Autor Wątek: sprzedam rower poziomy SWB Cruzbike sofrider z amortyzacją  (Przeczytany 4155 razy)

Dariusz

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 2
sprzedam rower poziomy SWB Cruzbike sofrider z amortyzacją
« dnia: Maj 16, 2021, 07:13:45 am »
sprzedam rower poziomy SWB Cruzbike sofrider z amortyzacją
zdjęcia i więcej informacji w linku:
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-poziomy-swb-cruzbike-sofrider-z-amortyzacja-CID767-IDJQh2A.html#d8a62cbbc4

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: sprzedam rower poziomy SWB Cruzbike sofrider z amortyzacją
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2021, 07:16:43 am »
Witaj na forum, właśnie wczoraj wypatrzyłem go na olx i miałem wrzucić jako ciekawostkę. Btw może opiszesz wrażenia z użytkowania, to Twój pierwszy poziom? Masz zamiar przejść na inną poziomkę?

Dariusz

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: sprzedam rower poziomy SWB Cruzbike sofrider z amortyzacją
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2021, 07:04:06 pm »
Nie - po prostu poziomka mi nie leży, więc chcę ją sprzedać i zakończyć temat

miki11

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: sprzedam rower poziomy SWB Cruzbike sofrider z amortyzacją
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2021, 08:37:46 pm »
O ile rozumiem prostotę całej idei cruzbike (są nawet projekty przerabiania klasycznych rowerów bez spawania), to nie wyobrażam sobie pedałowania w zakrętach. Ten model ma za to piękne zawieszenie. No i wysoka pozycja chyba sprzyja szybkiej nauce jazdy...

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: sprzedam rower poziomy SWB Cruzbike sofrider z amortyzacją
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2021, 08:13:11 am »
Nie - po prostu poziomka mi nie leży, więc chcę ją sprzedać i zakończyć temat

No Brachu... Jeśliś karierę poziomą od takiego wynalazku zaczął,
to wcale się Twojej decyzji nie dziwię.

Romanes

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 209
  • handmade CRUZBIKE
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2021, 12:03:48 pm wysłana przez Romanes »

miki11

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: sprzedam rower poziomy SWB Cruzbike sofrider z amortyzacją
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2021, 09:06:48 pm »
Odnośnie wpisu Miki'go:

cruzbike homebuilt "no hands" xe dap
YouTube ? xedap03
13 paź 2008

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DruYFwLdw-FU&ved=2ahUKEwjLgOrt2-7wAhWls4sKHUZcCDQQwqsBegQIBRAD&usg=AOvVaw1ZM37nIAwmnpANKPFSJZ1A

Pozdrowerki

Jak one jeżdżą to widziałem. Spore te okręgi są. A w mieście będą ostrzejsze zakręty i wtedy z pedałowaniem może być kłopot. Mogę to rozwiązać używając wspomagania silnika, ale wolałbym żeby ten "szybowiec" miał własne właściwości lotne.

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: sprzedam rower poziomy SWB Cruzbike sofrider z amortyzacją
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2021, 02:40:51 pm »
Sporo zależy od rozstawu kół, ale pochylenie na zakrętach załatwia sprawę. Zresztą poziomki generalnie super zwrotne nie są co w praktyce po krótkim okresie dostosowania się po stronie rowerzysty zupełnie nie przeszkadza.

miki11

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: sprzedam rower poziomy SWB Cruzbike sofrider z amortyzacją
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2021, 06:10:34 pm »
To może zapytam inaczej: jakie wady mają konstrukcje typu flevo?

osesku

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: sprzedam rower poziomy SWB Cruzbike sofrider z amortyzacją
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2021, 06:40:53 am »
miki11 Ty chcesz jakiś rower poziomy, czy nie chcesz żadnego?  ;)
Fleviaki są przeważnie pancerne...
Manewry skrętu wychyleniem, kierowanie nogami przy pedałowaniu oraz kierownica pod siedzeniem nie każdemu odpowiadają.
Jeździłem na trzech i każdy był specyficzny (inny) i trzeba się było oswoić.
Przy dużych prędkościach (zjazdy), jak chcesz przyspieszyć, to musisz uważnie pedałować, żeby nagle nie skręcić.
Racer ma dość wysoko "środek powierzchni bocznej", im szybciej jedziesz tym większa wrażliwość na nagłe podmuchy wiatru!
Nie polubisz trudnego terenu, bruku, krawężników, żwirku na zakrętach, dziur..., szykan na CPR/DDR...
Nie wiem, czy to wina roweru, (czy moja) ale zaobserwowałem, że jazda na Flevo wywołuje skrajne emocje.
U większości pozytywne. U niektórych kierowców niestety agresję :( są nieliczni, jednak niebezpieczni.

miki11

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: sprzedam rower poziomy SWB Cruzbike sofrider z amortyzacją
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2021, 08:38:22 am »
Czyli chyba słusznie mi podpowiada intuicja, że flevo na razie nie jest dla mnie. Odpowiadając na Twoje pytanie, oczywiście że chcę. Jednak najpierw muszę usiąść na kilku różnych konstrukcjach. Mam już faworyta, ale to jest wybór teoretyczny, wolałbym go potwierdzić empirycznie.

osesku

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: sprzedam rower poziomy SWB Cruzbike sofrider z amortyzacją
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 01, 2021, 12:49:05 pm »
Zapytałeś tylko o wady...
Przejechać się trzeba na różnych konstrukcjach - jak najbardziej  :)
Wybiera się raczej po tym, do czego rower ma się nadawać - czyli moim zdaniem, szuka się przewagi zalet nad ograniczeniami ;)
Z Twojego wątku widać, że wybór to nie jest taka prosta sprawa :D

miki11

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: sprzedam rower poziomy SWB Cruzbike sofrider z amortyzacją
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 01, 2021, 02:34:32 pm »
Jeszcze raz powiem, chodzi o rower na kilkudniowe wyprawy, ma być wygodny, nie musi być ścigaczem, na pewno dołożę tam 250W silniczka BLDC. No i nie może przekraczać 2 metrów długości.

osesku

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: sprzedam rower poziomy SWB Cruzbike sofrider z amortyzacją
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 01, 2021, 05:59:09 pm »
W tej roli (kilkudniowe wycieczki) dla mnie, dokładnie pasuje Flevo. Ma 184cm długości, dobrze stoi w pozycji tylne koło w górę, daje się tak prowadzić do windy itp. Rozkłada się "w połowie" na dwie części do transportu w każdym kombi. Przy dobrze wbudowanej kierownicy,  łapiesz za środek ciężkości roweru i nie schodząc z niego łatwo przestawiasz/obracasz/zawracasz w miejscu. Kierownica przejmuje większość energii przy ewentualnych upadkach... Opcja z silnikiem sprawdza się. Tylko nie do tego o czym wspominałeś. Przy trudnych manewrach raczej użyjesz hamulca, niż silnika. Jeżeli miałbym już dźwigać silnik i baterię ze sobą, to wybrałbym trochę więcej mocy (350-500W). Obie opcje montażu wspomagania (przód/tył) są możliwe. Mam opcję w kole z tyłu, Devillo ma przód. W moim napęd na obie osie robi swoje pod każdą kaszubską górkę ????. Subiektywne odczucie: Flevo wygodniej się prowadzi niż Cruzbike. W Cruzie, przeszkadza mi duża dysproporcja masy między ruchomym i ciężkim przodem, a tyłem roweru. To pewnie zależy od sposobu budowy i wykonania, ale w tych Cruzach które miałem okazję objeździć, tak było. Flevo jest podobno trudniejszy do przyswojenia, dlatego naukę lepiej zacząć na jakimś boisku. W zasadzie nie przeszkadza mi, że przód nie ma amortyzacji. Po bruku i w lekkim terenie i tak trzeba jechać wolniej. Obserwując siebie i poziomych kolegów, nie ma co zakładać, że skończy się na wyborze tego jednego roweru raz do końca życia ???? Na szczęście raczej nie będą zazdrosne... Co innego druga Twoja połowa, o ile nie podzielisz z nią swej pasji.

miki11

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: sprzedam rower poziomy SWB Cruzbike sofrider z amortyzacją
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 01, 2021, 09:14:24 pm »
No tak, to 250W to było przykładowe, prawdopodobnie skończy się na przekładniówce 500W lub bezprzekładniówce 1000W. W pionie spokojnie mi wystarcza lekko dociśnięte 250W (no... po dociśnięciu 350W). Flevo... hmm... czyli mówisz, że warto poświęcić trochę czasu na naukę jazdy tą konstrukcją?