Autor Wątek: Forumowe ostrzeżenie  (Przeczytany 15458 razy)

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Forumowe ostrzeżenie
« dnia: Sierpień 29, 2010, 01:10:32 pm »
 Odczuwam moralny przymus podzielenia się z Kolegami tą informacją.
 Forum jest tak informatycznie zbudowane, że automatycznie przydziela "tytuły" od sympatyk, poprzez "sympatyk na poziomie" itd, itd aż po "całkiem inny wariat"
  Na uczelniach tytuły "doktora" "profesora" nadaje grupa innych naukowców. Na forum nie ma żadnego gremium, kolektywu który tytuły nadaje! ::)
   
   OSTRZEŻENIE
       FORUM  PRZYDZIELA TYTUŁY  ZA  ILOŚĆ  a nie za jakość wiadomości!

   Wszelkie  posty tu zamieszczone są tylko i wyłącznie prywatnymi  opiniami użytkowników nie można ich traktować jako pewnego źródła wiedzy.
   Koledzy budujący rowery -  obojętnie jak mądra może wydawać się czyjaś wypowiedź,  zdrowy rozsądek podpowiada, by wiedzę tą weryfikować, sprawdzać w jak największej ilości źródeł.
   Nasze konstrukcje będą poddawane niejednokrotnie dużym przeciążeniom, i będą się poruszały w ruchu ulicznym między innymi, znacznie cięższymi i szybszymi pojazdami.

   Za słuchanie rad tylko jednego człowieka możemy zapłacić własnym zdrowiem (a może i czymś więcej)
  Forum służy do wymiany doświadczeń, zdobywania wiedzy poprzez SŁUCHANIE, choć zdarzają się sytuacje że ktoś próbuje uczynić z niego narzędzie bezpłatnej reklamy lub natrętnej propagandy.

    Podsumowując - gdziekolwiek jesteśmy uczmy się "oddzielać ziarno od plew"   8)
Sławek

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Forumowe ostrzeżenie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2010, 01:18:50 pm »
I tu pytanie do Jarka_es, czy w tym enginie nie ma opcji która pozwalałaby na ocene innych uzytkowników przez innych uzytkowników, lub tez jak jest na forum zaprzęgowym (http://forum.stake-out.org/) można komuś przyznac punkt jeśli jego wypowiedz była pomocna, wtedy przy nicku pojawia sie informacj aile razy osobnik pomógł innym

cyqlop

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Czułów
Odp: Forumowe ostrzeżenie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2010, 04:09:10 pm »
po ostatniej aktualizacji silnika forum się rozsypało na 4 dni
Moja mała firemka
https://cnc-warsztat.pl (frezuje aluminium, drewno, tworzywa sztuczne)  ZAPRASZAM, DOBRE CENY

Druga strona
https://sites.google.com/site/cyqlopproject

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Forumowe ostrzeżenie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2010, 04:54:40 pm »
po ostatniej aktualizacji silnika forum się rozsypało na 4 dni

  Czyli nie ma co zbytnio kombinować. Do tej pory tak zwany "dobry obyczaj"  i kultura osobista chroniła forum przed przegięciami. Czasem jak się ktoś zapędził to koledzy go krótko przywołali do porządku i wracał ład
   Przykład
  Kiedyś zbyt najechałem na Mpalternatywę, Cyqlop stwierdził że tak nie wypada, więc przeprosiłem, potem kolega mnie i znów był "pełen Wersal".
  Zbycie awanturnika wyniosłym milczeniem żadnemu z nas ujmy nie przyniesie.(Dawniej rycerz nie każdemu "dawał pole"(dopuszczał do pojedynku) czyli uznawał go za godnego przeciwnika ::)
Sławek

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Forumowe ostrzeżenie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2010, 05:21:21 pm »
Myślę że najprościej było by wyłączyć licznik, ewentualnie jak kogoś bawi statystka to zostawić opcję podglądu w własnym profilu. System ocen proponowany przez gremsi też jest ciekawy i funkcjonuje b.dobrze np. na elektrodzie.

cruzbike

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Solec Wielkopolski
Odp: Forumowe ostrzeżenie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2010, 05:57:39 pm »
Nooo Yin : Gratuluję to twój tysięczny post  :D życzę jeszcze kolejnych tysiąc  ;)
GG: 13949582

jarek_es

  • Administrator
  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 858
Odp: Forumowe ostrzeżenie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2010, 06:35:37 pm »
Myślę, że dobre obyczaje ciągle są obecne wśród wszystkich użytkowników forum, a że niektórzy lubią mieć w wielu kwestiach ostatnie słowo, to cóż... Traktujmy to po prostu jako swoisty folklor tego miejsca ;)
Byłem na forum na którym admin potrafił nawet poprawiać błędy ortograficzne. Już na nim nie jestem...

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Forumowe ostrzeżenie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2010, 07:53:14 pm »
Nooo Yin : Gratuluję to twój tysięczny post  :D życzę jeszcze kolejnych tysiąc  ;)

E tam, liczy się jakość nie ilość. Jestem na tym forum niejako od początku jego istnienia więc trochę się nazbierało.

Za gratulacje oczywiście dziękuje :).

Rumcajs1

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 170
Odp: Forumowe ostrzeżenie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2010, 08:05:14 pm »
To i ja się dołączam do gratulacji ;D
Jeżeli półtorej kury zniesie półtora jajka w półtora dnia, to ile jajek zniesie dziewięć kur w dziewięć dni?

cyqlop

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Czułów
Odp: Forumowe ostrzeżenie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2010, 08:57:11 pm »
ja tez jestem od początku ale tak jakoś wychodzi że jeżeli czegoś nie wiem to się nie wypowiadam, po co wprowadzać zamęt.

puki nie było Macieja to byłem na samym przodzie w statystykach :)


nie mam nic do Macieja ale połowę jego postów jest o tej samej tematyce lub pokrewnej w każdym wątku pojawiają się te same teorie. I dlatego je omijam. Tylko nie rozumiem jak mu się chce pisać to samo "setki razy", to tylko prowadzi do tego że koduje sobie w mózgu te informacje, tak że powali stają się dla niego prawdą absolutną "objawioną". Jestem anty religijny i widzę tu zbieżność.
Moja mała firemka
https://cnc-warsztat.pl (frezuje aluminium, drewno, tworzywa sztuczne)  ZAPRASZAM, DOBRE CENY

Druga strona
https://sites.google.com/site/cyqlopproject

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Forumowe ostrzeżenie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2010, 09:13:39 pm »
Tylko nie rozumiem jak mu się chce pisać to samo "setki razy", to tylko prowadzi do tego że koduje sobie w mózgu te informacje, tak że powali stają się dla niego prawdą absolutną "objawioną".

  Słusznie to chyba spostrzegasz. Według twierdzenia Goebbelsa "kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" Jak coś się bardzo mocno wyryje w mózgu to ciężko jest to usunąć (chyba że z całym mózgiem  ::))
  Śledczy policyjni unikają wielokrotnego przesłuchiwania podejrzanego, gdyż wielokrotnie powtarzając te same zeznania już sam w nie zaczyna wierzyć...
  Zauważyłem po sobie, że jak opowiadam kawał to raczej zawsze opowiadam go w ten sam sposób - tak jakby mi się w mózgu już wyrył pewien schemat.
Sławek

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Forumowe ostrzeżenie
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2010, 07:01:44 pm »
 Pora przypomnieć starszym użytkownikom forum, a uzmysłowić nowym, że opinie wyrażane na forum  są prywatnymi opiniami, których nie należy traktować jako 100% źródła wiedzy.
  Dla własnego dobra (i bezpieczeństwa) wiadomości tu uzyskane warto jest sprawdzać, badać...nawet gdyby na pierwszy rzut oka wydawały się niesamowicie mądre... ::)
 
Sławek

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Forumowe ostrzeżenie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2010, 08:18:40 am »
 Łee, mój rowerek miał być szybki a nie jest... - już wiele razy spotkałem się z takim tekstem...
 Ktoś naczyta się, naogląda w internecie i wyobraża sobie, że jak zbuduje rower poziomy to już na drugi dzień będzie szybszy od Szozdy, Szurkowskiego, Mai Włoszczowskiej i Adama Małysza (no ten to akurat z innej bajki  ;)) Albo że będzie na nim  dojeżdżał do pracy w każdy dzień po 80 kilometrów w jedną stronę...

 Gorąco polecam dyskusję porównującą rowery zwykłe i poziome która rozwinęła się  w Dziale "Imprezy" w wątku "Ultramaratony również dla poziomych"
  Piękną definicję tam zbudował bzaborow:
Oczywiscie, ze nieprawdziwe jest stwierdzenie "Kazdy rower poziomy jest szybszy od dowolnego pionowego". Ale moim zdaniem juz prawdziwe bedzie stwierdzenie "Wiekszosc rowerow poziomych jest szybsza od wiekszosci rowerow "zwykłych" przy zalozeniu podobnego przeznaczenia roweru i uzycia zgodnie z przeznaczeniem".

  To teraz ostrzeżenie - nawet rower poziomy pozostaje tylko i wyłącznie rowerem i jak mówi mądrość ludowa "rower sam nie pojedzie"
  Osiągi roweru w dużej mierze zależą od zastosowanego w nim silnika (sprawności silnika, wieku silnika, czy silnik pali tytoń czy ogólnie lubi ruch i sport czy raczej całymi dniami silnik przesiaduje przed telewizorem lub monitorem).

 Nadmierne spożywanie przez silnik alkoholu etylowego też nie jest wskazane.
 (albo "kolekcjonowanie ;) - "jeśli wiesz o czym ja mówię"- jak śpiewał Kult ) 
Sławek