Autor Wątek: 100/h  (Przeczytany 3211 razy)

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
100/h
« dnia: Lipiec 16, 2008, 10:44:03 pm »
napisał: ~g4w
2007-04-01 03:58:22
------------
  na googlach jest bieszczczady poziomym rowerem ----wg opisu 100km z owiewka.

tomigelo

• kolarz na poziomie
  • 20 latek od pierwszej poziomki :)
    • www.poziome.republika.pl/techno12.htm
Odp: 100/h
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2008, 12:06:15 am »
Mój rekord prędkości - góra sporawa jakieś 650 m n.p.m. - droga asfaltowa >83 km/h  :o  w Czechach na zlocie w Ucherskim Brodzie

Na pożyczonym rowerze z włókna węglowego swb na 2 x 20" z kufrem z tyłu made in Kalisz

Kolega Quba 1 w stawce 87 km/h  :o na Vk 3 Velokraft z kufrem z kevlaru - niezła bryka :)

Pozdr dla Quby   

nahtah

• wyczynowiec na poziomie
  • Obieżyświat w poziomie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2008, 12:56:51 pm »
Mój rekord to 71km/h na głównej szosowej, z górki z Dusznik do Szczytnej, ale na ciężkim LWB-Chopper i to chyba maksimum jego możliwości, chociaż z Czarnej Góry ze Sienny do Stronia Śląskiego, bałem się jechać szybciej niż 50km/h, ruch i zakręty a góra bardziej stroma.:)

live_evil

• całkiem inny wariat
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2008, 10:26:57 pm »
Największa prędkość zarejestrowana licznikiem to 92km/h na trasie Liptovský Mikuláš - Zuberec, bez licznika pojechałem około 108km/h, z przełęczy Kubalonka w stronę Wisły; prędkość obliczyłem na bazie czasu przejazdu pomiędzy trzema słupkami stumetrowymi (200m).

nahtah

• wyczynowiec na poziomie
  • Obieżyświat w poziomie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2008, 06:39:18 pm »
Na starym forum był temat "szybkość w kilku zdaniach". Jedna z wypowiedzi mówiła o 45km przejechanych w 2h - tj. 23,48km/h, można przejechać i 30km w 1,07h - tj.26,87km/h. Niewątpliwie, im krótszy czas jazdy, tym szybciej się jedzie, bo, już dystans 100km, przejechałem w 5h - tj. 20km/h. Swój pojazd robiłem i usprawniam do tego, by jechało sie lekko i sprawniej pokonywało podjazdy i tylko ten jeden problem jest godzien ulepszania-podjazdy. Czas jaki tracimy na wzniesieniach,  nadrabiamy na zjazdach, ale mnie chodzi o jak najbardziej zbliżoną równomierną predkość, która pozwoli dotrzec do celu w obliczonym czasie. Szybciej jechać się na rowerze nie da, a to z prostej przyczyny-chłodu wiatru. Optymalna predkość to 25km/h, oczywiście mówię tu o turystyce, wyścigi to inna bajka i inny sprzęt. Owiewki dają komfort przy zjazdach i na prostej, ale na podjazdach by szybciej wjeżdżać, wymyśliłem przedłużone korby-zdało efekt- czy można wymyśleć coś jeszcze? i jakie czasy Wy osiągacie na swoich poziomkach? :)

Dodam iż mój wehikuł waży 32kg  i mierzy 2,5m.:)