Autor Wątek: CAB BIKE SPORT  (Przeczytany 1970 razy)

kamilrozanski

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • produkcja i sprzedaż velomobili
    • https://www.facebook.com/aventybike
CAB BIKE SPORT
« dnia: Styczeń 27, 2022, 11:46:09 am »
Cześć, od jakiegoś czasu noszę się z tym wątkiem. Pojawił się pomysł doklejenia tych zdjęć do istniejącego z filmami o p. Kaczmarku i PIMIE. Ale myślę, że nowy wątek w techno będzie oki.
Więc pokazuję, CAB BIKE ver SPORT. Pojazd jest obecnie montowany, sprawdzany, testowany.
Toczą się dyskusje nt 26' koła z tyłu. Jeśli macie jakieś uwagi, propozycje, opinie to śmiało się z nimi zapoznam:) Pozdro








tom0jo

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 153
Odp: CAB BIKE SPORT
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2022, 12:57:18 pm »
Fajnie widzieć,że coś się dzieje u Maćka w firmie.
Odnośnie Caba:
1. Góra maska tył i przód jest jako całość, czy będzie rozdzielona jak w zwykłym cabie, a jeżeli nie to jak z wsiadaniem, daszek będzie podnoszony?
2.Czy siedzenie jest niżej zamontowane i przesunięte do tyłu lub bardziej położone.
3.zawieszenie rozumiem że będzie sztywne z przodu i z tyłu.
4.Czy dolna część caba- tunel jest wzmocniony - usztywniony w porównaniu do zwykłego.
5. Koło 26cali prędzej założyłbym 24cale lub 20cali.
6. kierownica będzie standardowa czy wolant.

Leopold

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: CAB BIKE SPORT
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2022, 06:45:58 pm »
Podoba mi się ta Wasza Robota, gdybym był młodszy to bym Wam zazdrościł. Osobiście preferuję rozmiar kół tradycyjny, tym bardziej w konstrukcjach nie amortyzowanych a więc przód 20" tył natomiast 26". Przy tylnym napędzie takle rozwiązanie ma wiele zalet - zresztą kogo mam uświadamiać - jedyna wada moim zdaniem to zabiera trochę miejsca, tyle w odpowiedzi na pytanie. Powtórzę, mnie się to bardzo ,bardzo podoba, klasa światowa.

kamilrozanski

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • produkcja i sprzedaż velomobili
    • https://www.facebook.com/aventybike
Odp: CAB BIKE SPORT
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2022, 11:56:41 pm »
Tomojo:
1. Będzie góra dzielona jednak dzielenie chciałbym zrobić za tylną częścią, tam gdzie daszek się opiera tak by podnosila się góra z daszkiem i fragmentem tylnej części.
2. Siedzenie zostało obniżone i odsunięte na maxa do tyłu co sprawilo iz dla mnie, prawie 2 metrowej osoby jest już za daleko i muszę je przesunąć co wg wstępnych wyliczeń da miejsce na koło 26 z tyłu
3. Przód raczej sztywny, tył amortyzowany jeśli 20cali lub też sztywny jeśli 26 (ew może zmieści się elastomerów)
4. Moja wersja testowa to wersja pancerna, tam wszystko jest mocniejsze;)
5. W 26 calach łatwiej zapleść lub nawet gotowca dostać silnik elektryczny. W 20calach jest to bardziej kłopotliwe ale jestem zawsze otwarty na sugestie i propozycje
6. Ja się przymierzam by wsadzić tam ani to ani to. Standardowa kierownica przeszkadzać będzie we wsiadaniu od przodu natomiast joysticki są zbyt czułe. Wersja sterowania jak w trajkach wydaje się być optymalna ale czy się zmieści?

kamilrozanski

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • produkcja i sprzedaż velomobili
    • https://www.facebook.com/aventybike
Odp: CAB BIKE SPORT
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2022, 11:57:27 pm »
Leopold- skąd jesteś? Nie masz ochoty wpaść na jazdy próbne?

Leopold

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: CAB BIKE SPORT
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2022, 09:10:58 pm »
Mieszkam pod Zamościem, sam coś dłubię, mam chęć pojechać w Kaliskie ale bliżej ciepłej wiosny a jak tam będę przypomnę się by skorzystać z zaproszenia, dziękuję. Bardzo mnie korci być też u Mieczysława.

Chris

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 207
Odp: CAB BIKE SPORT
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2022, 12:18:43 pm »
Widzę panowie, że nie obijacie się.

Machina jak marzenie.

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: CAB BIKE SPORT
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2022, 04:21:51 pm »
Dobrze wygląda w tym kolorze ale jednak ten nowy zielony dużo zgrabniejszy. Btw jest jakiś postęp prac z zielonym?

kamilrozanski

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • produkcja i sprzedaż velomobili
    • https://www.facebook.com/aventybike
Odp: CAB BIKE SPORT
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2022, 12:42:55 pm »
Na tę chwilę zajmujemy się tym na co są zamówienia czyli obecnie cabbike oraz aventy. Jeśli jakieś konkretne zainteresowanie zielonką będzie to temat jest do ogarnięcia. Zielonka dojrzewa w magazynie.