/b], dla których te obiekty są budowane. Jeśli ktoś nie umie ich wykorzystać zgodnie z ich przeznaczeniem to:
- jest lebiegą i nie zna się na zarządzaniu i nie powinien zajmować pewnych stanowisk
- nie powinien się brać za zarządzanie danymk obiektem
- dany obiekt niszczeje
- i mamy kolejny Jarmark Europa (nie zdziwię się, jak po Euro 2012 zobaczę kupczyków na Stadionie Narodowym)

Że społeczeństwo potrzebuje miejsca do handlu..... I akurat najlepiej do tego nadaje się OBIEKT SPORTOWY???

"Właściciel obiektu" - a przypomnij mi proszę, kto za budowę tego obiektu płacił i PO CO byl on budowany?

I jak chcesz mnie podpuszczać to pamiętaj o smileyach.
Przejadę się tam i porobię foty i powysyłam. Mam dosyć jarmarków. Od tego są hale expo/hale handlowe, place/ rynki, etc. Kupczykowie nie muszą korzystać z obiektów sportowych.
Gdyby to jeszcze dotyczyło boiska do piłki nożnej a la Stadion X-lecia - to kij z tym. Ale teraz dotyczy to unikalnego na skalę Polską - toru kolarskiego. I za to prezydĘcio miasta/inna osoba odpowiedzialna powinien zdrowo beknąć.

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Tor w Żyrardowie II
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 16, 2011, 09:41:58 am »
No szkoda...
Ale może zamiast tego zrobimy sobie jakąś poziomkową wycieczkę? Wczoraj byliśmy z Maćkiem70 w Słomczynie i było bardzo fajnie. I zamiast tracić energię na rzucanie mięchem, przekujmy ją w pożyteczne dla zdrowia (tak fizycznego, jak i psychicznego) pedałowanie :)
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Tor w Żyrardowie II
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 16, 2011, 10:17:29 am »
@Gemsi - jak zwykle piszesz od rzeczy. Standardowo.

czytaj ze zrozumieniem i nie uogólniaj proszę moich wypowiedzi, z powyższego można wywnioskować że ZAWSZE piszę bez sensu,
jak się wczytasz w to co napisałem i wyłączysz emocje to może zauważysz, że moje zdanie jest zbieżne z Twoim,

nie zgadzam się z tym ze obiekt nie może być wykorzystywany z przeznaczeniem
napisałem również że właściciel (zarządca) obiektu jest odpowiedzialny za to co tam się dzieje -> odpowiedzialny czyli powinien ponosić konsekwencje.
Starałem się również zerknąć na to z punktu widzenia ekonomicznego.
Po jednej próbie nie można stwierdzić że obiekt nie może być używany zgodnie z przeznaczeniem. Wyobraź sobie że kupcy przyszli i powiedzieli :
- chcemy sprzedawać tam 24.IX
a pan prezydent zerknął w kalendarz , patrzy i nie widzi żadnej rezerwacji, więc mowi:
- ok, kupcowie, możecie tam sprzedawać 24.IX

nie znasz drugie strony medalu, dorabiasz historię na podstawie jednego przypadku :
- prezydent Żyrardowa to gnida i nieudacznik bo robi targ na torze kolarskim zamiast pozwolić kolarzom ( stwierdzenie po jednej próbie wynajęcia toru na 8 dni przed zaplanowanym wydarzeniem)
- rowery poziome są bezpieczniejsze od pionowych ( dwukrotnie miałeś "wypadek" na poziomie i nic się nie stało)
odnosząc się do sprawy bezpieczeństwa : wczoraj w Piasecznie był wypadek, zginęły 3 osoby, 1 przezyla, 3 zabitych miało zapięte pasy, ten który miał odpiete przeżył ( pewnie dostanie mandat za niezapięcie pasów), już się zaczęła dyskusja na temat bezpieczeństwa pasów, po jednym przypadku.

tak więc zgadzam się z Tobą, niestety jak zwykle poniosły Cie emocje, mimo że zawarłe ostrzeżenie.
Uwaga stawiam emota :D, peace .


I jak chcesz mnie podpuszczać to pamiętaj o smileyach.

przeglądarka nie wyświetla ci emotikonów ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2011, 10:19:43 am wysłana przez gemsi »

storm

  • Gość
Odp: Tor w Żyrardowie II
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 16, 2011, 10:57:56 am »
@Gemsi - jak zwykle się o cos czepiasz i nawet nie wiesz o co ci biega. Dla mnie to standard w twoim zachowaniu.
Ale do rzeczy:

1. Pchli targ jest zdarzeniem cyklicznym, odbywa się cotygodniowo.
2. Punkt widzenia ekonomiczny nie powinien przesłaniać podstawowych racji dla których zbudowano obiekt SPORTOWY a nie HANDLOWY.
3. Nie sądzę, aby twoje zdanie było zbieżne z moim, skoro ze mną dyskutujesz w tym temacie.
4. Naucz się stawiać smileye wszędzie tam gdzie wyrażasz nieco inne niż normalnie emocje. Po to one właśnie są, aby z nich korzystać. Możesz brać przykład ode mnie, bo ja stawiam je wszędzie tam gdzie trzeba, tak aby mój dyskutant, który mnie nie widzi przecież czytając to co piszę - mógł wiedzieć o co mi chodzi.
5. Nie wtrącaj tu wątków z innymi tematami, bo to w ogóle jst totalny offtop... No chyba, że chcesz mieć w tym wątku coś w temacie korzystania z Macbooka? (ble, ohyda!) :>