Autor Wątek: Rower stacjonarny  (Przeczytany 157 razy)

ksm123

• sympatyk
  • *
Rower stacjonarny
« dnia: Luty 16, 2021, 01:29:38 pm »
Rozpada mi się rower stacjonarny (pionowy), który (po 10 letniej przerwie) katuję od stycznia aby wrócić do formy (tłucze coś w łożyskach, ale mechanikiem nie jestem i nie ogarnę tego). Pewnie będzie w ciągu miesiąca potrzebował następcy.

Zakładając, że od wiosny będę uczyć się jeździć na poziomie, jak widzicie sens wymiany stacjonarnego pionowego na poziomy, czy taki rower pomoże mi wzmocnić mięśnie potrzebne do jazdy w poziomie?

Od razu piszę, że nie zakup trenażera nie wchodzi w grę. Przechowuję przechowuję w nieogrzewanej komórce a ćwiczę na poddaszu, roweru nie wniosę po schodach.

A jeśli ktoś ma doświadczenie to jaki obecnie dostępny (nowy lub z OLX) stacjonarny rower poziomy do około 3k możecie polecić?

Yin

• całkiem inny wariat
Odp: Rower stacjonarny
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2021, 07:25:08 pm »
Z uwagi na to że właściwa ilość rowerów to n+1 to zawsze warto mieć kolejny na zapas :) Pomyśl o czymś jako uzupełnienie poziomki którą będziesz pewnie poruszał się w większości po asfalcie. Z racji tego ze poziomka to już większy gabaryt to może składak jako uzupełnienie? Albo fatbike dla zabawy?
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)

ksm123

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2021, 08:48:47 pm »
Żadne n + 1. Proszę mi z takimi nie wyjeżdżać ;-) Do zabawy i pełnienia roli ojca pilnującego 7 latka w lesie, mam MTB, rocznik 2005, na kołach 26" z oponami 2,4". Ba nawet amortyzator był serwisowany z wymianą uszczelek w grudniu. Poziomka zastąpiła trekking, który powędruje do teścia. A stacjonarny wymienię jeden do jednego, więc jak tylko sytuacja pandemiczna wróci do letniej normy, to liczba rowerów wróci to stanu z 2020 roku.

Pytanie do was o sens używania poziomego roweru stacjonarnego do nabrania/utrzymania kondycji w lockdownie i innych niesprzyjających warunkach.

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2021, 10:33:02 pm »
O popatrz przemęczenie, nie doczytałem że pytasz o stacjonarny. Treningowo najlepiej wypadł by trenażer bo wtedy ćwiczysz w pozycji w jakiej jeździsz ( a ta między samymi poziomkami może się bardzo różnic). W Twoim przypadku jak trenażer też odpada to już zostaje bardziej kwestia w jakiej pozycji chcesz ćwiczyć.   
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)