Autor Wątek: Majówka 2018 w Alpach  (Przeczytany 21450 razy)

Piotrek333

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 94
Majówka 2018 w Alpach
« dnia: Styczeń 07, 2018, 01:23:07 pm »
Czy macie już jakieś plany na majówkę? A może chcecie popoziomkować w pięknych okolicach?

W terminie 27.04 - 07.05 wraz z Lechułysy planujemy pojeździć po Alpach. Termin może ulec wydłużeniu. 8)
Dojazd samochodem. Nocleg na kempingach pod namiotem.
Przez kilka dni poziomkujemy bez bagaży zwiedzając wszystko co się da, zamki, miasteczka no i oczywiście przełęcze. Jak obskoczymy okolicę, to przejeżdżamy samochodem na kolejny kemping.

W maju niektóre przełęcze mogą być nieprzejezdne z powodu zalegającego śniegu, wtedy można podjechać ile się da i wracać.
Termin majowy ma tą zaletę, że nie powinno być upałów które mi w górach bardzo dokuczają.

Zapraszamy wszystkie poziomki do dołączenia się do wycieczki. Nawet jeśli nie czujesz się na siłach do zdobywania przełęczy to możesz z nami pozwiedzać niziny a na przełęcz podjechać kawałeczek i zjechać z powrotem do bazy. Oczywiście minimum kondycji trzeba mieć. Żeby nie okazało się, że po kogoś trzeba jechać samochodem, bo nie ma siły wrócić do bazy.

Większość żywności (i piwa ;D) można zabrać z Polski. Wtedy koszty ograniczyły by się do paliwa i noclegu. Jedna osoba śpiąca sama w namiocie musi się liczyć z wydatkiem około 12E. Kilka osób w jednym namiocie oczywiście taniej.
Z Warszawy, tam i z powrotem trzeba przejechać około 2600km
Jeśli autem jadą dwie osoby i każdy będzie spał w swoim namiocie to raczej nie da się zejść poniżej 1000 zł na głowę.
Jednak przy 4 osobach w aucie i jednym namiocie na wszystkich to może udało by się zejść do 500zł na głowę.
Do tego trzeba doliczyć koszt świeżej żywności kupowanej na miejscu lub jak kto woli gotowych dań.

Raz jeszcze zapraszam wszystkich do dołączenia się do wycieczki.

Tehen

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 426
  • Kolejarz forumowy
Odp: Majówka 2018 w Alpach
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2018, 09:55:41 pm »
Kusisz.
Przedyskutuję to z moim sumieniem 8)
Albo poziom i wygoda albo wydasz w cholerę kasy na różne kierownice i siodełka tylko po to żeby w końcu i tak kupić sobie rower poziomy.

woojtek1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 523
  • M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
Odp: Majówka 2018 w Alpach
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2018, 09:43:19 pm »
Ale kusisz.........:)

l-malik

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 64
Odp: Majówka 2018 w Alpach
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2018, 10:32:36 am »
Piotrze, możesz wrzucić na forum planowaną trasę majówki? Może udałoby mi się gdzieś po drodze dołączyć...

fdx

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 695
Odp: Majówka 2018 w Alpach
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2018, 12:23:24 pm »
Polecam stronę warmshowers.org typowo dla rowerzystów, może pomoże wam ona ograniczyć koszty jeszcze bardziej.
(Jeśli ktoś planuje zwiedzać południe Irlandii to chętnie przyjmę pod swój dach moj profil https://www.warmshowers.org/user/143600)
Można tam znależć darmowe noclegi, wziąć przysznic, umówić się na wspólną przejażdżkę po okolicy, czy choćby wpaść na kawę.

A także hospitalityclub.org i www.couchsurfing.com gdzie można  znaleźć darmowe noclegi.


Dla szukających noclegów (tym razem płatnych) przydatne jest także airbnb : www.airbnb.pl/c/lfilip1 po rejestracji otrzymuje się 35 euro kredytu na pierwszą podróż.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2018, 12:28:10 pm wysłana przez fdx »
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2326
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Majówka 2018 w Alpach
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2018, 12:47:49 pm »
Ja nie pojadę i nie dam się w żaden sposób skusić, ale mogę zadać pytanie na Francuskim Forum - nie wszyscy są na warmshowers, ale pewnie mogliby przenocować.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

Dziasiek

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 169
Odp: Majówka 2018 w Alpach
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2018, 02:51:15 pm »
@Woojtek1  - daj się skusić. Wtedy ja się wpraszam do Twojego samochodu i jedziemy razem :-))))


Piotrek333

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: Majówka 2018 w Alpach
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2018, 05:05:19 pm »
Tehen, Woojtek1, l-malik, Dziasiek - Baaardzo fajnie, że pomysł Wam się podoba.
Mam nadzieję, że jeszcze ktoś się skusi. Najpierw niech się zgłoszą wszystkie osoby chętne a potem będziemy się martwić iloma autami pojedziemy i kto z kim.

Fdx, Franc - Warmshowers itp to całkiem dobry pomysł. Jak wyklaruje się wielkość ekipy oraz szczegółowy plan wycieczki to pewnie będziemy coś w tym kierunku kombinować.

Jak sam jeżdżę na wycieczki to nie mam potrzeby robić planu. Wybieram trasę z dnia na dzień bazując na mapie lub na radach spotkanych ludzi. W Alpach naprawdę wszędzie jest pięknie. Byłem tam rowerem trzy razy i za każdym razem było zajebiście.
Jednak jadąc grupą jakiś plan trzeba zrobić. Może Wy macie jakieś miejsca które chcieli byście zobaczyć?

l-malik

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 64
Odp: Majówka 2018 w Alpach
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2018, 12:01:41 pm »
Potwierdzam. Są piękne :D

To droga w kierunku Briançon, Francja. W lecie jest jeszcze fajniej (teraz nie puszczają rowerow)

Piotrek333

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: Majówka 2018 w Alpach
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2018, 06:55:11 pm »
Drogie poziomki.
Przede wszystkim mamy trzeciego zdecydowanego uczestnika wycieczki - Dziaśka.
Poza tym plany się trochę sprecyzowały i rozrosły.
- wyjazd 26.04 (czwartek) wieczorem z Warszawy
- w sobotę rano rozstajemy się z autem i ładujemy się na prom w Livorno i płyniemy do Bastia czyli na Korsykę :o
- tam jeździmy z sakwami pokonując dziennie maksymalnie 80 km. Nacisk kładziemy na zwiedzanie bez ciśnienia na robienie kilometrów. Uwaga - trasa lekko pagórkowata ;).
- Po około 6 dniach wracamy do auta i kierujemy się w Alpy.
- rozbijamy obóz na kempingu i objeżdżamy góry bez sakw. Tu trasy będą do wyboru. Będzie można pozdobywać przełęcze lub pozwiedzać doliny. Dla każdego coś fajnego.
- Powrót do Warszawy 13.05 (to nam daje 17 dni wycieczki za 9 dni urlopu)

Koszty oczywiście wzrosły, około 2500zł trzeba będzie przygotować.
Szczegóły tras podamy w swoim czasie.

Jeśli ktoś reflektuje na poważnie to proszę się zgłaszać (można na pm). Wtedy ustalimy szczegóły transportu.
Zapraszamy. Taka okazja może się nie powtórzyć ;)

woojtek1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 523
  • M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
Odp: Majówka 2018 w Alpach
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2018, 10:14:09 am »
Zazdraszczam :) Niestety ja nie mam takiego czegoś jak urlop, więc z żalem zgłaszam, że na pewno nie pojadę. Łagodnych podjazdów i ostrych zjazdów. :)

lechulysy

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 390
Odp: Majówka 2018 w Alpach
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 28, 2018, 09:25:05 pm »
"jadymy" 3 poziomy @Piotrek333, @Dziasiek i ja i 3 piony
dzisiaj pierwszy dzień na Korsyce
Fotki raczej po powrocie
Leszek

woojtek1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 523
  • M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
Odp: Majówka 2018 w Alpach
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 28, 2018, 10:31:46 pm »
Szerokści i czekamy na relacje :)

Dziasiek

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 169
Odp: Majówka 2018 w Alpach
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2018, 04:04:08 pm »
Gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy:

http://dziasiek.bikestats.pl

Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów z fantastycznej Korsyki.


Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Majówka 2018 w Alpach
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2018, 05:13:21 pm »
ZAZDRO 500(+)!!!
Pozdro z roboty :D
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P