Autor Wątek: Szukam aluminiowych elementów tylnego amortyzowanego wahacza  (Przeczytany 1591 razy)

miki11

• kolarz na poziomie
Szukam aluminiowych elementów tylnego amortyzowanego wahacza
« dnia: Kwiecień 25, 2021, 09:42:55 pm »
Naoglądałem się poziomej konstrukcji Kolegi Tomo uklejonej z żywicy, bardzo mi się podoba ten rower. Bardzo to mało powiedziane. No i Tomo jest przy tym bardzo pomocny jeśli chodzi o szczegóły. Jako, że jeszcze nie kleiłem z włókna szklanego, postanowiłem zacząć (tak samo jak Tomo) od tylnego wahacza. Styrodur, tkanina, żywica, plus/minus wymiary są. Ale pojawił się kłopot z aluminiowymi elementami wahacza. Tylne można wykonać z aluminium, ale z przodu mamy mocowanie dolne wahacz-rama (chyba powinno być na łożyskach, czyli zaczyna się precyzyjna robota) i oczywiście oba mocowania amortyzatora: do wahacza i do ramy. I tutaj jestem trochę w kropce, oglądam oferty używanych ram amortyzowanych, żeby znaleźć dawcę organów. Aluminiowych ram z amortyzacją jest niewiele, jeśli już są, to są po prostu drogie. Nie śpieszę się z tą robotą, miesiąc się porozglądałem za tymi elementami i w końcu postanowiłem Was zapytać. Może coś podrzucicie, jakieś rozwiązania. A może ktoś po prostu posiada starą ramę-dawcę i chciałby się jej pozbyć. Tak, jak pisałem, pośpiechu nie ma, bez tych kilku detali nie zacznę roboty.