Autor Wątek: Jaka przerzutka przednia ?  (Przeczytany 2824 razy)

woldopeper

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Challenge Mistral zwany Rudym
Jaka przerzutka przednia ?
« dnia: Luty 04, 2018, 10:13:09 pm »
Witam
Pytanie jak w temacie : jaka przerzutka przednia- kupiłem rower bez a myślę że warto mieć.(może wybiorę się na zlot a tam są fajne podjazdy...)
Czym się kierować przy zakupie, wiem że powinien to być tzw. dolny ciąg i tyle.
Sugestie mile widziane.
pozdrawiam Waldek

fdx

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 695
Odp: Jaka przerzutka przednia ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2018, 11:05:16 pm »
Przednia przerzutka nie ma wiekszego znaczenia. polecam taka nieindeksowana.  plynna manetka.  latwiej wyregulowac i ustawic zeby nie zgrzytalo i lancuch sie nie obcieral.
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

tomo

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • SWB DIY
Odp: Jaka przerzutka przednia ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2018, 06:53:12 am »
Zależy jak często będziesz jej używał. Jak rzadko- wystarczy jakaś niższa grupa- Alivio/ Sora. Ale, co byś nie kupił- pewnie będzie działać.

woojtek1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 533
  • M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
Odp: Jaka przerzutka przednia ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2018, 08:58:23 am »
można też się zastanowić nad efneo, choć to droga zabawka.......

fdx

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 695
Odp: Jaka przerzutka przednia ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2018, 11:39:03 am »
to juz lepsze 3+ ileś z tyłu.

Ja w chyba lynxie przedniej przerzutki nie miałem wogóle - były dwie tarcze i gdy potrzebowałem mniejszej (raz kiedyś) po prostu przekładałem łańcuch chwytając za rurkę prowadzącą.

Teraz przednią przerzutkę w condorze obsługuję przy pomocy najtańszej bezstopniowej manetki tak samo mam w pionowym rowerze. przodu nie używa się tak często jakby się niektórym zdawało. i nie ma też zazwyczaj potrzeby aby przełożenie łańcucha było szybkie i super precyzyjne tak jak na tyle.

Jak wyżej przerzutka z niższej półki spokojnie da rade (już nie piszę o tych za 15zł najtańszych przerzutkach choć i takie sprawują się z przodu całkiem dobrze).
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

tomo

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • SWB DIY
Odp: Jaka przerzutka przednia ?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2018, 12:55:33 pm »
Ja, mając 11 przełożeń z tyłu i z przodu dwie tarcze (50-34 z) poważnie zastanawiam się nad wyciepaniem przerzutki i włożeniem jednego blatu 45z. Od początku kariery na poziomce, mniejszej tarczy użyłem może z 10 razy.

woldopeper

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Challenge Mistral zwany Rudym
Odp: Jaka przerzutka przednia ?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2018, 01:10:13 pm »
Moje pytanie  dotyczyło raczej pojemności przerzutki ale....prawdą jest że przodu używam raczej sporadycznie i tylko ze względu na zlot zastanawiam się nad przodem.
Blat 60 T sprawdza się całkiem dobrze i jest jak dla mnie w zupełności wystarczający bez kombinacji.
Myślałem o kasecie z przełożeniami coś koło 46-50T ale nie wiem czy są takie 9 sp.
pozdrawiam Waldek