Autor Wątek: Galeria z róznymi rowerami poziomymi  (Przeczytany 12428 razy)

MaciejDlugosz

  • Gość
Galeria z róznymi rowerami poziomymi
« dnia: Styczeń 18, 2010, 10:49:35 am »
Witam!

Zapraszam do galerii:

http://picasaweb.google.com/MaciejDlugosz1981/RoweryNaPoziomie?feat=directlink

W mojej galerii znajdziecie również niewybredne komentarze z mojej strony jak i ze strony obserwatorów. Mam odwagę mówić co myślę. Możecie kpić z niektórych konstrukcji - mamy wolność słowa, piszcie co myślicie.

Pozdrawiam

Maciej
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2010, 11:44:48 pm wysłana przez Maciej Długosz »

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Galeria z róznymi rowerami poziomymi
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2010, 04:33:43 pm »
No chopie, Ty mosz recht! Ainfach koło- gut koło!
A teraz dla tych co po śląsku nie rozumieją Człowieku, masz rację prosty rower to dobry rower!
Proste rozwiązania najlepiej się sprawdzają tak jak karabin Kałasznikowa i buty "walonki" ;D
  Zdjęcia i rozwiązania rewelacyjne! Zestaw do adaptacji zwykłego roweru na pozioma - coś pięknego!
  Potrzebne są i rozwiązania za kupę kasy (dla tych którzy chcą podkreślić swój prestiż) jak i proste rozwiązania dla "zwykłego człowieka" (Taki Garbus VolksVagen czyli auto dla ludu, taki "Mały fiat" czyli "auto dla Kowalskiego")
   Gratuluję odwagi. Piszesz "Mam odwagę mówić co myślę. Możecie kpić z niektórych konstrukcji - mamy wolność słowa, piszcie co myślicie."
  Poczekaj trochę, też podrzucę parę zdjęć prostych przeróbek.

  Na początku było coś po śląsku, to teraz coś po czesku.
  Jak ktoś będzie dzwonił do Azuba i usłyszy, że mają "awarię w dziale zbytu" niech nie rzuca słuchawką z okrzykiem "Won pedały!"   
Awaria w dziale zbytu to po czesku "PORUCHA  W  ODBYTE" !  autentycznie!
 Nie mówcie również że szukacie roweru bo po czesku "szukać"  to "pier..ić" !
 
 
Sławek

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Galeria z róznymi rowerami poziomymi
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2010, 06:01:32 pm »
Zestaw do adaptacji jest firmy cruzbike.
http://www.cruzbike.com/content/conversion-kit

Zobaczmy $395.00 (pomijam koszt wysyłki) po dzisiejszym kursie $ daje  1106zł, do tego ewentualna konieczność zakupienia roweru z ramą typu Y do konwersji (odpada gdy akurat taki mamy) daje dodatkowe 800 zł (makrokesh) - 1500zł (zwykły sklep rowerowy).  W zamian mamy ciężki, trudny do opanowania poziom, którego prowadzenie nie każdemu się spodoba. W tym samym budżecie, przy odrobinie samozaparcia można zrobić samemu poziomkę lżejszą, dopasowaną do nas i jeszcze wystarczy $ na lepszy osprzęt.


sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Galeria z róznymi rowerami poziomymi
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2010, 08:04:54 pm »
Pomysł "zestawu adaptacyjnego" piękny w swej prostocie. Cena + koszty wysyłki już mniej mi się podobają...  Tym bardziej, że jak wiem  za około tysiąc złotych można znaleźć fachmana który ramę zrobi... Niestety jak widać jeszcze długo "przeciętny Kowalski" będzie robił sobie pozioma sam, albo "załatwiał"  "na krzywy ryj"  z "podziemia gospodarczego"
  Nasuwa mi się kawał : Leci motolotniarz nad Warszawą, zniosło go i bęc rozwalił się o Pałac Kultury.
Widzi to Amerykanin i mówi "Yes, jaki kraj, tacy terroryści" 
Sławek

Griffon

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 48
Odp: Galeria z róznymi rowerami poziomymi
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2010, 08:32:06 pm »
Masz absolutnie słusznego, Maćku. Nie ma żadnego techniczno - ekonomicznego uzasadnienia, dla którego stalowy czy aluminiowy rower poziomy musi kosztować więcej, niż sporządzonony z takich samych materiałów i na analogicznym osprzęcie rower upright. I mówię to jako inżynier mechanik i inspektor kontroli skarbowej w jednym - widuję na co dzień jak sprzedawcy/producenci kalkulują ceny, marże, zyski etc. Tyłek się marszczy z żałości na zachłannością tych ludzi...

Ale niech tam sobie sprzedawcy dalej swoje baje opowiadają o rzekomych kosztach produkcji ram.
O - proszę - piękna rama do przerobienia na poziomą -

http://www.allegro.pl/item876051209_rama_weltour_mtb_kolo_24_cale.html

czy ktoś chce udowodnić, że przyspawanie bomu suportu do przodu zamiast pod spodem kosztuje 2500 zł? W fabryce, an Tajwanie? Bo, że w Wielkopolsce, to nie wątpię...

Dzięki za inspirację



hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Galeria z róznymi rowerami poziomymi
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2010, 08:54:24 pm »
Nadal twierdzę, że lepiej sprzedać jeden rower za 12 tys, niż 6 szt. po 2tys. - Jak widać z powyższych postów są tacy co tak robią.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
Odp: Galeria z róznymi rowerami poziomymi
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2010, 10:51:55 pm »
nie opłaca się tej z allegro bo na złomie kosztuje 5 zł a malować po spaniu i tak trzeba :)

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Galeria z róznymi rowerami poziomymi
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2010, 11:03:05 pm »
a malować po spaniu i tak trzeba :)

Ja tam wolę malować przed spaniem, sny ciekawsze ;D. A taki lakiernik to już w ogóle ma wesołe życie ;) 

MaciejDlugosz

  • Gość
Odp: Galeria z róznymi rowerami poziomymi
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2010, 12:54:01 am »
No to zaskoczyła mnie "oficjalna cena" zestawu do przeróbki Cruzbike. Nie sądziłem że to "oficjalny zestaw". Brawo za znalezienie producenta! Do dupy że to tyle kosztuje. Zdjęcie wyłowiłem na rosyjskim forum www.velomobile.org. Przecież ten durny stelaż nie jest wart 395 "baksów"!!! Rosjanie przerabiają zwykłe rowery na poziome kiedy nie stać ich na kupno nowego. Ale coś w tym jest. Rozpoczynanie od nowa wymaga więcej zabawy. Co do sterowania takiego przerobionego roweru to uważam że musi się prowadzić podobnie jak Flevoracer. Na pewno nie jest to cud świata. Sam jeżdżę Flevoracerem (4-ty miesiąc) i już chciałbym się przesiąść na inny typ. Sądzę że zdolny spawacz zrobi taką przeróbkę poniżej 395$. Jestem zdania że te proste rozwiązania mogą być bardzo tanie. A od czegoś trzeba zacząć. Spawanie całej ramy na pewno wyjdzie drożej. No ale to kwestia gustu. Ja np. kupiłem sobie spawarkę i zrobiłem kurs spawania ale jak zrobię prototypy to resztę zlecam projektantowi. "Kręcą mnie" trójkołowce.

MaciejDlugosz

  • Gość
Odp: Galeria z róznymi rowerami poziomymi
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2010, 01:10:55 am »
Acha - skąd wziąłem kwotę "poniżej 1200 zł"?. Mufa suportu 35 zł, siodełko 120 zł, haki 75 zł, rurki 50 zł, tokarskie elementy 120 zł, usługa pospawania 150 zł. Rower do przeróbki to jakaś padlina z supermarketu za 600-700 zł.

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Galeria z róznymi rowerami poziomymi
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2010, 11:29:56 am »
Jak chcesz spróbować jak się jeździ na rowerze w takim układzie to można nawet taniej. To pierwszy rower poziomy jaki zrobiłem: http://forum.poziome.pl/index.php?topic=112.0 . Na dobrych drogach jeździło się nawet ok, ale nie polubiłem tego układu. Dobrze od razu zacząć od ramy w układzie Y, amortyzacja tylnego koła znacznie uprzyjemnia jazdę.

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Galeria z róznymi rowerami poziomymi
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2010, 11:41:42 am »
Chylę czoła! Brakuje nam jak najprostszych pomysłów, i jak najprostszych konstrukcji. To czy jeździ się na nim dobrze czy źle jest sprawą drugorzędną. Jeżeli na 10 różnych prototypowych pomysłów jeden okaże się niezły to będzie rewelacyjny rezultat!
Sławek

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2326
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Galeria z róznymi rowerami poziomymi
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 23, 2010, 12:16:03 am »
ech, chciałbym kiedyś zobaczyć taki korek w Polsce:
http://www.youtube.com/watch?v=hyDOPBMq7wk&feature=player_embedded
Pzdrw
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Galeria z róznymi rowerami poziomymi
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2010, 09:53:19 am »
To będzie mój ulubiony filmik. Jadą jak prawdziwe stado. Można to praktycznie wykorzystywać! Jak nie będę mógł zasnąć będę ich liczył przed snem jak  barany. ;D Doliczyłem się ponad 80 zabudowanych poziomów (w tym jeden tandem w wersji "jeden obok drugiego") !
  Poczekam do wieczora włączę sobie filmik i .... jeden poziom, drugi poziom, czterdziesty trzeci poziom...
aaaa......  Doooobraaa  noc .............
Sławek

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2326
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Galeria z róznymi rowerami poziomymi
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2010, 09:43:54 am »
Ten tandem to prototypowy podwójny Quest (http://www.velomobiel.nl/nieuws/#item17) - już jakiś rok temu widziałem pierwszy filmik z jazd próbnych - ma 2 miejsca siedzące + 2 miejsca z tyłu na gówniarzy (pasazerów). Wypas konstrukcja, choć przy tych gabarytach to w korku stoisz jak samochodem, a zimno i mokro jak na rowerze.
Pzdrw
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800