Autor Wątek: Licznik bezprzewodowy do poziomki 14.16 STS CAD  (Przeczytany 1496 razy)

Gen

• sympatyk na poziomie
  • **
Odp: Licznik bezprzewodowy do poziomki 14.16 STS CAD
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 25, 2018, 05:43:59 pm »
W swoim poście zwróciłem tylko uwagę, że nie wszystkie liczniki bezprzewodowe tracą transmisję.

mógłbyś coś więcej napisać o swoim liczniku?
Jasne, tyle że NIE polecam zakupu konkretnie tego licznika.

To już stary model - "CatEye Strada Digital Wireless CC-RD430DW"
Teraz nawet można go kupić sporo taniej niż kiedyś, choć i tak cena strasznie wysoka - znalazłem za 379 zł.
Mi pasuje właśnie ze względu na transmisję, która się nie rwie, i ma to co ja potrzebowałem - puls i kadencję.
Jednocześnie i tak musiałem dokonać przeróbki / dostosowania do pozioma.
Fabrycznie jest przewidziany do montażu (w pionowcu) na tylnym trójkącie, gdzie obsługuje prędkość z tylnego koła i w tym samym miejscu kadencję z korby.
Rozłączyłem czujnik kadencji od prędkości łącząc go kabelkami i tak wyszła hybryda bezprzewodowo-kablowa.
Licznik nie spełnia Twojego pierwszego i to dosyć ważnego warunku - nie ma podświetlenia.
Dodatkowo brak termometru, łączności NFC/USB, pomiaru nachylenia...

Nie szukałem, czy są jakieś nowe z większą ilością funkcji, ale właśnie z transmisją 2,4 GHz.

Syn ostatnio zamówił sobie chińczyka, którego polecił youtuber "Dominik z onthebikecom".
Obejrzyj, nigdzie nie wyczytałem jaką ma łączność, ale poza gabarytami (wielki) wygląda ciekawie:
https://www.youtube.com/watch?v=MD2sCeyjO7k

Ps. Do pozioma również trzeba by było przedłużyć kabelek między prędkością i kadencją.