Autor Wątek: Witam poziomowiczów - Bryxon, Dania(CPH)  (Przeczytany 2582 razy)

Bryxon

• wyczynowiec na poziomie
    • Bryxon - na horyzont i jeszcze..poziomy prawie-blog
Witam poziomowiczów - Bryxon, Dania(CPH)
« dnia: Styczeń 18, 2011, 08:14:57 pm »
Witam wszystkich,

Dawno, dawno temu miałem jakieś konto zapewne na starym forum.
Czas leci podobnie jak poziome kilometry więc odnawiam i aktywuję się z okazji modyfikacji mojej poziomki oraz planów budowniczych na przyszłość.

Nazywam się Bartek Bernat - w necie głównie znany jako Bryxon - mam trochę ponad 30 wiosen.

Jeżdżę na poziomie około 6 lat na holenderskim Mistral'u Challenge  głównie na codzień w Kopenhadze. Bywam w tutejszym klubie poziomym (baaardzo mało się dzieje) gdyż niewiele nas tu jest. Czasem zaglądam do Carla Rasmussena (Leitra) w Ganlose głównie po opony, dętki i nietypowe części. Raz uczesniczyłem w wystawie poziomej w Odense gdzie reklamowałem też przyczepkę Extrawheel (byłem dystrybutorem Extrawheela na Danię ok 2 lat).

Rowerem poziomym zjeździłem wschodnią Danię, południową Szwecję, byłem na kilku dalszych wyjazdach: Lofoty, Rallarvegen, Rovanemi - Nordkapp - robiąc w sumie do dziś ok 13000 km. Oczywiście wcześniej zwiedzałem Polskę oraz inne kraje na rowerze klasycznym

Obecnie rower przeszedł gruntowną modyfikację: wywaliłem powrotną rurkę łańcuchową zastępując ją rolkami, dałem napinacz własnej konstrukcji, zmieniłem geometrię ramy obniżając poziom suportu oraz mocowanie fotela, zmieniłem kierownicę z USS na OSS no i pozbyłem się obu przerzutek zastępując ją piastą Nexus 8 zaplatając nowe koło.

Pracuję nad projektem trajka, (lub konwersji nie permanentnej do obecnego dwukołowca - taki kit na zimę lub w miarę potrzeb). Z braku warsztatu - mam tylko strych i ok 2-3m2 miejsca na dłubanie kątówką, nitownicą czy też Dremelem pewnie zdecyduję się w przyszłości na Alleweder'a w wersji kitowej do złożenia. W planie jest też wykonanie lub kupno  żonie coś w stylu KMX'a..

Pozdrawiam wszystkich i postaram konstruktywnie się udzielać:>

Bryxon

Pozdrawiam

Bryxon

"na horyzont i jeszcze.."

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
Odp: Witam poziomowiczów - Bryxon, Dania(CPH)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2011, 09:04:10 pm »
Witam i pozdrawiam kolejnego forumowicza, który woli pedałować do przodu, a nie w dół.

"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp

trajk-o-ciklista

• całkiem inny wariat
  • To recline is devine!
    • Rowerki, przyczepki, sakwy i bagażniki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2011, 09:14:30 pm »
Witaj ponowie ;)

Czytałem o tej twojej wyprawy pare lat temu, przez Extrawheel strone :)
Niestety link do strony podany na stronie Extrawheel-a jest już nieaktualny (http://www.bryxon.swoboda.lublin.pl/images/rower/poziomy_wyprawy.html)
więc jeśli masz nową strone to może poinformuj Extrawheel, przecież to jediny tam artykuł z rowerem poziomym :)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2011, 09:16:08 pm wysłana przez trajk-o-ciklista »
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)

VeloMotion recumbents
Igorova Ciklo Garaża

------------------

storm

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2011, 09:41:00 pm »
Witaj :D

Ja Ciebie doskonale kojarzę i ZAWSZE sobie przypominam przy zmianie łańcucha, Twoją opowieść ze starego Forum jak pojechałeś gdzieś na Zlot, chyba do Norwegii(?) - I przeplatając łańcuch przez rurki obróciłeś go o 180 czy 360 stopni wokół własnej osi co sprawilo się wolniej jechałeś ;) O ile dobrze pamiętam oczywiście? :D

Bryxon

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2011, 10:13:19 pm »
Dzięki za powitania:)

- Nad stronką i podanym linkiem nie mam już niestety kontroli gdyż razem z migracją zerwałem kontakt ze znajomym który 'po znajmości' utrzymywał tę historyczną stronkę. Wygląda na to że po latach zmienił pracę i strona nagle znikła (a ja nawet dawno nie miałem już loginu i hasła). Mam oczywiście kopię lokalną ale do tego potrzebowałbym zrobić to od nowa - co będzie pewnie dość czasochłonne:)

- Sprawa z łańcuchem była na wyjazd do Odense (wyspa Fyn - Dania) na wystawę. Później jeździłem tak tydzień w Polsce (zawiozłem rower do dopasowania bagażnika dachowego przed wyjazdem właśnie do Norwegii) dziwiąc się że biegi 'tępo' chodzą ;)

A więc wygląda na to że będzie trzeba dopisać do listy zadań: "Reaktywacja strony, ku pokrzepieniu serc tym, co chcą Extrawheel'a do poziomki"

Pozdrowienia

Bryxon
Pozdrawiam

Bryxon

koncki

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2011, 10:31:49 pm »
Witam kolegę i dodam, że też mi się raz zdarzyło przekręcić łańcuch w rurce o 180 ;D. Na szczęście w porę się połapałem, bo mam prześwitujące rurki.

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2011, 11:13:25 pm »
Witamy, już drugi Mistral Challenge na forum :)
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)

Bryxon

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2011, 11:58:18 pm »
Witam,

No i się napracowałem ostatnio..

Zgodnie z obietnicą strona z podróży na poziomie wróciła do życia w innym wcieleniu:

http://bryxon.blogspot.com/

Obecnie przy wykorzystaniu integracyjnej platformy googla można zapoznać się z historycznymi wpisami z moich poziomych podróży z Bornholmu, Lofotów, Rallarvegen i Norkapp'u. Oczywiście dalej dodaję kolejne zachomikowane opisy i mam nadzieję że niedługą będę już 'jechał' z wpisami aktualnymi. Na razie skończylem rok 2006 i 2007 :>

Z powodów zamieszkania pracuję też nad wersją angielską - na razie gotowe tyle:

http://bryxon-expeditions.blogspot.com/ (czyli tylko Rallarvegen)

duńska przerasta moje obecne możliwości czasowo-przerobowe ale domyślam się że tu popytu nie będzie:)

W obu istniejących przypadkach zmianie ulegnie napewno kosmetyka strony - dostępne informacje itp. No ale już coś czytelnego jest, tym bardziej że kilka pisane od nowa i niepublikowane (przechowuję to w mp3).

Miłego oglądania i oby do wiosny!

Pozdrawiam

Bryxon