Autor Wątek: Kawa czy herbata  (Przeczytany 103193 razy)

toft

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 390
Odp: Kawa czy herbata
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 24, 2010, 10:37:36 am »
hansglopke, jeśli jesteś na tym zdjęciu tylko ty i nie ma kilku innych osób to o ile się nie mylę możesz żądać albo zakazu publikacji albo zadość uczynienia za publikacje.Zdjęcie można ci zrobić zawsze w miejscu publicznym nawet jak jesteś sam natomiast upublicznienie zdjećia już jest objęte pewnymi rygorami:).

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1611
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Kawa czy herbata
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 24, 2010, 11:45:31 am »
Dopytywałem się pewnego dziennikarza - tłumaczył przy ognisku na jakiejś rajdowej imprezie więc moge coś pomylić ;) jeśli impreza jest masowa to mają prawo zrobić zdjęcie i opublikować jeśli nie masowa to powinni zapytać.

toft

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 390
Odp: Kawa czy herbata
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 24, 2010, 02:43:39 pm »
Wydaje mi się że generalnie chodzi o to czy na zdjęciu jest tłum czy pojedyncza osoba. A w myśl ustawy ( nie pamietam jakiej:)) tłumem jest 3 lub więcej osoby. Chodzi o to żeby chronić prawo jednostki do wizerunku, ale jednocześnie moc sfotografować ulicę czy inna przestrzeń publiczna w której zawsze najczęściej są jakieś osoby.
Nie jestem ekspertem od prawa prasowego tylko fotografem amatorem więc głowy nie dam ale tak to jakoś leciało:) Pozzdrawiam:).
A z tą imprezą masową mozesz mieć rację. Np można fotografować osoby publiczne typu premier doda czy ktoś tam jeszcze, pytanie czy zawodnik który startuje np w maratonie jest osobą publiczną ( z racji tego ze startuje w danej imprezie i nie jest anonimowy). Być może regulują to też inne zapisy, czy umowy miedzy zawodnikami organizatorami a fotografami( w tym momencie akredytowanymi).
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2010, 02:46:07 pm wysłana przez toft »

M63

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Moje Poziomki :)
Odp: Kawa czy herbata
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2010, 06:01:19 pm »
znalezione w sieci :
W przypadku publikacji fotografii reportażowych, czy też reporterskich może dojść do konfliktu między dwoma dobrami prawnie chronionymi: prawem do informacji oraz wizerunkiem, jako dobrem osobistym. Moim zdaniem, w przypadku fotografii reporterskich, które dokumentują, czy też informują o wydarzeniach ważnych dla określonej społeczności, konflikt między powyższymi dobrami można rozstrzygać na korzyść prawa do informacji.

cały artykuł :
http://www.trochetechniki.pl/Jak-fotografowac-zgodnie-z-prawem,t,1266,page,1.html
Nie wstanę ,
TAK będę leżał !!!

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Kawa czy herbata
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 24, 2010, 08:36:06 pm »
Po zlocie chciałem na forum puścić kilka fotek. Zacząłem się zastanawiać, czy ktoś nie będzie miał pretensji, że go pokazuję. Odpuściłem sobie.

Gazetkę sobie kupiłem i chwalę się znajomym. ;D, że na imprezie przedniej byłem i w TV też mnie pokazali ::)
Nie jestem jakaś gwiazda co z wyglądu i oglądalności żyje, więc mnie lata postawa nijakiego SPRINGa, co się za profesjonalistę uważa i w d....e* ma pewne zasady.

*czyt: dyfrze
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


Jakub S.

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Kawa czy herbata
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 24, 2010, 09:22:28 pm »
Po zlocie chciałem na forum puścić kilka fotek. Zacząłem się zastanawiać, czy ktoś nie będzie miał pretensji, że go pokazuję. Odpuściłem sobie.

Znaczy, Ty jako jedyny nie pokazałeś zdjęć ze zlotu? Masz 1 dzień żeby to naprawić ;-)
Sprawa jest dość prosta - dopóki nie zarabiasz na danym zdjęciu nie musisz podpisywać ani nie możesz od takiego fotografa wymagać umowy o wykorzystanie wizerunku. To się tyczy raczej sesji "pozowanych", bardziej skomplikowane jest to gdy reporter fotografuje większą ilość osób do gazety ale w momencie gdy pokazaliśmy się publicznie (i na dodatek bardzo celowo) jako grupa w Poznaniu - miał do tego prawo. Tzn. teoretycznie może i można by się z tego powodu przepychać ale żaden sędzia z odrobiną oleju w głowie takiej sytuacji nie rozstrzygnie na korzyść rowerzysty z grupy - bo my sami chcieliśmy się pokazać. Ludzie czytający gazetę mają takie samo prawo do zobaczenia nas jak ci, którzy byli wtedy na rynku. Co innego gdyby mi np. ktoś zrobił fotkę jak przy otwartym garażu we własnym domu robię sobie przy rowerze i nie zapytał mnie o publikację.
Jakub Sałata

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Kawa czy herbata
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 31, 2010, 05:58:49 pm »
http://video2.v2.tvp.pl/2010/03/30/234882/film.asf
Działania medialne idą pełną parą.Wczoraj nasza regionalna TV pokazała grupę z Zachodu poróżującą w kierunku Mongolii

(Z niedzieli na poniedziałek spali u naszego kolegi Mariusza z Oławy, który też spawał im jakąś awarię)
Swoje przygody opisują na
www.2wheels4change.com  -- zdjęcia Mariusza już tam są

 Dzisiaj (środa 31 marca 2010)  informację o nich pokazała TVP 1 w Teleekspresie.

 Dzisiaj na TVP Info (dawna TVP 3 nie wiem czy zasięg jest ogólnopolski czy tylko woj.dolnośląskie i opolskie) o godz 21,05  mam się wypowiadać o znaczeniu odblasków i jaskrawej odzieży dla bezpieczeństwa rowerzystów oraz pokazywać pozioma.
                                                              Pozdrowionka


Sławek

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Kawa czy herbata
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 01, 2010, 10:29:52 am »
Dzisiaj na TVP Info (dawna TVP 3 nie wiem czy zasięg jest ogólnopolski czy tylko woj.dolnośląskie i opolskie) o godz 21,05  mam się wypowiadać o znaczeniu odblasków i jaskrawej odzieży dla bezpieczeństwa rowerzystów oraz pokazywać pozioma.

Eh znowu przegapiłem :/. Da się znaleźć materiał w sieci? Jak było?

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Kawa czy herbata
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 01, 2010, 12:12:21 pm »
http://www.garnek.pl/rajders

Na tej stronie wyświetla się dużo naszych zdjęć klubowych i jest link do mojej "nawijki" o odblaskach sprzed tygodnia jest też link do Niemców wędrujących do Mongolii.
 To co było wczoraj w TV dotyczyło szczególnie wypadku (śmiertelne potrącenie młodego małżeństwa na rowerach) i nawijałem też o ubraniach ostrzegawczych. Pozioma choć kręcili to wycięli (nie pasował do kontekstu puszczanego materiału)
Sławek

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Kawa czy herbata
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 27, 2010, 07:52:51 pm »
Jutro środa 28,04 o 19,50 TVN poleca
 Program "Uwaga!" Bariery dla niepełnosprawnych

 Myślę, że program wart jest obejrzenia bo podobne trudności dotykają i
niepełnosprawnych i kobiety z wózkami i rowerzystów.


  W podobny sposób dokuczają nam
         a)trzęsionki na kostce brukowej
         b)wysokie krawężniki
         c)brak sensownych zjazdów ze schodów
  Zarówno człowiek na wózku jak i rowerzysta musi się prosić kolejarzy na
Opolskim Dworcu aby umyślny człowiek otworzył furtkę i przepuścił nas
przez tory (my mamy jeszcze do wyboru targanie roweru 18 schodów w dół i
23 do góry -człowiek na wózku już tego wyboru nie ma) :-[
Sławek

sławek

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 717
Odp: Kawa czy herbata
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 07, 2010, 05:46:39 pm »
 JA - ZDRAJCA
http://www.tvopolska.pl/Artykul/Index/Ratusza_wizja_komunikacji_w_Opolu_Ruch_rowerowy_i_pieszy_zamiast_samochodowego,1943.html

  Akcja była tak szybka, że zdążyłem złapać tylko gadżety (kamizelkę odblaskową i kask) oraz rower z wystawki którym najczęściej poruszam się po mieście.
  Wybaczcie koledzy, ale jak mam swojego pięknego pozioma z owiewką Azuba i kufrem Kaczmarka pod sklepem zostawić to mnie ciarki przechodzą po plecach.
  Mieszkam w centrum więc nawet na pionowym nie zdąży mnie d...  (dół pleców) zaboleć ;) I często też nie mam czasu żeby komuś o poziomie opowiadać, a głupio jest zapaleńca spławić ::)
Sławek

trajk-o-ciklista

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1163
  • To recline is devine!
    • Rowerki, przyczepki, sakwy i bagażniki
Odp: Kawa czy herbata
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 08, 2010, 12:46:06 pm »
  Wybaczcie koledzy, ale jak mam swojego pięknego pozioma z owiewką Azuba i kufrem Kaczmarka pod sklepem zostawić to mnie ciarki przechodzą po plecach.

Ale co, myślisz że ktoś usiądzie i po prostu odjeździe ?? LOL :D


Cytuj
W tym mieście organizacją ruchu dla rowerów zajmują się ludzie, którzy rower widzieli ostatni raz przy pierwszej komunii ? mówi TVO Szota

Ale im powiedziałeś ! :-)

 
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)

VeloMotion recumbents
Igorova Ciklo Garaża

------------------

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1611
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Kawa czy herbata
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 08, 2010, 01:55:35 pm »
Cytuj
W tym mieście organizacją ruchu dla rowerów zajmują się ludzie, którzy rower widzieli ostatni raz przy pierwszej komunii ? mówi TVO Szota

Ale im powiedziałeś ! :-)

 

Sławku - wielki szacun za to zdanie ;)
U nas to planiści chyba nawet nie mieli komuni ;)

M63

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Moje Poziomki :)
Odp: Kawa czy herbata
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 08, 2010, 11:12:16 pm »
Nie wstanę ,
TAK będę leżał !!!

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1611
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Kawa czy herbata
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 09, 2010, 10:03:23 pm »
Teleexpress - 06.07.2010  od 7:53
http://www.tvp.info/teleexpress/wideo/06072010-1700/1970988
Może spotkamy się z Panem Andrzejem na Zlocie ;)