Autor Wątek: Najtrudniejszy rowerowy podjazd w Polsce  (Przeczytany 2778 razy)

Rys

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 5
Najtrudniejszy rowerowy podjazd w Polsce
« dnia: Listopad 01, 2022, 07:13:09 pm »
Witam ponownie. Ponad 3 lata temu w dziale Przywitalec  str3 , wątek 3 od góry, poruszyłem temat wspinaczki
rowerem na najtrudniejszy podjazd rowerowy w Polsce, bo o czymś takim mimo moich przypadłości - zamarzyłem.
W roku 2019 niestety nie wyszło. W następnych latach także.
 Ale wreszcie w tym roku moje marzenie udało mi się zrealizować Pierwszą próbę podjąłem 17.10 br ale ku mojej rozpaczy już na samym początku zerwałem łańcuch i wróciłem do Kalisza. Maciej K założył mi nowy i lepszy łańcuch oraz wyregulował przerzutki, które również zastrajkowały.
 27 go dotarłem ponownie do Przesieki a następnego dnia (28.10.2022 ważna dla mnie data) na swojej trajce Ice Adwenture z napędem tylko nożnym na najtrudniejszy rowerowy podjazd w Polsce, czyli na Przełęcz Karkonowską wjechałem !!!.
 Nie będę pisać o wrażeniach, bo nie da się ich wyrazić - to trzeba przeżyć samemu.
 W każdym bądż razie ja facet 75 letni, po 4 udarach, niepełnosprawny i bardzo osłabiony, pokonałem go, co potwierdza moją tezę, że najważniejsza jest głowa a reszta ciała (w tym mięśnie) wykonują tylko to co ona postanowi.
Przyznam się, że podczas tego hardcorowego podjazdu musiałem kilkakrotnie odpoczywać celem zmniejszenia tętna bo trochę się obawiałem  że spełniając marzenie, mogę je nie przeżyć.
Pod spodem będą zdjęcia na dowód mojego osiągnięcia, które wklei pan Kamil, bo ja nie potrafię
Ps. Jeżeli jednak jest ktoś kto może się pochwalić tym samym, to proszę o głos, bo nie chce mi się wierzyć, że jestem tym jedynym. .
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2022, 10:17:03 am wysłana przez Rys »

Chris

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 212
Odp: Najtrudniejszy rowerowy podjazd w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2022, 08:25:28 pm »
Gratulacje.

No najwięcej podjazdów miałem na Kaszebe Rundzie, tak to na Mazowszu ciężko o takie choć mam kilka stromizn koło mnie ale są bardzo krótkie, mimo to wystarczyły aby nie zdechnąć w Kościerzynie i okolicach.

Mam plan wybrać się kiedyś na Przehybę ale czy to dojdzie do skutku, nie wiem.

Powodzenia i sukcesów w dalszych wyzwaniach.

kamilrozanski

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • produkcja i sprzedaż velomobili
    • https://www.facebook.com/aventybike
Odp: Najtrudniejszy rowerowy podjazd w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2022, 03:00:42 pm »
Na prośbę Pana Ryszarda, wklejam zdjęcia które mi podesłał.
Ze swojej strony gratuluję serdecznie osiągniecia!!!












klubowy

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 559
Odp: Najtrudniejszy rowerowy podjazd w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2022, 01:08:23 pm »
Rys, serdeczne gratulacje! Dużo zdrowia i kolejnych sukcesów Ci życzę!
P.S. Kopiuję patent na przewóz trajki samochodem =)
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

Rys

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Najtrudniejszy rowerowy podjazd w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2022, 01:12:37 pm »
Dziękuję Chrisowi, Kamilowi i Klubowemu za to, że docenili mój wysiłek i życzenia. Chyba się już nie doczekam, aż ujawni się ktoś, kto zabawił się w podobny sposób jak ja na rowerze poziomym. Trochę mnie to dziwi bo przecież jest wielu młodszych i sprawnych, którzy by mieli większe szanse na pokonanie tego podjazdu. Może uważacie, że tego typu pojazdy są tylko do pokonywania długich tras w terenie nizinnym a ja popełniłem profanacje ? Bo nie chcę myśleć, że brakuje wam tzw. 'charakteru". No cóż każdy robi to co lubi, ale czasami warto się sprawdzić w takiej próbie. Ja już myślę nad następnym podjazdem w innym miejscu w przyszłym roku.

tom0jo

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 153
Odp: Najtrudniejszy rowerowy podjazd w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2022, 10:57:04 am »
Gratulacje za wjazd.
W 2012 albo 13 roku wjeżdżałem cyklotur base na Karkonoską, część trasy wpychałem, to były początki mojej jazdy na poziomym. Łatwo nie było, teraz raczej całą trasę bym podjechał.
Nauczyłem się podjeżdżać w Spd-ach.

lechulysy

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 391
Odp: Najtrudniejszy rowerowy podjazd w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2022, 01:58:24 pm »
powiem tak: "nie jesteś sam"
kiedyś z @Dziaskiem wracając z poziomkowej majówki na Korsyce (uciekliśmy w cieplejsze rejony, a lało cały tydzień :)) ) daliśmy się namówić Piotrkowi na podjazd w Austrii - na śladzie nie ma drugiego kawałka (dojazd na przełęcz Hochtor 2504); w każdym razie dziwne uczucie wjechać rowerem powyżej Rysów ;)
tutaj trochę szczegółów - wariant od północy

przed tym podjazdem obawiałem się górek na poziomce; po tym ja go pokonałem wiem, że dam radę tylko ... kolan szkoda; poza tym o ile na trajce możesz jechać nawet 1km/h o tyle na dwóch kółkach jest min. prędkość przy której utrzymujesz równowagę - u mnie ok 4km/h potem pozostaje pchanie roweru :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2022, 02:01:27 pm wysłana przez lechulysy »
Leszek

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Najtrudniejszy rowerowy podjazd w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2022, 06:48:20 pm »
na dwóch kółkach jest min. prędkość przy której utrzymujesz równowagę - u mnie ok 4km/h potem pozostaje pchanie roweru :)

Wiele przełęczy nie zaliczyłem, ale swoje pińć gr. mogę dołożyć. Stwierdziłem to chyba gdzieś pod Odrzykoniem na MP (maraton podróżnika a nie mistrzostwa Polski)
Ja wolę wpychać rower ze średnią ok 5km/h niż zacierać stawy przy 3,5km/h.


"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp