Autor Wątek: witam serdecznie ;)  (Przeczytany 3166 razy)

bercik3d

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 7
witam serdecznie ;)
« dnia: Marzec 10, 2010, 07:29:11 pm »

           Witam wszystkich poziomo maniaków. Mieszkam w okolicach Słupska (woj. Pomorskie), ale większość czasu spędzam w Gdańsku, Gdzie studiuje na PG. Rowery poziome fascynują mnie już od kilku dobrych lat. Rozpoczęło się od zdjęcia znalezionego w sieci. :P Mój pierwszy rower to LWB, którore zbudowaliśmy razem z tatą. Niżej jest zdjęcie z wakacji (rower przygotowywany do malowania), więc zdjęć postaram się wrzucić niebawem, jak wrócę z trójmiasta. Aktualnie razem z tatusiem planujemy budowę SWB z włókna szklanego. Zobaczymy czy fundusze pozwolą na zbudowanie go do wakacji :)






cruzbike

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Solec Wielkopolski
Odp: witam serdecznie ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2010, 07:33:18 pm »
Witam kolejnego maniaka bicykli poziomych  ;D  , życzę szczęścia i szerokich dróg . Fajny zbudowałeś rowerek ;) mam nadzieje że do wakacji zdążycie z tatą zbudować następny  8) .
GG: 13949582

mechanik

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: witam serdecznie ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2010, 07:35:54 am »
Witam...
Fajny rowerek jak na poczatek...interesuje mnie uklad kierowniczy szczegolnie mocowanie i jakis komentarz z jazdy a i jeszcze rozstaw osi...:)
pozdrawiam
kazda laska ma swojego popychacza a kazdy popychacz ma swoja laske

bercik3d

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: witam serdecznie ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2010, 01:58:42 pm »
 Dzięki za odpowiedzi :)

  To tak układ kierowniczy: z przodu mam standardowe widełki od składaka do których dospawana jest tuleja, a na tulei założony jest pręt, który działa jako cięgno. I jest ten pręt przymocowany na tulei do drugiego kawałka widełek (po prostu ucięte kawałek z wiankiem i przyspawana podstawa do ramy. Aktualnie układ ten jest po przeróbkach ale zasada działania ta sama. Wrażenia z jazdy są super :) rower ma duży promień skrętu ale to jest spowodowane jego długością (której nie pamiętam niestety,  jak wrócę do domu to zmierzę). Przednie koło skręca się o jakieś 50 stopni w obie strony, więc jest dobrze. :)