Autor Wątek: ZLOT 2009  (Przeczytany 68482 razy)

nahtah

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Obieżyświat w poziomie
Odp: ZLOT 2009
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 14, 2009, 10:05:20 pm »
Z mojej strony to sprawa ma się tak - chciałbym na zlot dojechać rowerem. Pakowanie na samochód czy do pociągu - PRZERAŻA mnie.:) Bystrzyca była w zasięgu, Środa tym bardziej a nawet środek Polski. Wybrzeże jest również kuszącą sprawą, lecz ma to do siebie, że musiał bym brać dłuuugi urlop, by zrealizować taką wycieczkę i to nie z dnia na dzień, jak w przypadku wyżej wymienionych.:)

toudi333

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 236
  • PIŁA
Odp: ZLOT 2009
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 14, 2009, 11:15:01 pm »
Ja osobiście nie łączyłbym zlotu rowerów poziomych z innymi masowymi imprezami myśle że te dwa dni powiniśmy poświęcić na poznanie i wymianę doświadczeń w tym celu mamy się spotkać, jak dołączymy do parady lub dni miasta to sie rozjedziemy w tłumię gapiów i tyle bedziemy sie widzieli.

storm

  • Gość
Odp: ZLOT 2009
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2009, 02:17:16 pm »
Nahtah - odnośnie przewożenia roweru - poziomego. Opisz mi problem jaki widzisz z przewożeniem roweru pociągiem? Bo jechałem kilkakrotnie sam z SWB poziomym (ważącym sam w sobie 2 razy więcej niż zwykły pionowiec) i problemu nie miałem. Dwukrotnie jechałem SKMką na trasie Gdańsk-Słupsk i dwukrotnie IC - praktycznie zero problemów. No ok - rower wymagał pewnego przygotowania artystycznego, czyli... Założenia linki do noszenia (tak jakby się niosło długą torbę "jamnika").
Nahtah - jest jeszcze opcja taka, że dojeżdżasz do Warszawy i wsiadasz do pociągu, którym być może jechaliby inni poziomkowicze ;)

toudi333 - WPR miałoby być tylko "przy okazji". Wpaść, przejechać się z nimi robiąc reklamę dla poziomych ;) i pojechać dalej :) Sam przejazd trwa godzinę maksymalnie, bo odległość do pokonania wynosi mniej niż 10 km (OIDP).
[ No chyba, że będą robili pokaz możliwości antykradzieżowych linek, to można zademonstrować im rower, którego nie da się ukraść normalnym sposobem ;) ("wsiadam i odjeżdzam") ]

hansglopke - dlaczego ma być drogo? Miesiąc przed sezonem:
- kampingi są tanie
- jest na tyle ciepło, że śpisz pod namiotem 'gdzie chcesz'
- na Pomorzu jest co zwiedzać i gdzie spędzić czas
- tłum rowerzystów dookoła (wśród których robisz jako gwiazda filmowa ;) ) masz przez godzinę góra dwie.

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: ZLOT 2009
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2009, 07:08:30 pm »
wiadomo, że nie będę wybierał, gdzie jest o zyla, 2, czy 5 taniej. Najważniejsze jest to jak potencjalny organizator przyłoży się do zadania. No i najważniejsza (nawet na księżycu) jest atmosfera.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


nahtah

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Obieżyświat w poziomie
Odp: ZLOT 2009
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 16, 2009, 09:09:13 am »
Storm! Mówisz o SWB a co powiesz o LWB, albo o takim chopperze jak mój - 2,50m długi. Na zlot przyjadą różne poziomki, trójkołowce na pewno też. Może co nie którzy zbudowali poziomkę tak, by móc ją złożyć na czas transportu, ja niestety o tym nie pomyślałem bo nie było takiej potrzeby. Mimo wszystko dojechałbym rowerem, ale jak już pisałem, trwało by to jakiś czas i tu pojawia się problem z urlopem na zawołanie - tak długim urlopem.:)Pozdrawiam.

Jakub S.

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: ZLOT 2009
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 16, 2009, 09:45:31 am »
Ja tam jestem za Piątkiem, chociaż nie wiem czy do czasu zlotu się już dorobię pozioma ;)
Nie wiem też co jest w samym Piątku (chociażby jeśli chodzi o nocleg), ale generalnie w tych okolicach jest dużo lokalnych dróg asfaltowych w ładnym stanie, trasa Łódź-Łęczyca-Łódź nieco bardziej na zachód małymi miejscowościami to moja ulubiona na średniej długości wypady :) ). Z Piątku do Łęczycy jest wręcz symboliczna odległośc, w Łęczycy jest zamek, ale naprawdę fajny zamek jest jeszcze jakies 30km dalej w Besiekierach, ruiny raczej, ale ciekawsze miejsce. Poza tym w naszym zasięgu będą jeszcze zamki w Łowiczu i Oporowie k. Kutna, nie wiem jak tam to wygląda bo jeszcze nie byłem.
A jak ktoś ma ochotę na jeszcze dłuższą trasę to 70km w jedną stronę - Koło, a tam, jakże by inaczej, zamek ;)

Proponując zlot nad morzem trzeba się liczyć z tym, że mamy przecież także ludzi z południa Polski. Taka podróż nawet samochodem jest już uciążliwa, nie mówiąc o pociągu. Ja bym swoje 8h jakoś przeżył ("jakoś" to kluczowe słowo), ale np. z Katowic to już jest chyba 13 godzin.
Jakub Sałata

storm

  • Gość
Odp: ZLOT 2009
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 16, 2009, 02:57:18 pm »
Storm! Mówisz o SWB a co powiesz o LWB, albo o takim chopperze jak mój - 2,50m długi.

Saurus - tak się składa, że onegdaj byliśmy z Xunem w Warszawie na postojowej za Dw. Zachodnim mierzyć szerokość wagonu... :-) Jego LWB (2.50m) wchodzi bezproblemowo.
Zresztą:
http://www.wagony.net/index.php?url=standardy

Nie twierdzę, że w środku Polski nie ma co zwiedzać. Zamki mogą być warte zwiedzania - tak samo jak Pomorze :-)
(może jakaś ankietka?)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2009, 03:00:08 pm wysłana przez storm »

tomigelo

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • 20 latek od pierwszej poziomki :)
    • www.poziome.republika.pl/techno12.htm
Odp: ZLOT 2009
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 17, 2009, 12:01:41 am »
Witam

Sporo opinii na temat Tegorocznego Zlotu :)

Nie upieram się co do miejsca i terminu - może być też również inny termin bez dużej imprezy lokalnej w tle.

Można zrobić 2 zloty na wiosnę no i w lecie :D

Pomorze dlaczego nie hm kilka godzin w pociągu śpiąc na wygodnym fotelu swojego roweru w przejściu dlaczego nie :)

Coś drgnęło - Mariuszowi udało się w zeszłym roku > w tym roku też będzie ZLOT ROWERÓW POZIOMYCH :D

Pozdrawiam

PrzemO

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 319
  • Never talking just keeps walking...
    • Sporty alternatywne
Odp: ZLOT 2009
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 03, 2009, 10:07:03 pm »
Koleżanki i Koledzy Forumowicze,

wiosna już w kalendarzu, słonko zaczyna grzać w glacę, nieprzeciętne maszyny powstają w zaciszach garaży i warsztatów lub za ciężko zarobione pieniądze idą kurierem kupione używki z zachodu, najwyższa już chyba pora żeby się zebrać, skupić, skrzyknąć i pochwalić tymi cudami poziomej technologii rowerowej..... :P

....więc ustalmy kiedy, gdzie, na jak długo i za ile....i "budować, organizować", że zacytuję nieśmiertelny "Rejs"  ;D ;D ;D

Moja propozycja to centralna Polska, środek (czyli Piątek) jest ok. Dobry chłyt martekingowy. A jak się uda ściągnąć media....to będziemy sławni i przyczynimy się słusznej sprawie promowania rowerów poziomych w Polsce (ech to parcie na szkło) :o

Koledzy Nahtah i Igorc z pewnością mają wejście do Rowertouru, niech popełnią reportażo - relację do druku, ja spróbuję ściągnąć TV Puls - lubią takie cuda kręcić, niech któryś z lokalnych autochtonów przespaceruje się do Urzędu Gminy Piątek i zagada, może sypną jakimś groszem z budżetu Promocji lub udostępnią dach nad głową i kocioł z grochówą :-\

Przydatne sznurki:
www.gminapiatek.pl
www.szlakbitwynadbzura.pl - może z ludźmi z tej inicjatywy coś się ugra  ???

To jak?  8)
Przerwa

nahtah

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Obieżyświat w poziomie
Odp: ZLOT 2009
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 04, 2009, 08:59:23 pm »
Jak już będzie ugadany termin zlotu, to zacznę się ugadywać z dziennikarzem czasopisma Rowrtour.
Myślę, że zainteresowanie byłoby spore.:)
Co do samego zlotu, miejsce jest spoko, tylko termin będzie ciężko ustalić, no i kto zajmie się organizacją i to taką na bank.:) 

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: ZLOT 2009
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 05, 2009, 07:07:08 pm »
Miasto Piątek organizuje Zlot do Środka Polski (maj), to raczej impreza dla piechurów. W Łęczycy jest organizowany rajd rowerowy "śladami Mieczysława Nowickiego" czy jakoś tak się impreza nazywa. Mieczysław Nowicki to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_Nowicki. Może jednak ktoś z Łodzi, lub okolic Łęczycy mógłby "pochodzić" za zorganizowaniem "zlotu poziomów".
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


velogustlik

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 29
Odp: ZLOT 2009
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 05, 2009, 09:59:13 pm »
Z doświadczenia (choćby tym doświadczeniem miałby być tylko ten post:)) wiem, że pytanie o termin i ustalenie czegoś (zwłaszcza na forach) to takie małe Mission Impossible. Wobec tego jeżeli tomigelo chcesz coś organizować to rób to i nie oglądaj się. Jeżeli będziesz potrzebować jakieś pomocy to rzuć na forum hasło "Pomożecie?"

Potrzeba hasła: organizuje(-my) i wtedy kto może ten może. Reszta organizuje drugi:). Warto, żeby była to impreza coroczna. Nie chce mi się wierzyć, że opisywany zlot w czechach był pierwszym w tym miejscu. Dlatego miejsce które zostanie wybrane powinno być w najgorszym razie brane pod uwagę za rok. I tu pytanie czy zależy nam na spotkaniu i sprzęcie a jeżdżenie na drugim planie czy chcemy zwiedzać na poziomkach, co wyklucza/ogranicza wybór stałego jednego miejsca.

P.S. Wypowiadam się mimo tego, że moja pierwsza poziomka jeszcze powijakach:). Jeżeli będzie się czym chwalić to na pewno się pojawię...

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: ZLOT 2009
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 06, 2009, 09:02:20 am »
Moje propozycje - zrobić ankietę dla forumowiczów (była taka opcja przy pisaniu postów, nie wiem czy została wyłączona czy teraz umyka moim oczom), z konkretnymi punktami ' geograficznymi' w których można zorganizować zlot. Wygrywa opcja która powiedzmy przez miesiąc zdobędzie najwięcej głosów. Po za tym proponuje zaprosić na zlot użytkowników http://sbcrowery.mojeforum.net/index.php (strona główna http://sbcrowery.za.pl/index.htm), może to nie do końca poziomy ale konstrukcje na tyle bratnie że można by się po integrować ;)

tomigelo

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • 20 latek od pierwszej poziomki :)
    • www.poziome.republika.pl/techno12.htm
Odp: ZLOT 2009
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 06, 2009, 10:07:49 pm »
Witam

ZLOT ZLOT ZLOT
Miło słyszeć jak Domagacie się zlotu :D sam nie mogę się doczekać w zeszłym roku nie mogłem być ale w tym nie odpuszczę :D

Mam kolejną propozycję może miesiąc czerwiec - nie wiem jeszcze jaki termin - miejsce Środa Śląska > żadnej dużej imprezy w tle :)

W tym tygodniu przedstawię propozycje co do daty i szczegółów > nocleg itp


Pozdrawiam Serdecznie Tomek

MrRobot

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 41
Odp: ZLOT 2009
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 23, 2009, 11:12:14 am »

..... - miejsce Środa Śląska > ...... :)
W tym tygodniu przedstawię propozycje co do daty i szczegółów > nocleg itp
Pozdrawiam Serdecznie Tomek

Tomeczku  niecierpliwie czekamy na jakieś dokładniejsze informacje dotyczące ewentualnego zjazdu w Środzie Ślaskiej . Chciałbym jak najszybciej "dopisać" Środe Ślaską do swojego "kalendarza imprez" :)