Autor Wątek: Poziomką po autobahnie  (Przeczytany 4106 razy)

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Poziomką po autobahnie
« dnia: Czerwiec 19, 2018, 08:37:20 am »
Za: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/poziomym-rowerem-po-niemieckiej-autostradzie-rowerzysta-zatrzymany,846599.html

Cytuj
Zaufał nawigacji, poziomym rowerem wjechał na autostradę. Zatrzymała go niemiecka policja

43-letni Amerykanin jechał niemiecką autostradą na poziomym rowerze, czyli w pozycji leżącej. Nie spodobało się to policji. Mogą zasnąć i spowodować wypadek.

Do zdarzenia doszło w sobotnie przedpołudnie na autostradzie A1 w okolicach Neustadt in Holstein (Szlezwik-Holsztyn). Policjanci, obsługujący autostradę, otrzymali zgłoszenie od kierowców, którzy ze zdziwieniem wśród uczestników ruchu dostrzegli mężczyznę na poziomym rowerze - czyli takim, na którym pedałuje się w pozycji półleżącej lub leżącej. "Rowerzysta był w ogromnym niebezpieczeństwie" - napisała policja w poniedziałkowym komunikacie prasowym. "Policjanci tak szybko, jak to było możliwe, namierzyli rowerzystę i zapewnili mu bezpieczne dotarcie do najbliższego zjazdu z autostrady. Z malującym się na twarzy strachem i drżącymi kolanami wielokrotnie przepraszał" - czytamy w policyjnej relacji ze zdarzenia. Z Oslo do Barcelony 43-letni mieszkaniec Florydy podróżował z Oslo do Barcelony. Zjechał z drogi rowerowej, bo nawigacja w jego komórce pokierowała go na autostradę. "To była dla niego lekcja i obiecał policjantom, że nigdy więcej nie wjedzie rowerem na autostradę" - czytamy w komunikacie. Funkcjonariusze ograniczyli się do ustnego upomnienia Amerykanina i pouczenia go, że autostrady nie są dla rowerzystów. Życzyli mu też szerokiej drogi i przyjemnej podróży do Hiszpanii.

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 928
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Poziomką po autobahnie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2018, 09:31:38 am »
W mapach google chyba da się ustawić czy jest się pieszym, rowerzystą czy samochodem... z tego co wiem :)
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Poziomką po autobahnie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2018, 10:33:11 am »
może nawyk z tą nawigacją miał? Ja kiedyś robiłem trase sobie autem na ustawieniach dla roweru 3km po polu uprawnym autem osobowym xD oczywiście nie dosłownie po polu bo droga była ale raczej dla sprzętu ciężkiego xD

live_evil

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1242
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: Poziomką po autobahnie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2018, 10:54:59 am »
Jego zdążyli zatrzymać.
Ja w 2004 roku odcinek Turnov-Praga - ponad 90km - przejechałem autostradą nie niepokojony.

aligatorpoczta

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 422
Odp: Poziomką po autobahnie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2018, 11:35:28 am »
U nas by kazali na trawę  z 1000 mandatu i zostawili na pastwę losu
Czarne Swb  ful 26x26, Zielona żaba swb 20x26

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: Poziomką po autobahnie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2018, 12:02:21 pm »
W mapach google chyba da się ustawić czy jest się pieszym, rowerzystą czy samochodem... z tego co wiem :)

Da się. Mapka ustawiona na rower z elegancją przepędzi Cię po wielu chodnikach np. w okolicy trasy WZ w Warszawie. Co więcej, przepedzi Cię tak, ze tam, gdzie jezdnią jest 100m, Ty zaliczysz 300m i parę przebieżek po schodach :-)

Wcale się nie dziwię, że gość miał ustawione "samochód" na rowerowym GPS. Mam tak samo.

tomo

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • SWB DIY
Odp: Poziomką po autobahnie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2018, 12:36:51 pm »
Oj tak. Jeśli ma się zamiłowanie do zwiedzania wszystkich zapadłych dziur w okolicy, to navi Google nie ma sobie równych.  ;D

fdx

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 695
Odp: Poziomką po autobahnie
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2018, 12:46:34 pm »
Można ustawić omijanie autostrad zachowując tryb samochodowy.
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...