Autor Wątek: Ambulans z Serca  (Przeczytany 5688 razy)

tomo

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • SWB DIY
Ambulans z Serca
« dnia: Sierpień 27, 2018, 06:46:42 am »
Hej
Swojego czasu natrafiłem na taki artykulik:
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,23541640,pomaranczowa-zaloga-ambulansu-z-serca-za-wlasne-pieniadze-odciaza.html?disableRedirects=true
Wykiełkowała mi myśl, że może uskutecznić jakąś ściepę i pomóc ludziom. Zadzwoniłem do nich, z pytaniem co by ich najbardziej urządzało i na chwile obecną potrzebne są opony do karocy i każda ilość materiałów opatrunkowych (w tym także tych bardziej specjalistycznych, np. ze srebrem). Może ktoś z Was ma tańsze dojścia do ww. gratów?
To jak- są chętni?
P.S. Mój brat ma sklep moto i jakby co, to ogumienie załatwi taniej- dokładnie ile, będę wiedział w poniedziałek, ale za rozsądnej jakości wielosezonówki trzeba liczyć około 1kpln za komplet.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2018, 06:21:54 am wysłana przez tomo »

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: Ambulans dla Serca
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2018, 08:33:37 am »
Chętnie się dorzucę jak będzie ściepa, powiedzmy na jedną oponę mnie stać. Fajnie by było, gdyby pozostali dali radę zrzucić się na kolejne trzy sztuki, to mieliby komplet takich samych.

Jakby trzeba było pojechać i coś im pomóc fizycznie z karetką, też jestem gotowy (hamulce umiem zrobić, w Polonezie muszę grzebać w nich co roku), z zamkami w drzwiach też raczej sobie poradzę (robiłem u siebie) o ile to nie padł sam bębenek, tak samo z nieskomplikowaną elektryką.

Jak będzie już po ściepie, podejrzewam, że uda mi się załatwić opony ciut taniej niż w sklepie - mam wejście w InterCarsie.
Tylko się dowiedz jaki rozmiar i - uwaga - jaka nośność tych opon jest wymagana. Bo to nie są takie opony jak do osobówki.

tomo

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • SWB DIY
Odp: Ambulans dla Serca
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2018, 10:11:37 am »
Brat bierze towar też z InterCars, ale możemy porównać ceny- co taniej to weźmiemy.
Kapcie rozmiar 225x70x15, setki- znaczy się wzmacniane.

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: Ambulans dla Serca
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2018, 08:38:00 am »
Tak sobie patrzę i to co mają na iparts.pl nie powala. Tanie i całkiem niezłe (C, C, 72) wydają się być te: https://www.oponeo.pl/dane-opony/delinte-aw5-van-225-70-r15-112-110-s#202026428


Następny w kolejce Matador jest o stówę droższy i nie ma dużo lepszych parametrów. Markowe, tez wcale nie jakieś super doskonałe są od 400zł w górę.
Oczywiście patrzę po cenach detalicznych w sklepach, ze zniżką pewnie wyjdzie nieco taniej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 08:40:07 am wysłana przez raffi »

tomo

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • SWB DIY
Odp: Ambulans dla Serca
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2018, 07:42:17 pm »
Więc tak. Koszt opon to od 220 pln za taniego chinola, do 330 za oponkę na wypasie. Dodatkowo brat za friko je przełoży. Sam jestem skłonny zasponsorować jednego kapcia, więc dwa już mamy. Ktoś jeszcze? Pamiętajcie, że cel szczytny.


raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: Ambulans z Serca
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2022, 04:44:18 pm »
Życie potrafi zaskoczyć. Pamiętacie jeszcze ten post w temacie opon? Życie jakoś się tak potoczyło, że aktualnie jestem jednym z kierowców tej karety, o której pisał Tomo. Od forum.poziome.pl i tej zbiórki na opony zaczęła się moja Wielka Przygoda, która trwa już kilka lat. Długo by pisać co się w tym czasie zdarzyło, bo było tego sporo. Część historii opowiadałem na zlotach, niektórych ze względu na dobro pacjentów nigdy nie opowiem...

Niestety przygoda ta może się skończyć i to nagle. Kareta, którą jeździmy, mimo wielu napraw i wymian, mimo dziesiątek roboczogodzin jakie nad nią spędzam, sypie się z roku na rok coraz bardziej. Jak nie wypadną drzwi, to szwankuje elektryka, odpadnie wydech, albo nie działa stół od noszy... Całość jeździ w zasadzie tylko dzięki sile woli kierowców i wytrwałości mechaników. To tylko kwestia czasu, aż stanie tak, że już nie pojedzie dalej. Bez pojazdu nie ma Ambulansu z serca - karetka jest sercem tej działalności. Bez Ambulansu z Serca nie ma w Warszawie pomocy medycznej dla wielu osób nieubezpieczonych i bezdomnych. Po prostu umrą.
Stąd startuje zrzuta na nowy Ambulans: https://zrzutka.pl/d9xpvr. Potrzebna kwota jest niebagatelna, ale tu nie ma drogi na skróty - używane pojazdy mają po 500-700 tysięcy kilometrów przebiegu, drugi silnik pod maską i stan wyeksploatowania niewiele mniejszy od naszego wozu. Mniej wymęczonych życiem nikt ich nie sprzedaje, bo jeżdżą i robią robotę w Pogotowiu i firmach medycznych. W dodatku tu jeszcze wchodzą ograniczenia związane z przepisami i normami, by potem móc zarejestrować taki wóz jako specjalny i złożyć do MSWiA kwity by można było jeździć z sygnałami dźwiękowymi/świetlnymi więc wiele wozów widocznych na różnych OtoMoto niestety odpada.

Kto może niech wpłaci, ile może. Kto może niech udostępni, prześle dalej, wrzuci na Wykop, przekaże znajomym dziennikarzom, celebrytom i rekinom finansjery, zalajkuje na FB (https://www.facebook.com/ambulanszserca/)... każda, nawet najdrobniejsza pomoc jest cenna i zbliża nas do celu, którym jest to, by na obrazkach z życia karety było pomaganie ludziom, a nie scenki jak lekarz specjalista z kierowcą stoją blokując centralne skrzyżowanie w Wawie i we dwóch grzebią pod maską:

« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2022, 04:52:20 pm wysłana przez raffi »