Autor Wątek: Części, komponenty, akcesoria do rowerów (również nietypowe) [Holandia]  (Przeczytany 2999 razy)

MaciejDlugosz

• Gość
Podaję link do zagranicznej strony gdzie sprzedają różne części do samodzielnego składania roweru:

http://www.hafa-ligfietsen.nl/winkelindex/winkelindex.html     ----> mnóstwo różnych części, ceny podane w EUR, wysyłają też za granicę, płatne z góry przelewem na konto albo PayPal (koszt przesyłki do Polski należy ustalić, ja wysyłając coś w paczce kurierem DPD z Holandii do Polski płacę 28 EUR i paczka może ważyć do 31,5 kg)

I można tam np. można kupić:

- blaty 46, 49, 52, 57, 60, 65, 70, 75 zębów (plus możliwość wybrania koloru blatu!!)
- widelce amortyzowane do małych kół 16", 20" oraz np. do 24"
- widelce jednostronne do kół 20" (sztywne i amortyzowane)
- piasty mocowane jednostronnie
- duże rolki na łożyskach, lusterka, zagłówki
- boom'y
- łożyska ślizgowe, spinki Seger'a, śrubki pasujące do pancerzy z linkami (np. do regulacji naciągu linki)
- akcesoria do Flevo-Bike (również przygotowane pocięte na wymiar zestawy do samodzielnego spawania ramy Flevo-Racera)
- aluminiowe mufy suportu, haki kół, wytoczone na wymiar "główki ram" (stalowe też)
- krótkie korby np. 125/145/155/165mm
- klocki hamulcowe do różnych hamulców tarczowych
- ciuchy
- itp., itd.

[/img]
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 09:16:58 am wysłana przez Maciej Długosz »

Saurus

• całkiem inny wariat
    • Moje zdjęcia
Odp: Części, komponenty, akcesoria do rowerów (również nietypowe) [Holandia]
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2010, 07:43:52 pm »
Bogactwo. Bardzo mi się podoba ten link. Ceny są jak najbardziej znośne, tak po powierzchownym spojrzeniu.
"Ongelakt" znaczy nielakierowany? Wysłałem im zapytanie o mono widelec :)

toft

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2010, 10:54:41 pm »
NO te mono widelce, zwłaszcza z amorem to wręcz tanie są (patrzać na cannondale), choć z drógiej strony jakoś cnc mają taką se... do zastosowań rowerowych lakier pokryje niedoskonałości:)... Link bardzo ciekawy... Pozdrawiam:).

pajak_gdynia

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2010, 02:01:35 pm »
ongelakt == matowy
Znaczy się pewnikiem tylko podkład.

"Przed wysyłką informujemy o kosztach wysyłki"
"Różne pakiety cenowe do wysyłki za granicę (paczki do 10kg za 7e)"

Jakby ktoś szykował się do zamówienia, to chętnie dołożyłbym się do kosztów przesyłki :)

ps. A Maciej "gegaan zijn" zgodnie z obietnicą, czy podobnie jak Rumcajs?

Saurus

• całkiem inny wariat
    • Moje zdjęcia
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2010, 03:07:51 pm »
Ten mono widelec jest do kół ISO451 a nasze typowe 20" to ISO406 (obręcze). Ale ma jakieś 30,5cm wysokości od osi piasty do stożka sterów - a mój widelec w semi-low racerze od Velogic ma tam 30cm, nad kołem mam sporo miejsca. Czyli na wysokość by mi pasował. Niestety z fotek które dostałem widzę że nie ma mocowania na tarczę tylko hamulec szosowy (na 1 śrubę), poza tym miejsce na jakąś niestandardową oś - 15mm. Masa circa 500g. Gdyby nie ten brak mocowania tarczy to bym zamawiał - problem osi da się rozwiązać (z 15mm na 12 to żaden problem, z 15 na 20 redukcją "wpuszczaną" też by się dało).