Autor Wątek: opona dla desperata :)  (Przeczytany 5896 razy)

tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
opona dla desperata :)
« dnia: Październik 23, 2009, 07:34:04 pm »
 puzdro tuning oponki jak zrobić może komuś się przyda :) wątek dla odważnych i nieźle zdesperowanych :)

w lecie postanowiłem sobie wymienić oponkę  miałem 26X1" ale na teren i na nasze dziury była za słaba szukałem w mim grodzie coś szerszego ale nie za za szerokiego ... że wszystko było cholernie drogie wybór padł w końcu na oponkę kenda 26X1.5 ale po założeniu i pierwszych jazdach próbnych okazało się ze jest za szeroka a  po bokach wystają duże nadlewki gumy ogólnie mówiąc klapa
te nadlewki były dla mnie  zbyteczne dręczyło mnie to przez jakiś miesiąc

aż pewnej niedzieli siedziałem sobie i oglądałem jakiś program na discovery   mechanicy styliści od tuningu:) wycinali drymelkiem w bieżniku przerabianego samochodu napis bodajże Diskawery ..... o to chodziło następnego dnia za pomocą tarczy do szlifowania metalu i szlifierki kątowej zeszlifowałem nadlewki gumy i to na napompowanej oponie :) trwało ta jakieś pół godziny i miałem swoja wymarzoną oponkę  węższa i lżejsza całkiem inna jazda  uwaga !!!  metoda dla osób dobrze posługujących się szlifierką  trzeba zebrać tylko gumę uważając żeby nie uszkodzić płótna  oponkę pompuje na 6.psi i nic się nie dzieje

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: opona dla desperata :)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2009, 09:26:46 pm »
Niezłym kompromisem między rozmiarami 1 i 1,5 jest KENDA KWEST 26x 1,25 znajomy jeździ na nich w sztywnym single speedzie i sobie chwali. Cenowo można je upolować od 30 zł za sztukę, na allegro czasem nawet taniej.