Autor Wątek: Opona chce sama zeskoczyć!  (Przeczytany 1880 razy)

MaciejDlugosz

• Gość
Opona chce sama zeskoczyć!
« dnia: Marzec 31, 2010, 07:04:36 pm »
Znalazłem fajne zdjęcie trike'a w ostro pokonywanym zakręcie. No i (patrząc od strony kierowcy) prawa przednia opona chce sama zeskoczyć:

Saurus

• całkiem inny wariat
    • Moje zdjęcia
Odp: Opona chce sama zeskoczyć!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2010, 11:43:57 pm »
Mylisz się, to cień albo coś na drodze. Uwierz mi (sprawdzone), prędzej na asfalcie suchym pojedziesz bokiem niż zejdzie opona (te opony wyglądają na wąskie a im wyższe ciśnienie tym trudniej o zejście opony). I mówię tu o Stelvio a trzymają się asfaltu jak przyklejone.
O zimowych zakrętach nawet nie wspominam, jak śnieg leży w mieście to często jedyny sposób aby nie wylecieć z zakrętu bokiem to wyrzucić tył i kontrować ;)

trajk-o-ciklista

• całkiem inny wariat
  • To recline is devine!
    • Rowerki, przyczepki, sakwy i bagażniki
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2010, 03:53:22 pm »
:D

Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)

VeloMotion recumbents
Igorova Ciklo Garaża

------------------

MaciejDlugosz

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2010, 10:16:37 pm »
Mylisz się, to cień albo coś na drodze. Uwierz mi (sprawdzone), prędzej na asfalcie suchym pojedziesz bokiem niż zejdzie opona (te opony wyglądają na wąskie a im wyższe ciśnienie tym trudniej o zejście opony).

Ok - mogłem się pomylić. Faktycznie - to może być np. cień. No to powiem jeszcze w tym temacie że kiedyś jak miałem taniego górala i wzięło mnie na robienie zrywnie ostrych skrętów to na obniżonym ciśnieniu w tylnej oponie rower zachowywał się jakby zamiast sztywnego widelca była założona jakaś sprężyna. To było zabawne!!! Hardtail zachowywał się jakby miał wahacz na sprężynie (tylko że wachlowało "tyłkiem"). Mój brat z kolei nie lubi rowerów ale kazał mi kiedyś zobaczyć jak pracuje opona na feldze auta. Ciśnienie w oponach było normalne ale braliśmy ostro serpentyny. No i pamiętam że opona "chodziła" po feldze. Oczywiście nie zeskoczyła. Jedynie raz widziałem materiał z rajdu Paryż - Dakar i była scenka jak motocykliście przesunęła się cała opona z felgi na bok a potem szybko wróciła na swoje miejsce. Dzisiaj 1-szy kwietnia ale z tą oponą na motocyklu nie bujam. Jak znajdę wideo to podrzucę.

Saurus

• całkiem inny wariat
    • Moje zdjęcia
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2010, 10:52:47 pm »
Złożyłem siostrze rower miejski tzw. 29er, tzn opony 28" 2.35". Przy niskim ciśnieniu ten rower "pływa", strasznie niepewnie się nim czuję nawet w łagodnych zakrętach :)