Autor Wątek: Recytling MBB  (Przeczytany 4733 razy)

tomekzChełma

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 6
Recytling MBB
« dnia: Lipiec 18, 2021, 04:38:24 pm »
Witam to ja tomek70 tylko straciłem konto teraz będę "tomekzChełma". Długo nic nie tworzyłem ale kożystając z chwili wolnego czasu i jako że sąsiad przywiózł mi z Niemiec schimano 7-biegową. Którą pewnie jakiś Niemiec wyrzucił tworzę to oto cudo. MBB na kołach 24/1 38/czyli ja z z wózków inwalidzkich tył 28" dlaczego z przodu 24/1 38? Taka fajna obręcz walała mi się przyniosłrm ją kiedyś ze złomu i dlatego została użyta. Poza tym na koła inwalidzkie można dostać w miarę tanio ciekawe opony. Piastę rozkręciłem przepłókałem nasmarowałem i chodzi niestety coś chyba źle złożyłem bo jak hamuje to piszczy może ktoś z was wie co nie tak mogłem złożyć w tym hamulcu bo wcześniej przed moim serwisem hamowała  dobrze? Aerodynamiczny widelec to nogi od krzesełka siedzenie sklejka żywica poliestrowa gąbka z jakiegoś starej wersalski.To na razie tyle.
https://e.pcloud.link/publink/show?code=VZmmk0ZFsg1OzxLWz7nJDdOy5YT5brhrf7V
A i jeszcze rama to stare MTB z OLX za 30/zł.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2021, 04:41:13 pm wysłana przez tomekzChełma »

Leopold

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: Recytling MBB
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2021, 06:12:58 pm »
Bardzo zgrabny ten Twój nowy pojazd, już sama estetyka konstrukcji wskazuje, że będzie fajny w ujeżdżaniu. A popdczas serwisu nie zgubiłeś jakiejś podkładki dystansowej?

Chris

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 207
Odp: Recytling MBB
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2021, 08:12:18 pm »
Ale rama to żywcem zerżnięta od Vendetty  ;D

Wyślę te fotki do Parkerów - będziesz bulił   ;)

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Recytling MBB
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2021, 07:23:03 pm »
Tomek robił fwd mbb przed Parkerami :) Witaj znowu na pokładzie :)

tomekzChełma

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Recytling MBB
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2021, 06:07:00 pm »
Dzięki Yin, kilka lat nie jeździłem na poziomce. Muszę na nowo się zestroić:)

tomekzChełma

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Recytling MBB
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2021, 04:22:07 pm »
Pierwsze kilometry za mną poziomka dostała silnik przekładniowy  z recytlingu walał mi się gdzieś po piwnicy. Rzęzi okrutnie ale działa. jest na napięcie 36v i koło 28" a ja go dałem pod 48v i w kole 26". Bo tylne koło zmieniłem na 26 wcześniej było 28". Brakuje też trochę amortyzacji więc z tyłu zamontowałem "czarną kiszkę" nazwa amortyzatora powietrznego z regulacją twardości. Kopiowanie pomysłu jak najbardziej wskazane zrzekam się wszystkich praw:) Mogę udostępnić dokumentację tak że każdy chętny będzie mógł takowy zrobić samodzielnie projekt Open Surce.
Cóż rower ma potencjał szukam teraz wygodnej pozycji jak wszystko będzie grało to go pomaluję i zrobię na picuś glancuś. Czarną kiszkę zamontowałem przed chwilą więc jeszcze nie wiem jak działać będzie, o postępach będę informował. Fotki poniżej https://e.pcloud.link/publink/show?code=XZ5rj0ZHEhkWULGt4RhcT7gE0bXeyYljVS7
https://e.pcloud.link/publink/show?code=XZzrj0Z3QerSA9P8rHmcedeJBnDuBfFl7z7
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2021, 04:42:06 pm wysłana przez tomekzChełma »

tomekzChełma

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Recytling MBB
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2021, 09:01:33 pm »
Wróciłem z trasy 36 km kiszka spełnia swoje zadanie poprawa 95 % tylko większych dziur nie daje rady w resztę drobnych pięknie wybiera, są dwie  rzeczy do poprawienia trzeba zrobić kierownicę tak aby ręce były wyprostowane i niżej, chomiczek to nieporozumienie, i nie wiem czy się da usunąć hamulec z piasty żeby można było ustawiać pedała do ruszania, nie wiem czy to wykonalne usunąłem już element który rozpierał się w piaście i tarł o korpus ale dalej nie da  się za bardzo do tyłu kręcić pedałami muszę jeszcze do nie zajrzeć.
https://e.pcloud.link/publink/show?code=XZDHu0ZrkyQdEyYo5B8mC8S8wGftJpG4osy
I akumulator umieszczę niżej pomiędzy kołami w jakiejś aerodynamicznej skrzynce.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2021, 09:07:30 pm wysłana przez tomekzChełma »

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Recytling MBB
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2021, 06:37:18 am »
Cruz ma ogromną zaletę pod elektryfikacje, mianowicie dzięki braku prowadzenia łańcucha pod ramą można łatwo montować spore pakiety aku.

rdt

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Recytling MBB
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2021, 09:47:53 pm »
Jak zbudowana jest ta kiszka i jak się sprawdza na sztywniakach ??

koncki

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 319
Odp: Recytling MBB
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2021, 04:18:05 pm »
Witaj Tomaszu. Od zawsze podziwiałem Twoje rowery i widzę, że nadal jesteś w formie.
Też kiedyś stosowałem "czarną kiszkę" z dętki od taczki - w zasadzie bez żadnych przeróbek.

oblivion

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 514
Odp: Recytling MBB
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2021, 12:00:12 pm »
Fajny, zgrabny, podoba mi się.
Ciekawy byłby fat, wtedy już bez kiszki ;)

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Recytling MBB
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2021, 03:47:32 pm »
Mnie też tu dawno nie było ale wróciłem na forum :D Ta czarna kiszka pod fotelem ogółem daje radę? Szykuje mi się w głowie też cruzbike, chcę sztywny ale z amortyzowanym fotelikiem