Autor Wątek: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)  (Przeczytany 11420 razy)

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2332
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 23, 2018, 03:46:12 pm »
Optimy miały bagażniki gwarantowane 50kg, chyba, ze był stalowy wtedy więcej.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

toudi333

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 236
  • PIŁA
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 23, 2018, 03:51:29 pm »
Kiepski bagażnik nie dyskwalifikuje poziomki  ;) bagażnik można zrobić pod własne potrzeby wzorów jest mnóstwo w internecie, Ja do każdej poziomki robiłem lub przerabiałem istniejący bagażnik tak aby mi pasował.


toudi333

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 236
  • PIŁA
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 23, 2018, 09:07:42 pm »
Bardzo ładne rowerki wybrałeś ;) idealne pod turystykę Ja bym rozpatrywał dwie pierwsze propozycje rowerki podobne ale w cenie jest spora różnica trzeba by sprzedających podpytać z czego wynika ta różnica lub odrazu kupić droższy  ;).

lechulysy

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 391
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 24, 2018, 12:38:06 am »
Jeśli masz w planach drogi inne niż utwardzone (asfalty, gładkie szutry) to koło 20" jest OK. Jeśli nie to szukaj wyłącznie 2x26 (o dziewczynę się nie bój: moja Wiesia ma 170cm i normalnie jeździ na Optima Orca 2x26). I wg mnie przód przy 26" nie musi mieć amortyzacji. A jeśli koło 20" to wyłącznie z hamulcem tarczowym - pęknięta obręcz na wyjeździe to nic miłego - sensowne koła 20 w warunkach wyjazdowych są gorzej dostępne niż 26.

Kierownica podsiodłowa jest najlepsza dopóki nie musisz prowadzić roweru, a jak jeszcze będzie to piach, koło 20" i sakwy na dodatek to zupełnie robi się porażka - mam kilka takich doświadczeń i m.in. dlatego obecnie do podróżowania raczej używam 2x26 chyba, że ma być tylko asfalt to chętnie pojadę na 2x20. Z moich doświadczeń wynika też, że w spodziewanych różnych warunkach drogowych U-bar jest najbardziej poręczny, ewentualnie chomik bez łamanej kierownicy. Przy zjazdach z wybojami też mam wrażenie, że Ubar pozwala na najlepszą kontrolę jazdy.

Tak więc z tego co jest dostępne gdy pieniądze nie są kluczowe raczej celowałbym w Azuba, który niestety tani nie jest :(, chyba że na wiosnę pojawią się jakieś ciekawe oferty na marktplaats.nl to kolega @fdx na pewno pomoże w zakupie i sprowadzeniu do Polski

Jeśli chcesz przetestować Ubara 2x26 i podsiodłową 2x20 (pełna amortyzacja) to zapraszam do Warszawy na obu rowerach byłem na kilku wyjazdach .
Leszek

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 24, 2018, 07:39:40 am »

Kierownica podsiodłowa jest najlepsza dopóki nie musisz prowadzić roweru, a jak jeszcze będzie to piach, koło 20" i sakwy na dodatek to zupełnie robi się porażka - mam kilka takich doświadczeń i m.in. dlatego obecnie do podróżowania raczej używam 2x26 chyba, że ma być tylko asfalt to chętnie pojadę na 2x20. Z moich doświadczeń wynika też, że w spodziewanych różnych warunkach drogowych U-bar jest najbardziej poręczny, ewentualnie chomik bez łamanej kierownicy.

Wiedziałem, że coś mi optycznie nie pasuje podsiodłówka + sakwy.

Moje łamane homiki da się pchać po piachu z sakwami.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


lechulysy

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 391
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 24, 2018, 08:07:57 am »
Moje łamane homiki da się pchać po piachu z sakwami.
potwierdzam: przy pchaniu jest OK, natomiast czasem mi się zdarzyło, że stojąc/prowadząc taki rower (nasza druga Orca) i próbując ostro skręcić/zawrócić ciężkie sakwy wyważały tył, kierownica się składała, a rower lądował na boku - takie moje spostrzeżenie
Leszek

toudi333

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 236
  • PIŁA
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 24, 2018, 08:50:52 am »
No to masz sporo informacji i opinii od wieloletnich użytkowników ale podsumowując- kierownica nadsiodłowa obowiązkowa umożliwi Ci pchanie, prowadzenie roweru po piachach, pasach ,peronach pokonanie krawężników itp. Jeśli chodzi wielkość koł to optymalnym rozwiązaniem jest 20x26 nisko umieszczony fotelik zapewnia łatwiejszy kontakt z ziemią oczywiście stopami  ;) a poza tym jest ich największy wybór na rynku,  jeśli chodzi o poziomki z kołami  26x26 to też byłby dobry wybór pod warunkiem że znajdziesz taki model który będzie odpowiadał Ci wielkością tak żebyś na nim czuł się komfortowo i pewnie, na pewno zauważyłeś że jest ich zdecydowanie mniej w sprzedaży więc trudniej dobrać coś odpowiedniego.

merbel

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Raz Tu Raz Tam Blog
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 02, 2019, 03:54:22 pm »
Super dzięki za opinie. Co sądzicie o Nazca Fuego?
https://www.olx.pl/oferta/rower-poziomy-nazca-fuego-dual-drive-CID767-IDvCyLr.html

Może dałoby się zmodyfikować bagażnik pod 4 sakwy albo wrzucić je bliżej kierowcy?
Miłośnicy 2 kółek w każdej formie.
Zapraszam na bloga
http://razturaztam.pl/

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 02, 2019, 09:20:13 pm »
Super dzięki za opinie. Co sądzicie o Nazca Fuego?
https://www.olx.pl/oferta/rower-poziomy-nazca-fuego-dual-drive-CID767-IDvCyLr.html

Może dałoby się zmodyfikować bagażnik pod 4 sakwy albo wrzucić je bliżej kierowcy?

Na moje oko to typowa wyścigówka. Lekka rama słabo się nadaje pod sakwy. Korby wyżej dupy + dodatkowe obciążeni  kiepsko spisuje się na podjazdach. 56 blat to prrędkości pow. 40km/h.

Ale ja się nie znam.......
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


live_evil

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1240
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 02, 2019, 09:53:19 pm »
Tam jest piasta Sram (Sachs) dual drive, która ma 3 biegi wewnętrzne + kasetę.

Biegiem 1:1 jest bieg środkowy, bieg wolniejszy ma przełożenie 0,73:1, czyli z blatu 56t robi się 41t.
Bieg szybszy ma przełożenie 1,36:1, czyli wychodzi równoważnik 76t na blacie, jest to zajebiście dużo, na prędkości +65km/h

toudi333

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 236
  • PIŁA
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 02, 2019, 10:14:20 pm »
Jeśli chodzi o blat to można założyć taki jaki się potrzebuje zazwyczaj wystarcza jeden klucz  ;).
A teraz poważniej rower bardzo fajny na szybsze lub wolniejsze wycieczki na wyjazd weekendowy itp. ale na wielką wyprawę tak jak hansglopke radzi kupił bym coś z siedzeniem trochę wyżej tak jak np. w Dragonie zdecydowanie lepsza widoczność łatwiej i pewniej można się podeprzeć stopami tym bardziej że rower będzie zapakowany na maxa, no i trochę łatwiej rozmieścić 4 sakwy.
Poza tym myślę że po kupnie poziomki z zamiarem tak intensywnego użytkowania będziesz musiał sporo części zmienić pod swoje potrzeby, dostosować przełożenia, opony itp.

Demon

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 02, 2019, 10:35:51 pm »
Witaj jesli szukasz rowerow poziomych do jazdy w dalekie trasy napisz do mnie na priw mysle ze pomoge nawet jesli bedzie trzeba dopasuje sie rowery do zwrostu pozdrawiam

Demon

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kupię 2 rowery poziome (Azub Max/ Azub Six/HPVelotechnik StreetMachine/Inne?)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 02, 2019, 10:43:54 pm »
Moge podeslac foto na priw co do rodzaju pisowni dzieki za dobre rady pisze z telefonu wiec prosze darowac se te kasliwe uwagi jesli chodzi o to czy na rower da sie zalorzyc po dwie sakfy da sie i gwarantuje rower sie nie rozleci pisz na priv badzi podaj nr telefonu mysle ze bedziesz zadowolony z ceny i jakosci pozdrawiam