Autor Wątek: PKP leci sobie w kulki  (Przeczytany 6930 razy)

natalka

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 168
PKP leci sobie w kulki
« dnia: Lipiec 04, 2021, 08:24:44 pm »
Znalezione na innym forum, podkradłam z podrozerowerowe.
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/z-rowerem-na-hel-tylko-w-niektorych-pociagach-sa-wypozyczalnie-103206.html
Cytuj
[...]
Od 26 czerwca większość pociągów Polregio kursujących pomiędzy Gdynią a Helem nie zabiera na pokład rowerów. Spośród 22 par połączeń, które kursują w sezonie, tylko 4 pary oferują możliwość przewozu jednośladu. To radykalne ograniczenie. Z czego wynika?

? Na wniosek operatora kolejowego Polregio w terminie od 26 czerwca do 31 sierpnia wprowadzono ograniczenie przewozu rowerów na linii komunikacyjnej Gdynia Gł. ? Hel. Wyznaczono pociągi, w których zapewniono przewóz maksymalnie 28 sztuk rowerów w wagonach specjalnie do tego przystosowanych. Celem tego działania jest zapewnienie miejsc pasażerom, w tym szczególnie rodzinom podróżującym z dziećmi w wózkach oraz osobom z niepełnosprawnościami ? napisał Michał Piotrowski, rzecznik prasowy pomorskiego urzędu marszałkowskiego.

Zdaniem rzecznika Urzędu, nie ma konieczności by korzystać z przewozu własnych jednośladów na pokładzie pociągów, bo? ?na Półwyspie Helskim funkcjonuje spora liczba (na odcinku Puck ? Hel jest ich 28) wypożyczalni rowerów, które oferują dowóz roweru w miejsce oczekiwania osób korzystających?. Wypowiedź Michała Piotrowskiego uzupełnia rzecznik Polregio, Dominik Lebda.

Pozwolę sobie tego nie komentować gdyż mój komentarz nie wniósłby niczego nowego a mógłby zawierać bardzo dużą ilość wulgaryzmów skierowanych do PKP i owego pomorskiego urzędu marszałkowskiego.

live_evil

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1240
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: PKP leci sobie w kulki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2021, 08:43:43 pm »
Nie PKP, tylko Polregio. W PKP IC rowery na Hel można nadal przewozć.

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2152
  • Zduńska Wola
Odp: PKP leci sobie w kulki
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2021, 09:48:38 pm »
Nie PKP, tylko Polregio. W PKP IC rowery na Hel można nadal przewozć.

Poziome też można póki obsługa nie zaznajomi się z nowymi przepisami.
Dzisiaj się udało. Piona postawiliśmy obok i nie było problemu, że nie wisi.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


Some Grue

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: PKP leci sobie w kulki
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2021, 12:53:11 pm »
Da się (nie mówię konkretnie o Helu).
Wczoraj wracałem z poziomką do domu, miało być 2 wagony do przewozu rowerów, było całe zero. Więc rower stał w przejściu między wagonami. Pani konduktor nawet słowa nie rzekła, sprawdziła bilet i poszła dalej. Oczywiście najlepiej jechać tak w ostatnim wagonie, a nie w środku składu.

A, żeby nie było - skład pociągu był czeski, nie PKP.

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: PKP leci sobie w kulki
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2021, 03:39:38 pm »
"nie ma konieczności by korzystać z przewozu własnych jednośladów na pokładzie pociągów, bo? ?na Półwyspie Helskim funkcjonuje spora liczba (na odcinku Puck ? Hel jest ich 28) wypożyczalni rowerów..."

I pewnie całkiem przypadkiem parę z nich należy do kogoś z rodziny zarządu Polregio lub coś w ten deseń ;)

Some Grue

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: PKP leci sobie w kulki
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2021, 10:58:06 am »
A ciekawe w której z tych wypożyczalni można wypożyczyć poziomkę  ;)

natalka

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 168
Odp: PKP leci sobie w kulki
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2021, 12:55:59 pm »
A ja mam pytanie... W której z tych wypożyczalni można wziąć rower np w Gdańsku i oddać go w Słupsku?
Albo wziąć w Lęborku i oddać w Giżycku?
I czemu tak się nie da, skoro w wypożyczalniach samochodów tak się da? (pewnie wiecie przykładowo, że w USA mozna wypożyczyć pojazd w Kalifornii i oddać w NY?)

To jest doskonały przykład krótkowzroczności i klapek na ozach tzw decydentów, którzy są raczkującymi politykami, a którzy to jak doskonale wszyscy wiedzą nie mają pojęcia o niczym a jedyne co umeiją to śliczne pierdzenie.

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2152
  • Zduńska Wola
Odp: PKP leci sobie w kulki
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2021, 05:09:21 pm »
A ja mam pytanie... W której z tych wypożyczalni można wziąć rower np w Gdańsku i oddać go w Słupsku?
Albo wziąć w Lęborku i oddać w Giżycku?
I czemu tak się nie da, skoro w wypożyczalniach samochodów tak się da? (pewnie wiecie przykładowo, że w USA mozna wypożyczyć pojazd w Kalifornii i oddać w NY?)

To jest doskonały przykład krótkowzroczności i klapek na ozach tzw decydentów, którzy są raczkującymi politykami, a którzy to jak doskonale wszyscy wiedzą nie mają pojęcia o niczym a jedyne co umeiją to śliczne pierdzenie.

To weź sprawy w swoje ręce. Załóż sieć wypożyczalni, albo skomunikuj właścicieli istniejących. Poinformuj ignorantów politycznych o możliwościach rozwoju bo inaczej te Twoje posty to: "śliczne pierdzenie".
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


M63

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Moje Poziomki :)
Odp: PKP leci sobie w kulki
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2021, 09:00:28 pm »
A ciekawe w której z tych wypożyczalni można wypożyczyć poziomkę  ;)
dwa lata temu TRAJKI (KMX) widziałem we Władysławowie  ( na początku półwyspu )
Nie wstanę ,
TAK będę leżał !!!

natalka

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 168
Odp: PKP leci sobie w kulki
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2021, 11:27:48 pm »
To weź sprawy w swoje ręce. Załóż sieć wypożyczalni, albo skomunikuj właścicieli istniejących. Poinformuj ignorantów politycznych o możliwościach rozwoju bo inaczej te Twoje posty to: "śliczne pierdzenie".

A ty jak zwykle musisz sobie ponarzekać czym zresztą sam znowu ślicznie pierdzisz, marudo :D

Nie mam kasy, nie jestem w PiSdach więc mnie nie stać na kolejne Centralne Wypozyczalnie Rowerów czy program Rower+ :P :D :)