Autor Wątek: Hamster-bar to open-cockpit upgrade  (Przeczytany 543 razy)

art75

• kolarz na poziomie
  • Świętochłowice
Hamster-bar to open-cockpit upgrade
« dnia: Maj 10, 2020, 11:13:02 pm »
Czołem!
Szmat czasu minął, kiedy ostatni raz się tu na forum udzielałem, ale grzebałem ostatnio trochę przy rowerze, więc jest okazja, żeby się odezwać po latach.
Wczoraj dokonałem wymiany układu sterowania - jak w tytule wątku - i już wiem, że nie wrócę do ?chomika?.
Wrażenia z jazdy: rower, co mnie najbardziej zaskoczyło, zrobił się szybszy! Po prostu dynamit! Jadąc wieczorem z działki do domu, podjazdy, które wcześniej sporo zdrowia mnie kosztowały i prędkość na nich spadała do 16km/h, ?łykałem? przy 23km/h, na płaskim rzadko schodziłem poniżej 30. Mały blat stał się zbędny ;D. Zaznaczę, że jest to rower na kołach 20x20, bez pedałów spd. Na odcinkach z luźną nawierzchnią typu rozjechany szuter rower stabilnie się prowadził; na sztywno umocowana i szersza kierownica robi robotę :D. Wsiadanie na rower nie nastręcza żadnych trudności. Nie wspomnę już znacznie większej ilości miejsca na umocowanie lamp, licznika dzwonka i innych gadżetów. Obawiałem się o linki, czy standardowe 2 metry wystarczą, szczególnie w przypadku tylnej przerzutki. Okazało się, że dało radę wstępnie założyć te stare, do wymiany na nieco dłuższe, tak aby puścić je przed kierownicą. I tak oto wymiana kierownicy spowodowała, że odkryłem swoją poziomkę na nowo, bo ostatnio coraz mniej serca do niej miałem. Jazda była męcząca, szczególnie pod górę, na płaskich odcinkach też nie było tego poweru, na piachu często kończyło się glebą i pchaniem roweru. Teraz, mam wrażenie, że to zupełnie inny, lepszy rower, znowu chce mi się na nim jeździć.
Pozdrower!
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2020, 06:02:33 am wysłana przez art75 »

Bryxon

• wyczynowiec na poziomie
    • Bryxon - na horyzont i jeszcze..poziomy prawie-blog
Odp: Hamster-bar to open-cockpit upgrade
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2020, 11:54:05 pm »
Hej,

A dasz jakieś zdjęcia? Mniej więcej sobie wyobrażam ten open-cockpit upgrade jako taka wygięta w U rura z długimi rączkami i zafalowaniami na kolana a'la miejski granny bike.
Ja dotychczas wymieniłem z USS and OSS i właśnie chomika głównie z uwagi na to że USS był wrażliwy na upadki roweru co na początku bywało. Nawet ześlizgnięcie się z oparcia o mur powodowało urazy trzymacza kierownicy który w  końcu popękał do szczętu. Także prowadzenie roweru w pozycji dzwonnika z Notre Dame było męczące. 
Zmiany w szybkości - hmm nie przypominam sobie - coś mi się wydaje że masz pozytywny efekt placebo chyba że faktycznie pompujesz ramionami:))

W USS po osiągnięciu pewnej formy bałem się zaprzeć bo było już naruszone a w OSS chimikowej faktycznie nie ma dźwigni...

Pozdrawiam

Bryxon

"na horyzont i jeszcze.."

art75

• kolarz na poziomie
  • Świętochłowice
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2020, 08:47:59 pm »
Może i placebo, dodatkowo wzmocnione euforią wynikającą z pozytywnych pierwszych wrażeń z jazdy :) Czas i kolejne przejechane kilometry to zweryfikują, w każdym razie prędkościomierz nie kłamie:). Natomiast faktem jest, że ergonomia tej kierownicy o wiele bardziej mi odpowiada, niż poprzedniej. Z USS mam tyle doświadczeń, ile zdążyłem się najeździć na różnych sprzętach przy okazji zlotów, na których byłem. A rower wygląda tak: (jak dla Ciebie, to pewnie dość znajomo ;))
Trochę długo kazałem Ci czekać, ale okazało się, że nie mogę tu wstawić załącznika prosto z komputera, tylko link z internetu, no i roboczo założyłem instagrama ;D
Zdjęcia poniżej - na tle tego drzewa nie za wyraźnie widać, gdy porobię więcej, to jeszcze dodam
https://www.instagram.com/p/CALkgNjneWd/
https://www.instagram.com/p/CALktJnnJUJ/

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2020, 09:43:25 am »
Witaj znowu na forum, kopę lat :)
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)

Bryxon

• wyczynowiec na poziomie
    • Bryxon - na horyzont i jeszcze..poziomy prawie-blog
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2020, 07:23:26 am »
...
 A rower wygląda tak: (jak dla Ciebie, to pewnie dość znajomo ;))
...

A jakże znajomo:) Ciekawa ta kierownica - zawsze zastanawiałem się nad zaletami ale nigdy nie rozważałem zamontowania takiej - przeważały argumenty kompaktowości chomiczka. Może kiedyś jak będzie okazja i dopadnę taką rurę to się skuszę...
Na razie odkopałem i zmodernizowałem swojego (napęd, z innego tu watku) ale pogoda właśnie nam siadła:( Poza tym w międzyczasie kupiłem na 10 rocznicę ślubu żaglówkę (no prawie - Cat Hobie 16) i będzie kolejne hobby na hmm "wolny" czas.
W tle chodzi też wątek nowego velo Quattrovelo któego sobie oglądam - aż strach co z tego wyniknie;)

Jakkolwiek - życzę prędkości i najlepszego w użytkowaniu.
Pozdrawiam

Bryxon

"na horyzont i jeszcze.."