Autor Wątek: Renesans LWB  (Przeczytany 6750 razy)

staskiewicz

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 121
Renesans LWB
« dnia: Maj 15, 2019, 05:01:19 pm »
Mam słabość do chopperowego stylu. Wbrew pozorom długa baza i wyprostowana sylwetka jest bardzo uniwersalna:
https://vimeo.com/330764702

Mociumpel

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 510
Odp: Renesans LWB
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2019, 05:51:09 pm »
W takim akurat wykonaniu nawiązującym do dobrego "poziomego górala" https://i.pinimg.com/originals/bc/29/b1/bc29b1b0ea033760c2cf3fc309692bc2.jpg
nie dziwne więc, że sprawdzone rozwiązanie wykonane w węglu spisuje się równie dobrze.
Niestety i ja na swoim krótkim SWB 2x20" jeśli znam trasę to TAKIE proste singletracki przy pionowym ustawieniu fotela i z dużym promieniem skrętu jestem w stanie pokonać - z filmu trasa nie jest za trudna - akurat protoplasta pokonuje ZNACZNIE gorsze zjazdy i wjazdy więc TEN fil akurat nie jest hiper przykładem że MOŻNA ;)

staskiewicz

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 121
Odp: Renesans LWB
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2019, 06:21:31 pm »
Trasa nie jest downhillowa, ale  i tak jest wymagająca dla poziomki. Obserwuję tego faceta już dawno na bentrider  i on bierze udział w maratonach mtb na tym sprzęcie. Zjedź coś takiego: https://www.bentrideronline.com/messageboard/showpost.php?p=1478639&postcount=171
Niestety ja musiałem sprzedać swoją ramę LWB Aero-Bike od Maćka Kaczmarka. Ale to był cymes... Teraz trochę mi szkoda, bo bym załadował elektryczne wspomaganie i miałbym świetny rower wyprawowy.
A ten protoplasta, którego podlinkowałeś  to lightfoot?

Mociumpel

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 510
Odp: Renesans LWB
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2019, 06:44:19 pm »
Tak Bigfoot Off-Road recumbent.
Co zas do tego LWB - jest specyficzny ale do przyjęcia.
Marzy mi sie drukarka 3D z mozliwościa wykonaniu poziomala z tytanu - sa takie drukarki niestety spieki tytanowe w wykonaniu jednostkowym to kosmiczna cena - ale marzy mi się ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2019, 06:47:03 pm wysłana przez Mociumpel »

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Renesans LWB
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2019, 08:13:22 am »
I pomyśleć, że swojego pierwszego "Jamnika" (taką wtedy te Choppery nazwę miały)
1982 gim zrobiłem.
Z racji nieposiadania garażu zmuszony byłem przez wiele lat krótkich pojazdów używać.
(długie w firmie stały i okazyjnie jeździły)
Ale geometrię (wys. pedałów i siedziska) klasycznego mojego Choppera przenosiłem na pojazdy krótkie. Mając od 2009 garaż używałem tylko długich pojazdów.
Ale one wszystkie razem wzięte i tak przy VM wymiękają.

To co Remigiusz (Staśkiewicz) napisał doskonale się sprawdza. Zwłaszcza w ruchu miejskim.
Remigiuszu dzięki za "cymes".
Podaj wzrost i rzuć hasło na Forum.
Kilka lat temu Marek Live itd. wyhaczył za grosze klasyczną ramę mojej produkcji.
Wiele moich pojazdów wciąż się gdzieś buja lub po garażach stoi.
Np. Piękny Chopper stoi u Macieja Niew...w Łodzi.

staskiewicz

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 121
Odp: Renesans LWB
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2019, 10:46:52 am »
Ale geometrię (wys. pedałów i siedziska) klasycznego mojego Choppera przenosiłem na pojazdy krótkie.

Tak, pamiętam "zetkę". Jedyne ładne SWB na świecie.

Kilka lat temu Marek Live itd. wyhaczył za grosze klasyczną ramę mojej produkcji.

To jest prawdopodobnie moja żółta rama. Przyuważyłem ją na zdjęciu nr 4 w wątku: http://forum.poziome.pl/index.php?topic=3884.msg54216#msg54216
Charakterystyczne przekładnie pośrednie z alu korb kupionych "u Józefa" w Kaliszu i stoczonych u Twego kumpla w WSK. Ramę sprzedałem facetowi z Irlandii zdaje się. Ona mu nie przypasowała ze względu na długość. Chyba ją właśnie odsprzedał do Łodzi. W każdym bądź razie krążyła trochę po świecie nie na swoich kołach ;D

Parę lat temu zaopatrywałem w oleje do motocykli serwis skuterów w Kaliszu (chyba przy Warszawskiej).  W środku stał chopper Twej produkcji z tylną amortyzacją.

fdx

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 695
Odp: Renesans LWB
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2019, 04:53:21 pm »
Tak miałem ją jakiś czas. była całkiem wygodna ale trafił mi się Condor a ktoś inny szukał lwb więc odsprzedałem dalej.
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...